fd65

inseminacja królików

Polecane posty

fd65    0

cześć

chciałem się dowiedzieć w jaką część ciała i w jakiej ilości na jedną samicę oraz na ile przed planowaną inseminacją należy wszczepić samicą FOLIGON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Cześć, a to ja mam pytanie , skąd masz te hormony , bo wydaje mi sie ze to preparat hormonalny wywołujacy ruje, bo jesli miałbyś je od weterynarza to powiedziałby co i jak ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

i w jakim celu ? !

 

" Cykl płciowy u samic królika trwa 6-8 dni. Ruja (czyli okres w którym samica może być zapłodniona) trwa 3-5 dni. Niewiele jest zatem dni w których królica nie chce przyjąć samca. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fd65    0

oczywiście że od weterynarza bo skąd indziej . Więc co radzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Mógł byś coś więcej o tym napisać bo tez mnie to interesuje. Szczególnie koszta i dobór króla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fd65    0

ja płacę 5zł za samicę i 35zł za foligon zapłaciłem Tylko nie wiem jak go zaaplikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Kto u Cb inseminuje wyjaśnij trochę :) Podajesz domięśniowo i inseminujesz po 48-50 godz .

Edytowano przez ChudyxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fd65    0

inseminuje znajomy który ma swą hodowlę i jak potrzeba to pobiera nasienie i inseminuje królice bo ma do tego urządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fd65    0

tego to nie wiem ale kiedyś czytałem w necie że są sztuczne pochwy do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez marju12
      witam panowie ostatnio jeden gosc co ma ubojnie krolikow zaproponowal mi ze skupi odemnie po 9 zl za wage zywa krolika i zebym rozkrecal hodowle jak to u was wyglada ?
    • Przez blanca99
      Pozdrawiam wszystkich z wiązanych z niszowym tematem hodowli kóz i owiec w Polsce.
      Dla zainteresowanych hodowców chcących wprowadzić ciągłość laktacji w ciągu roku, bądz zaplanować stanówkę i wykoty zapraszam do Dysputy, lub kontaktu na PWa
    • Przez AKS
      witam czy ktos wie ile razy do roku trzeba lub powinno sie szczepic kroliki przed chorobami .
    • Przez AKS
      jaka rasa miesna krolikow jest najlepsza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj