Polecane posty

Theprzemo205    24

Siema! Jesienią zakupiłem siewnik poznaniak na docisku, wąskie koła z 1986 roku. Siewnik jest w stanie średnim ale kilka rzeczy do naprawy i da rade siac. Pytanie moje brzmi: koło zębate na którym osadzony jest łacuch ( chodzi o koło przy skrzyni przejkładniowej) na 14 zębów. Czy te koło jest odpowiednie do siewu zboża? Czy orginalnie są dwie rolki napinające łancuch? jak wykonac próbe kręconą? Ewentualnie jesli ktos ma instrukcje to poprosze o skan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

przed próbą kręconą ustawiasz przekładnie według danych podanych na tabliczce aby ci wysiewało orientacyjnie daną ilość nasion po czym kręcisz 19 razy kołem o ile się nie myle i ważysz nasiona które wyleciały podczas kręcenia .

  • Like 1

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Ja mam poznaniaka rocznik 1986 na waskich kołach, z mechaniczną przekładnią. Cały szary tylko osłony ma żółte. Pod odblaskami ma pomalowane takie białe pasy. Jak otworzy sie prawą klape od skrzyni zasypowej to powinna być do pokrywy przynitowana tabela wysiewu. Z tego co pamiętam to na ośce od koła jest duże koło a na ośce od skrzyni jest małe koło może być te 14 zębów, to koło jest zamocowane na klinie i zabezpieczone zawleczką. Tak do napięcia oryginalnie są dwie rolki, łańcuch przechodząc przez rolki ma kształt "S". Ja mam go przerobionego na 3 m, tabela wysiewu wyglada następujaco:

- pszenzyto 190 kg/ha A5 wysiew normalny,

- pszenica 225 kg/ha A3 wysiew normalny,

- jęczmień jary 140 kg A2 wysiew normalny.

Tylko to są ustawienia na 3 metry. Ja nie stosuje próby kręconej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

@ CIAPEK1981 mógłbys mi wysłac fotki tego łancucha i wgl tej przekładni co jest łancuch i koła zębate przy kole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jak w skrzynce ustawić koła na wysiew normalny, średni, powiększony? W Poznaniaku S043/3 z 1987 roku mam zazębione duże koło z z kołem sprzężonym z osią napędzającą rolki wysiewające - jaki to wysiew normalny/średni? Mogę jeszcze sprzęgnąć z tym kołem znacznie mniejsze i to jaki będzie wysiew?

Tak to jest jak się nie ma instrukcji do starego urządzenia. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj