Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa

simson2812    356

Temat poświęcony budowie tura 3 sekcyjnego do Ursusa 2812 ramiona wygięte. mogą się wydawać że są prawie proste. Podstawa przywieziona od kolegi na zwymiarowanie, Siłowniki kupione na złomie. Blacha ta i inna też kupiona na złomie ta jest delikatnie zerdzewiała i ma dziury aby było łatwiej załadować a jest nowa a drugi kawałek jeszcze w oleju. Ceówka 200mm hutnicza tez kupiona na złomie do podstawy i na razie tyle. Jak są pytania to pisać

Budowa tura 3 sekcyjnego

ja mam zamiar Tur robić z ceowników hutniczych 100 i 120 mm blachę 2500x800x10mm na różne uchwyty i wzmocnienia. mam materiał nowy, i mam pytanie co do siłowników, będe robił też z funkcją samo poziomu , jake by były najlepsze siłowniki główne te długie i jakie do poziomowania ?

ene    1

Długość siłowników zależą od wymiarów reszty , jaki zakres pracy chcesz mieć a za tym idzie jaki ciężar chcesz podnosić.

Edytowano przez ene

Wiadomość z agroFakt.pl

simson2812    356

Moje główne są od cyklopa nie wiem czy nie za grube i czy tur przez to nie będzie mi wolno chodził rozważam możliwość sprzedania i kupna innych. Dziś docięte ceówki na podstawę

robo1980    42

wstaw zdjęcia z etapów budowy tura bo jestem ciekaw jak Ci idzie a i komuś się może przydać

simson2812    356

Taki mam zamiar i film może będzie kiedyś tam zapraszam na kanał youtube.com/simson2812 znajdziecie tam moje prace w garażu

simson2812    356

Jak masz robić z hutniczych to kup ceówkę zimno giętą 60mm i daj jedna od góry drugą od dołu a aby był stożek wspawaj pasek blachy z boku ze stożka na "kupę" do krawędzi

simson2812    356

jak pokreci to naprostujesz Takie elementy. Mi ostatnio profil 70 x 70 x 4 ściągnęły spawy przy wale packera i naprostowałem lewarkiem w oborze :)

kamis    0

witam nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj . mam tura 4 na zetorze 7211 i chciałbym go zaadoptować do zetora 12145 . to znaczy zrobić nowe mocowanie na szóstkę. czy mój pomysł ma sens czy ten tur nie będzie za mały

kris14    259

Fajnie, ale szkoda że nie rozbiłeś okienka pod pokrywą sprzęgła- do regulacji drugiego stopnia trzeba będzie ściągać całą podstawę :\

simson2812    356

Jeszcze nie jest za późno bo to dopiero podkład żeby nie rdzewiało przy traktorze bo było od razu czyszczone

simson2812    356

Pomyśli się B) teraz bedzię trochę wolnego to może trochę robota ruszy bo w wakacje planuje inne prace

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez przemkus99
      witam czytałem top agrar i znalazłem w nim pompe do paliwa rolnik sam sobie zrobił do pompowania paliwa do kombajnu też chce sobie takie usprawnienie zrobić tylko jedno małe pytanko czy silnik o mocy 2,2 kW nie jest za duży? do napedzania pompy zębatej..

Samoróbka a nie samorubka -mod
    • Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)
    • Przez zbiszku
      Koledzy mam pytanie - jaki zamek hydrauliczny zastosować do siłownika dwojakiego rodzaju - raz używam go jako łącznik centralny, a innym razem jako siłownik ramienia podnośnika (wędki).
      Ktoś stosował / kojarzy może temat ??
      Ciągnik to 360 - zasilanie z hydrauliki wywrotu.
      http://sklep.hydrotor.pl/ht-vbcd-38-defl-blok-hamujacy-blizniaczy-p-275.html
      https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ZAWOR-PRZECIAZENIOWO-BLOKUJACY-DWUSTRONNY-OVERCENTER-VBCD-DE-A-GWINTY-38-PRZEPLYW-40Lmin-CISNIENIE-MAX-350bar/24051