Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Fuciu

wałek przekaźnika mocy 8 frezów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fuciu    0

Witam. Kupiłem nie dawno rozdrabniacz do t 25, A że nigdy szybciej nie miałem nic na wałek to była jeszcze osłona zakręcona. Po odkręceniu zdziwiłem sie czemu jest 8 frezów. U trzech sąsiadów jest normalnie na 6. Czemu w moim jest 8 frezów ? :)

seweryn20    575

Możliwe że do kompletu z maszyną był wałek napędu ze sprzęgłem lub zabezpieczeniem kołkiem. I zrobili tak by nie było możliwości zamiany na inny bez zabezpieczenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

Fuciu    0

Bo sąsiedzi mają starsze Władki.

We wszystkich nowszych btły takie wałki? :)

Fuciu    0

Słyszałem też coś takiego że te władki co na ukrainie miały zostać to miały właśnie 8 frezów :)

zbyszekbrzuze    110

Teraz bez problemu mozna kupic przejscie 6/8. Tak, po 1989r napisow na masce nie bylo, a po 1987 maja wskaznik paliwa. Twoj to napewno nie jest wersja na Polske, ani zaden export, bo ma stare lampy

mtracz    71

Wystarczy zmienić samą końcówkę wałka w ciągniku. Koszt 60zł.

I nie trzeba kupować specjalnych wałków ani redukcji. Nie ma także problemów z pożyczaniem maszyn z wałkami na 6 frezów.

Redukcja fajna sprawa, ale nie każdy wałek założy (więc trzeba zmieniać - kupować wałki), a czasem przeszkadza bo wałek może nie mieć już miejsca na zsunięcie się po podniesieniu maszyny.

Fuciu    0

,, prywatny" import

kolega ma niedaleko do granicy

No do przemyśla mam 45 km tam był kupiony nowy. A z przemyśla na ukraine daleko nie ma:)

Teraz bez problemu mozna kupic przejscie 6/8. Tak, po 1989r napisow na masce nie bylo, a po 1987 maja wskaznik paliwa. Twoj to napewno nie jest wersja na Polske, ani zaden export, bo ma stare lampy

Można kupić ale wtedy trzeba krutki wałek kupić :) Mój ma 75 cm i jest na styk do rozdrabniacza był by 3 cm dłuższy i już bym nie założył :)

Piotruniu25    1059

Było zrobić tak jak @mtracz pisze i miał byś problem z głowy,wypadnie ci kiedyś pożyczyć jakąś maszynę na wałek,a twój będzie za krótki i będziesz miał problem. ;) Wymienił byś końcówkę i spokój na lata.

GoRAL1    63

Kolega pisał że nic wiecrj nie robi na wałek to wymiana końcówki nie bardzo sie opłaci za dużo trzeba zdemontować lepiej poczekać i zrobić to przy okazji remontu skrzyni

Fuciu    0

Jak od 93r nie podpinałem nic na wałek do 2014 to teraz też nic oprócz rozdrabniacza podpinał nie będe :)

arek10220    1

Przy wałku nie ma dużo roboty aby wymienić. odkręcasz tą gwiazdę wokół wałka i ciągniesz mocniej za wałek i wychodzi :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować