Skocz do zawartości

Polecane posty

bierko1992    0

ta pompa wystawiona na grene to jest pompa wzmocniona ale ma mniejsze cisnienie i mniejszą wydajnoscta z tucholi jest montowana na 2 otwory ale według mnie to troche mało a ta z tucholi montowana jest na 4 otworyd;d;

krzsiek1312    1

co do zwiększania ciśnienia to nie wiem ile wam podnośnik jak tu mówicie że pompa ma 16atm. a o 1atm mniej polecacie sobie ją ustawić - 15atm a oryginalnie jest 11 to oringi w podnośniku i rozdzielaczu za długo nie wytrzymią chyba

bierko1992    0

kolego ty ty sie chyba na jednostkach niee znasz albo na fizyke niee chodziłes;:PP my muwimy ze orginalna daje 11 Mpa =10 00Pa(pascali) =110 atm(atmosfer).=110bar a miedzy 110 a 11 atmosfetami to jest kolosalna ruznika:PP

Wiadomość z agroFakt.pl

krzsiek1312    1

java script:add_smilie(":blink:","smid_6")no zgadza się ale Mpa miałem namyśli.

No jestem ciekaw ile ci podnośnik i rozdzielacz wytrzymje jak zwiększysz ciśnienie do 15 Mpa,:D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciśnienie 15 MPa nie zaszkodzi podnośnikowi. Ja mam ustawione na 14 MPa i nic się nie dzieje. Tylko, że ja mam standardową pompę i teraz chce zmienić na wzmocnioną.

bierko1992    0
java script:add_smilie(":blink:","smid_6")no zgadza się ale Mpa miałem namyśli.

No jestem ciekaw ile ci podnośnik i rozdzielacz wytrzymje jak zwiększysz ciśnienie do 15 Mpa,:D

zw tak powiem ,,a co ma piernik do wiatraka"??

przeciez rozdzielacz napewno wytrzyma bo w nim niee ma sie co popsuc od nadmiernego cisnienia

krzsiek1312    1
zw tak powiem ,,a co ma piernik do wiatraka"??

przeciez rozdzielacz napewno wytrzyma bo w nim niee ma sie co popsuc od nadmiernego cisnienia

Legat997    25

Pompy, które wystepuja w C 330 w podnośniku to 4 rodzaje.. :

- standardowa PZ 18AT o wewn. pojemności Vg=15,1 cm3/obr i wydajności Q=19,2 l/min,

- wzmocniona czerwona PZ 18AT B - Vg=18 cm3/obr i wydajności Q=22,9 l/min

- wzmocniona alu na 2 śruby PZS-A-A-20 Vg=18 cm3/obr i wydajności Q=22,9 l/min

- wzmocniona alu na 4 śruby PZS-A-S-20 WZM Vg=20 cm3/obr i wydajnosci Q=25,5 l/minute

zwiększone ciśnienie pracy p=16MPa zalecana do ciągników z ładowaczem TUR

Davidastra    0

Bierko mega to jest milion a nie tysiąc więc 11 MPa daje 11000000 pascali

naucz sie liczyć ???? i posługiwać miarami

Pompy, które wystepuja w C 330 w podnośniku to 4 rodzaje.. :

- standardowa o wewn. pojemności Vg=15,1 cm3/obr i wydajności Q=19,2 dm3/obr,

- wzmocniona czerwona - Vg=18 cm3/obr i wydajności Q=22,9 dm3/obr

- wzmocniona alu na 2 śruby PZS-A-A-20 Vg=18 cm3/obr i wydajności Q=22,9 dm3/obr

- wzmocniona na 4 śruby PZS-A-S-20 WZM Vg=20 cm3/obr i wydajnosci Q=25,5 dm3/obr

zwiększone ciśnienie pracy p=16MPa zalecana do ciągników z ładowaczem TUR

Pomyliłeś jednostki gdzieś. Nie ma opcji 19,2 dm3/obr. Chodzi Ci pwenie o 19,2cm3/obr albo o 19,2dm3/min

adrian2    0

Jak założyliśmy ładowacz Tur 1 z Pomarolu w 1997r. to na zwykłej podnośnik podnosił dobrze a z ładowaczem były problemy.Jak założyliśmy wzmocnioną podnosi bez problemu.Do ładowacza opłaca się ją założyć.

Ferdek07    62

to co się może stać z podnośnikiem w ciapku po podłożeniu 2 podkładek czy spyknięcie przy dzwiganiu czegoś ciężkiego i utrata podnośnika co może oznaczać? gdzie szukać awarii?

strzymek    15

umnie pękł cylinder zero podnoszenia a za drugim razem obudowa pompy słabo podnosiło

Ursusc385    519

Ja miałem z pompę z tucholi w c-355 wzmacnianą, dobrze podnosiła, ale wytrzymała zaledwie pół roku :)

Legat997    25

Ja założyłem w tym tyg pompę ALU na 4 otwory, ładnie chodzi podnośnik, przy 1000obr 3s i od ziemi do max wysokości w górze. Zrobie małą modernizację że zamiast rozdzielacza pod siedzeniem wstawie płytkę z końcówkani i tylko zostanie jeden 5 sekc. rozdzielcz.

dominik1882    1

moim ciapku jest od nowości 27 lat, jeszcze nawet podnosi ale trzeba pomyśleć o nowej i poradźcie jaką kupić ciapek pracuje w turze.

Legat997    25

Generalnie mechanicy zakładają pompę czerwoną żeliwną o w zewnętrznej pojemności 19,2cm3 a wydajność oscyluje około 22l/min. I jest deko lepsza od normalnej standardowej. Ja kupiłem do swego ciągnika aluminową, i zobaczymy co dalej.

dominik1882    1

pompy wzmocnione aluminiowe są w mojej okolicy nie dostępne żaden sklep tego nie chce tego sprowadzać ponieważ było bardzo dużo reklamacji i Tuchola przeważnie orzekała winę po stronie użytkownika i w końcu kupiłem zwykłą żeliwną

lepo    0

Znacie może jakąś pompę hydrauliczną wydajniejszą która pasuje w miejsce orginalnej pompy w c330???

Widziałem chyba kiedyś taki artykuł w "rolniczym przeglądzie technicznym"

AntekC330    0

Wiem, że niektórzy zakładali od Bizona, ale nie wiem, jak to wygląda w praktyce. Słyszałem, że robili tak, jeśli ktoś miał przy Ciapku Tura.

GREMLIN    2

Ale to chyba trzeba ją wyprowadzić na zewnątrz, bo w sumie każda pompa powinna być na wierzchu a nie rozbierać pół ciągnika

mariuszd93    489

Do czego ci ta mocniejsza pompa? Mam c 330M z turem i chodzi na normalnej z Hydrotoru tylko zawór wzmocniłem 2 podkładkami ;):P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez dawid12
      Witam mam problem z podnosnikiem w T-25.Ciągnik podnosi tylko lekkie maszyny(pajak,obsypnik).A ciezejszych niepodnosi wcale albo podniesie i nietrzyma.Pompa została wymieniona uszczelki na siłowniku tez.I tu jest problem bo juz niewemy co to moze byc.
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez URSUS1614BYQ
      Witam nowych kolegów, na początku sie przedstawię. Jestem Łukasz, mieszkam w woj. Mazowieckim, mam 14 lat, pomagam tacie i bratu w gospodarstwie przy  codziennych pracach.
      Mam takie pytanie, kupiliśmy Ursusa 1614, niestety do remontu, wał miał być do szlifu, bo panewka się obróciła. Wymontowaliśmy silnik, nastepnie wał. Zawieźliśmy go do serwisu. Po dwóch dniach dostaliśmy wiadomość, że na jednym z czopów nie można już zeszlifować, bo nie ma z czego, a wychodzi na chyba 5 czy 6 szlif (pozostałe czopy są bardzo dobre, na 1 szlif). Postanowiliśmy że zawieziemy go do napawania i szlifu(chodzi nam o napawanie tego wytartego czopu do 1szlifu, nie o napawanie całego wału na nominał). Pytanie jest takie, czy ten wał wytrzyma w tak dużym silniku? Ile może wytrzymać? Proszę o odpowiedzi
      Dodam jeszcze jakieś zdjęcia sprzed kupna Wszystkie części brakujące na zdjeciach są, był rozpołowiony przed zakupem