pablo21

Pompa wzmocniona do C-330 -Opinie

Polecane posty

ukasz    58

podnosi zdecydowanie szybciej, jeżeli teraz by mi padła to nie kupił bym jej znowu bo to za szybko :D A tak na poważnie jeżeli kilka lat wytrzyma to raczej do zwykłej nie wrócę


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam521    0

Witam z racji wymiany pompy hydraulicznej chciałbym poznać wasze opinie jaka jest obecnie najlepsza pompa hydrauliczna do c330 pod względem wydajności i trwałości, cena nie ma znaczenia.

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam ja mam założoną pompę wzmacnianą taką tak jak by żeliwną jest kilka zł więcej kosztuje ale moim zdaniem warto plus większa wydajność ale i trwała mam ją 10 lat i jest ok a u mnie trochę pracuję z ładowaczem i takie tam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam521    0

Aluminiowa z tego co się dowiedziałem jest wydajniejsza ale kosztem żywotności w porównaniu do żeliwnej, i dlatego nie wiem którą kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Jaką byś nie brał to najlepiej właśnie z Hylmetu. Temat kilkakrotnie poruszany i wiele osób ma aluminiowe z hylmetu i jakoś nie padają, są też niewiadomych producentów aluminiowe stąd może wzięła się ich rzekoma krótka żywotność. Aczkolwiek jeżeli nie masz tura to niema sensu wydawać znacznie więcej na aluminiową


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kłaniam jak chcesz dobra pompę to pasujaca w orginalne miejsce HYLMET PZ2-AS20-WZM 25,5l przy 1600 obr./min i ciśnienie pracy 16Mpa a max. 20Mpa standardowa PZ18AT ze swoimi 18 litrami i standardowym ciśnieniu 11Mpa to zabawka przy niej! Co do podłaczenia to koniecznie nypel i wpiac kawałkiem węża pierwszy rozdzielacz od tura a wyjście z niego na fabryczny pod siedzeniem no i oczywiscie regulacja ciśnienia manometrem. Układ sprawdzony i działa bez zbędnych zaworów trójdrożnych mi na turze własnej roboty i grubszych silownikach tył odrywa od ziemi a rozdzielacz od tura mam trzy sekcyjny i ciśnienie fabryczne na nim 18Mpa, tura też kupuj trzy sekcje bo potem będziesz kombinowal a że by się krokodyl przydał albo chwytak by w zimie zrobił!

Edytowano przez kanako339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Ja mam wzmacnianą hydrometru (22l min) i nie jestem zadowolony zbytnio, big baga ledwo podnosi, (oczywiście pompa ma ledwo rok nowe rozdzielacze olej itp) jak podłożyłem pod zawór bezpieczeństwa podkładkę to udźwig nie zwiększył się tylko worek jak podnoszę to pompa nie buczy stwarza pozory jakby była zajechana ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedna podkładka oprócz standardowych to złamało minimum 3 zeby był efekt a tak wogóle to należało by zacząć od pomiaru ciśnienia, fabryczne ustawienie 11Mpa rozdzielacza nie wystarczy na bigbaga do tego potrzeba przynajmniej 15 Mpa przy 1600obr/min silnika! Pompy żeliwne nie są do takich ciśnień! Do tego potrzeba ci właśnie takiej aluminiowej jak masz bo ona ciśnienie pracy ma 16Mpa! I nie sugerującie się tymi tytułami typu wzmacniana żeliwna bo ona ma jedynie większą wydajność a nie cisnienie pracy od którego w rzeczywistości zależy udźwig! Osobiście korzystam z aluminiowej wzmocnionej Hylmetu z symbolem WZM na końcu 25l/min zawory przelewowe ustawione na 18Mpa i nie ma bata odrywa przód od ziemi jak coś ciężkiego pompa przepracowała 140 mtg narazie i raz zaniemogla ale problem leżal po stronie oringów tych w tylnej obudowie koszty naprawy 2,30 zł!

Edytowano przez kanako339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

to będę musiał zmierzyć ciśnienie jakie jest w ogóle, a można podłożyć pod zawór z dwie podkładki czy mija mija się to z celem? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jakiej średnicy masz siłowniki w turze? Bo to też dość istotne! Jeśli 5cm na zewnątrz to szału nie zrobisz choćbys i pompę od ostrowska wstawil

 

Z tego co wiem to 3 podkladki zrobią ci jakieś 170bar ale uprzedzam że jeśli chcesz to zrobic z rozsądkiem to koniecznie manometr olej trochę rozgrzany i 1600/ obr jeśli przy tych obrotach będziesz miał 170/ 180 bar to nic ci się nie rozleci ani tłok ani plecak a i pompa posłuży! Ja mam u siebie rozdzielacz z tucholi i on nie ma podkładek tylko śrube z przeciwnakrętką na zawoze przelewowym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

siłowniki mam standardowe jak w turach c 360 lub c 330, wydaje mi się że ta pompa jest coraz słabsza ;/ jak podgarniam obornik to buczy i nie podnosi ;/ jak testowałem zbiornikiem z wodą to podnosi tylko 350 kg, kurde pompa nowa hydrometu olej nowy filtr czyściutki a jak podłożyłem podkładkę pod zawór w rozdzielaczu pod siedzeniem to udźwig się nie zwiększył, ale pompa tak nie buczy przy podnoszeniu, a na rozdzielaczu od tura mam zabezpieczenia wywalone, muszę założyć jakąś pompę w miejsce kompresora, bo szału tą nie zrobię :ph34r: a jak dla mnie musi podnosić z 600 kg, a ta pompa co mam zakładać to daje ciśnienie max 220 at tylko zastanawiam się na ile ustawić zawór żeby siłowniki wytrzymały i węże :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Podłącz manometr i sprawdź jakie masz ciśnienie na wyjściu za rozdzielaczem. Bez tego masz robotę po omacku, a może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

a mogę podłączyć manometr pod szybko złącze od poziomowania łyżki, czy są tam jakieś straty ciśnienia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris557    0

Mam pytanie:

Czy wzmocniona pompa firmy Hylmet może być używana w c330 bez turu i czy będzie tak samo trwała jak orginalna ?

 

Chcę założyć mocniejszą pompę bo orginalna nie dawała rady z rotosanem nie mówiąc już o świdrze :/

Czy pompa ta jest odpowiednia do prac tylko z tuzem ?

Edytowano przez kris557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WontekToJa    1

Ta pompa ma zwiększoną tylko wydajność czy też ciśnienie ?

Powinna działać bo pompa nie jest dedykowana do tura.

Tylko przy zmianie pompy na wydajniejszą trzeba pamiętać o rozdzielaczu by miał odpowiednią przepustowość bo jak rozdzielacz będzie dusił pompę to długo nie pochodzi ponieważ cały czas będzie pracować pod obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Odświeżę trochę temat, potrzebuje wymienić pompę hydrauliczną w zwykłej c-330 z turem. Zależy mi na szybkości podnoszenia ciśnienia raczej nie będę zmieniał bo ten tur (nie oryginalny) bez problemu podnosi big-baga tylko wolno, a ostatnio już baardzo wolno. Którą pompę wybrać bo dzwoniłem do sklepu to facet mówi, że te aluminiowe są do C-330M, a do zwykłych są te żeliwne wzmacniane, które ma po 220zł i niby wydajnością się nie różnią od tych aluminiowych. Oczywiście jak spojrzeć na dane techniczne to delikatni mówiąc mija się z prawdą no ale ta żeliwna ma 28l/min co i tak jest dużo więcej niż oryginał, a aluminiowa 32l ale kosztuje 100zł więcej więc nie wiem czy warto  tyle dopłacać no i czy będzie pasować do zwykłej 30stki? Może ten gośc w sklepie mówił o pompach Hydrotoru, a nie Hylmetu bo tam faktycznie wydajności są podobne. Z drugiej strony zastanawiam się czy jest sens zakładać pompę 32l gdy rozdzielacz na błotniku do którego mam podpięty tur puści tylko 25l/min? Ale powinno na mniejszych obrotach szybciej podnosić

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy hydraulika c330 wytrzymuje przy takiej wydajnosci 32l bo mowia ze maxymalnie 25l wytrzyma

Edytowano przez Makis2111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Mój kolega ma taką pompę w C-330M. Fakt faktem rozdzielac ma bardzo małą przepustowość i sama pompa dosyć mocno dostaje po du*ie ale jeśli potrzebna Ci wydajną hydraulika to można zakładać śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

trzeba by było odłączyć normalny rozdzielacz zaßlepic go i wstawić większy np. na blotniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Kret1992
      Witam mam problem z 902ujką.
      Chodzi o to ze na odpalonym  slychac urgot w skrzyni posredniej na luzie a po wciśnięciu sprzegla juz nie a takze slychac go na zolwiu a na zajacu nie. Co moze sie dziac??
    • Przez latajacyholender
      Witam,
      MASSEY FERGUSON 6270 2003rok
      Podczas orki ciągnik traci moc i po chwili odzyskuje, przy wciśniętym gazie nawet w podłogę dopiero po chwili obroty rosną.
      Odpala równo, ładnie pracuje, nie dymi.
      Podejrzewam problem z paliwem i mam zamiar wymienić filtry paliwowe (ponoć pasują z starszych modeli MF).
      Czytałem, że są gdzieś sitka do czyszczenia:
      - Na zasilaniu pompy wtryskowej,
      - W ręcznej pompce,
      - Gdzieś jeszcze?
      Do sprawdzenia membrana w ręcznej pompce i membrana w pompie wtryskowej (tu moje pytanie czy jest możliwa ewentualnej wymiany bez demontażu pompy).
       
       
    • Przez wujo_usiu
      Witam . Proszę o małą poradę odnośnie tura do c330 bądź c360 , mam te dwa ciągniki i nie wiem do którego zakupić tur , trzydziestka praktycznie stoi nie używana i myślałem o niej , tur miałby służyć do wywozu obornika z obory raz w miesiącu i podczas żniw do zwozu bel , więc łyżka i widły muszą być. Proszę o opinie jaki był by najlepszy i dlaczego i najlepiej o cenę z montażem i dowozem . Dziękuję z góry i pozdrawiam !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj