pablo21

Pompa wzmocniona do C-330 -Opinie

Polecane posty

pablo21    29

Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)

 

Od kiedy to się pisze pąpa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadza się ma większy wydatek (30l/min), a co za tym idzie będzie szybciej podnosił i to tyle! Niema wcale wpływy na siłę podnoszenia, i będzie podnosić tyle samo jednak będzie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba ma mocniejsze podnośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A ile taka może kosztować i czy jest sens wymieniać na taką?

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Ja mam wzmocniona pompe..kosztowala cos okolo 320zł ;) ale kupowalem jesienia, a w niektorych sklepach chcieli nawet 370zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Chyba ma mocniejsze podnośniki.

 

Na sile udźwigu nic się nie zyska!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

podnosi nieco szybciej, ale udzwig faktycznie jest taki sam ;) Choc slyszalem ze te pompy czasem sie obrywaja na mocowaniach, ale jak narazie u mnie i u kumpla chodza bardzo dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierko1992    0

ta pompa z grene ma wydajnosc 24l/nim a orginalna 20l/nim i troszke wieksze cisnienie a w udzwigu dlatego nieema ruznicy dlatego ze w rozdzielaczu jest zamontowany zawór przelewowy ustawiany na 11Mpa wiec choc macie mocniejsze pompy to i tak to nic nieeda trzeba podkrecic ten zawór zeby otwierał sie pod wiekszym cisnieniem ale radze to robic z manometrem wkreconym u układ niee na oko bo jesli podkrecicie na cisniena np 14Mpa a pompa bedzie dawac 13,5Mpa to kilka dni i smierc tej pompy:PP

a na allegro znalazłem pompe która jest produkowana przez firme z Tucholi która ma cisnienie nominalne 16Mpa a max 18Mpa i 28 l/nim a seryjna daje marne 11Mpa sam zamówiłem sobie taka pompe niedługo mi przyjdzie musze tylko zamontowac i podkrecic zawór a z moich obliczeń wynika ze tur przy takim cisnieniu jak daje ta pompa bedzie podnosił około 750kg;d;d;


25 h i uprawiam to ;
c-330 z 1970r ze wspomaganiem +tur dwu sekcyjny
zetor 5320 z 1998r
1014 z 1990r wersja eksportowa i kombajn JD 965;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mam zalozona taka pompke w ciapajku i powiem jednak ze jest roznica, turek bardziej zwawy jest.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierko1992    0

ale jaką dokładnie tą z grene czy jakąs inną mocniejszą??


25 h i uprawiam to ;
c-330 z 1970r ze wspomaganiem +tur dwu sekcyjny
zetor 5320 z 1998r
1014 z 1990r wersja eksportowa i kombajn JD 965;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie mam z Greene, mam jakas z agromy taka ciut wieksza od normalnej i aluminiowa jest. Wydajnosc to cos kolo 30 litrow.

 

A gdzie jest ten zawor do regulacji przeplywu przy rozdzielaczu????


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierko1992    0

ja jeszcze nigdy sie nie spotkałem z pompa do kaczko o wydajnosci 30l no ale niech ci bedzie

a którego rozdzielacz uzywasz?? tego zewnetrznego na błotniku czy tego pod siedzieniem??


25 h i uprawiam to ;
c-330 z 1970r ze wspomaganiem +tur dwu sekcyjny
zetor 5320 z 1998r
1014 z 1990r wersja eksportowa i kombajn JD 965;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Pod siedzeniem i nie dam rady pokrecic juz tym pokretlem. Ten rozdzilacz to ostro stary. A odnosnie pompy to mowie nie wiem dokladnie ale jak byla stara to podnosil ostro mulowato a teraz tylko dotykal galki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierko1992    0

to pokretło obok gałki przeciez nieejest do podktecania cisnienia tylko to jest do regulacji mocy dociazania bo jak wiesz ciapek ma takie cos jak dociązanie i to pokretło jest własnie do regulacji dociązania:PP a razór przelewowy w rozdzielaczu pod siedzeniem jesp po przeciwnej stronie tego pokretła pod takim korkiem petaliwym jak sie niee myle to na klucz 32mm


25 h i uprawiam to ;
c-330 z 1970r ze wspomaganiem +tur dwu sekcyjny
zetor 5320 z 1998r
1014 z 1990r wersja eksportowa i kombajn JD 965;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Bede patrzyl i co dokrecic ta srube czy poluzowac??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierko1992    0

musisz ją odkrecic całkiem i tak bedzie taka kulka metalowa i sprezynka w zaleznisci od rozdzielacza ta sprezynka moze byc sciskana sróbą lub trzeba tam jakies podkładki wsadzic ale niee radze tego na oko robic bo to grozi smiercia sla pompy:PP najlepiej wkrecic manometr w układ hydrauliczny sprawdzic jakie max cisnienie daje ci pompa i ustawic o 10 atm mniej niz maxymalne pompy:Pa na oko to sie niee uda

ja chociaz ma dopiero 16 lat to sie troche znam na takich wynalazkach i przeróbkach;d;


25 h i uprawiam to ;
c-330 z 1970r ze wspomaganiem +tur dwu sekcyjny
zetor 5320 z 1998r
1014 z 1990r wersja eksportowa i kombajn JD 965;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja tez juz poprzerabialem wiele zeczy sam ale akurat tego nie wiem ;/, a to mi sie bardzo by przydalo teraz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierko1992    0

jesli macie pytania to prosze pisac najlepiej na gg chetnie pomoge

mam zamontowane równiez wspomaganie i przerobionetą tura na 2 sekcyjnego w ciapku wiec jesli macie pytania to piszcie chetnie odpowiem


25 h i uprawiam to ;
c-330 z 1970r ze wspomaganiem +tur dwu sekcyjny
zetor 5320 z 1998r
1014 z 1990r wersja eksportowa i kombajn JD 965;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
na allegro znalazłem pompe która jest produkowana przez firme z Tucholi która ma cisnienie nominalne 16Mpa a max 18Mpa i 28 l/nim a seryjna daje marne 11Mpa sam zamówiłem sobie taka pompe niedługo mi przyjdzie musze tylko zamontowac i podkrecic zawór a z moich obliczeń wynika ze tur przy takim cisnieniu jak daje ta pompa bedzie podnosił około 750kg;d;d;

Chodzi Ci zapewne o pompę PZ2-AS-20 WZM produkowaną przez Hylmet Tuchola.

Też ostatnio oglądałem na allegro tą pompę, ale coś nie jestem do niej przekonany, za tania jest jak na swoje możliwości.

Jak zamontujesz to napisz jak się sprawuje, bo też jestem zainteresowany założeniem mocniejszej pompy do 330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja za swoja tak tanio nie zaplacilem bo 400 zl do C 330 to mysle ze sporo.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierko1992    0

jak tylko zamontuje to mapewno wam opisze co i jak


25 h i uprawiam to ;
c-330 z 1970r ze wspomaganiem +tur dwu sekcyjny
zetor 5320 z 1998r
1014 z 1990r wersja eksportowa i kombajn JD 965;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierko1992    0

a ty kolego kobra89 jaką masz ta pompe moze pamietasz jakiej ona jest produkcji albo jaki jest jej symbol czy nr katalogowy??


25 h i uprawiam to ;
c-330 z 1970r ze wspomaganiem +tur dwu sekcyjny
zetor 5320 z 1998r
1014 z 1990r wersja eksportowa i kombajn JD 965;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja ja 3 lata temu wstawialem, nie pamietam ale jedno wiem jak stawialismy w sklepie zwykla i ta obok siebie to wielkoscia byla spora roznica. Ale wezme poszukam kartonu moze znajde w garazu, jak cos to dam znac.

 

Chyba taki model, znalazlem na allegro. PZS-A-S-20 WZM


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Kret1992
      Witam mam problem z 902ujką.
      Chodzi o to ze na odpalonym  slychac urgot w skrzyni posredniej na luzie a po wciśnięciu sprzegla juz nie a takze slychac go na zolwiu a na zajacu nie. Co moze sie dziac??
    • Przez latajacyholender
      Witam,
      MASSEY FERGUSON 6270 2003rok
      Podczas orki ciągnik traci moc i po chwili odzyskuje, przy wciśniętym gazie nawet w podłogę dopiero po chwili obroty rosną.
      Odpala równo, ładnie pracuje, nie dymi.
      Podejrzewam problem z paliwem i mam zamiar wymienić filtry paliwowe (ponoć pasują z starszych modeli MF).
      Czytałem, że są gdzieś sitka do czyszczenia:
      - Na zasilaniu pompy wtryskowej,
      - W ręcznej pompce,
      - Gdzieś jeszcze?
      Do sprawdzenia membrana w ręcznej pompce i membrana w pompie wtryskowej (tu moje pytanie czy jest możliwa ewentualnej wymiany bez demontażu pompy).
       
       
    • Przez wujo_usiu
      Witam . Proszę o małą poradę odnośnie tura do c330 bądź c360 , mam te dwa ciągniki i nie wiem do którego zakupić tur , trzydziestka praktycznie stoi nie używana i myślałem o niej , tur miałby służyć do wywozu obornika z obory raz w miesiącu i podczas żniw do zwozu bel , więc łyżka i widły muszą być. Proszę o opinie jaki był by najlepszy i dlaczego i najlepiej o cenę z montażem i dowozem . Dziękuję z góry i pozdrawiam !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj