Zaloguj się, aby obserwować  
Gość a1fe26c2

Identyfikacja producenta brony talerzowej U-225, regulacja do pracy

Polecane posty

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Witam, spotkał się ktoś z Was z broną talerzową U-225? Tabliczka znamionowa jest nieczytelna, a chciałbym dowiedzieć się kto jest producentem tego wynalazku i jak go ustawić, żeby nie robił górek na polu. Typ brony V, po osiem talerzy na wale. PIerwszy rząd talerzy odrzuca ziemię w lewo, drugi w prawo.

Lewy skrajny talerz w drugim rzędzie jest mniejszy od pozostałych. Ten talerz powinien przysypywać ślad opony, a robi to ze zmiennym szczęściem - raz widać ślad opony innym razem nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

No tak, ja mam w pierwszym wszystkie duże i w czasie pracy ten z lewej ledwo dotyka ziemi. Brona ma tendencję do przechylania się w prawo, mimo regulacji prawym wieszakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Moim zdaniem to wieszaki powinny być ustawione na fasolkach, tak jak agregat, siewnik itp. Bo np. jak prawe koła ciągnika wpadną w bruzde, to ciągnik sie przechyli na bok i talerzówka też (lewe talerze będa płyciej robiły), a jak wieszaki są ustawione na fasolki to ciągnik może sie przechylać na boki a talerzówka będzie kopiowała kształt pola. Taka bzdura ale dużo osób o tym zapomina. A tak przy okazji jak jest najlepsza szerokość robocza talerzówki do C-4011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

NIe bardzo rozumiem - brona ma tylko okrągłe otwory i sworznie do podłączenia z ramionami podnośnika. Gdzie tam mogą być fasolki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Jak są dolne cięgna przy ciągniku to są połączone z górnymi ramionami co wychodzą z podnośnika, (z prawej strony wieszakiem z kolbką, a z lewej strony wieszak jest na stałe). I na dole na łączeniu cięgna z łącznikiem są fasolki pionowe (taki podłużne) jak sie tam bolec przełoży, to cięgno sobie lużno pracuje góra dół. Tak jest w ursusie C-360 912 itp w zetorach itp każdy ciągnik ma takie coś sąsiad ma nowego CASE i też to ma. I ja to stosuje do siania, uprawiania, gruberowania i wtedy maszyna ładnie sobie kopiuje kształt pola niezależnie od ciągnika.

Tu jest link

http://allegro.pl/wieszak-prawy-z-korbka-ursus-c-360-c360-i4029646404.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Dzięki, jutro popatrzę jak to się sprawdza na polu. Jednak dziwi mnie, że talerze tej brony zużywają się bardziej po prawej stronie.

 

Nie dało się popatrzeć, bo wysypało się łożysko i przy okazji namierzyłem producenta - okazało się, że części pasują od brony Bometu.

Do C-4011 w oryginale mogłaby pasować taka ośmiotalerzowa brona. Jeśli silnik jest mocniejszy, to powinien sobie poradzić z broną dziewięciotalerzową.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Mnie teraz zajęło to około godziny na jeden hektar. Kawałek był wąski i długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek1979
      Do sprzedania za 7500 zl-lubelskie okolice Chelma



    • Przez Maxi19922
      Witam mam na sprzedaż bronę talerzową Unia CUT szerokość robocza 3.9m. Talerzówka posiada 36 talerzy, wał rurowy. Maszyna jest 100% oryginalna. Posiadam ją od nowości .Cena 8000 zł  do negocjacji więcej informacji pod numerem telefonu 501 778 126





    • Przez dzony9203
      Witam, jestem w posiadaniu starego wózka. 
      Po kilku(nastu) latach w końcu planuję przywrócić go do normalnego stanu (podłoga, burty, światła i wywrot - reszta w miarę ok).
       
      Chciałbym go odnowić na wzór oryginału ale nigdzie niema tabliczki znamionowej.
      Dla ułatwienia dodam że tylna klapa otwierała się do góry.
       
      W załączeniu zdjęcia - może ktoś rozpozna.
      Dla mnie to jakiś autosan ale tu moje pomysły się kończą.
       
      Pozdrawiam

    • Przez Digifant
      Witam
      Stoję przed zakupem brony talerzowej szerokości 2.0 m. Interesuje mnie maszyna w okolicach ceny 4000 zł brutto. Jaką markę wybrać ? Rozważam Grass-Rol, Bomet, Omega, Rywal, ewentualnie coś innego, ale nie chcę kupić talerzówki, która rozleci mi się po jednym sezonie.
    • Przez grzybu1
      Witajcie,
       
      mamy zamiar kupić bronę talerzową do uprawy po kukurydzy na ziarno. Ciągnik ma 170km, Claas Arion 640 w skrzyni bezstopniowej.
      Gleby jakie mamy do ciężkich nie należą, jednak mamy pagórkowaty teren i ciągnik przy agregacie 4,5metrowym expomu czasami ma co robić i prędkość schodzi do 8km/h- normalnie 12km/h. Kukurydzy do obrobienia jest rocznie około 50ha. Ścierniska zbożowe też pewnie by się leciało talerzówką - jakieś 90 ha
       
      Do Was pytanie jakiej szerokości talerzówka byłaby odpowiednia, czy ciągnik poradzi sobie z 5metrową ciąganą, czy może lepiej 4metry zawieszane. Z mniejszą szybciej by się jechało i byłaby wygodniejsza na mniejszych kawałkach. 
      Znajomi polecają nam talerzówki staltecha i właśnie nad taką się zastanawiamy. Do wydania mamy jakieś 35tys netto.
      Jeszcze pytanie czy gumowe wkładki zabezpieczające talerze dają coś na kamienie, czy patrzeć raczej na jakieś resorowane ?
      Na co jeszcze zwrócić konkretnie uwagę - czy warto dopłacać do łożysk bezobsługowych ? I jaki wał wybrać na tył ?
       
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj