Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
3Krzysiu3    0

w mojej miejscowosci koles chce taką sprzedac stoi stara rozklekotana i nikt jej nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

A ja od nie dawna mam właśnie taka kosiarkę. zaplacilem za nia 10tysi ale naprawde bylo warto, spisuje sie wspaniale :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@LUKASZ1455XL jak duży areal ma ta Twoja kosiarka kosić?? W jakiej kondycji są tereny przeznaczone pod wykaszanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol_8519    0

Witam

mam rozwalone dolne łożysko w tylnym bębnie tej kosiarki, czy wie ktoś jak je wymienić? tzn., czy trzeba rozbierać całą listwę, czy wystarczy rozebrać bęben? Może ma ktoś jakieś schematy albo katalogi z częściami do tego modelu? pozd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastek2210    42

Witam, chciałbym poznać wasze opinie dotyczące kosiarki niemeyer sm 260. Jak się sprawuje i jak to jest z ceną oraz dostępnością części zamiennych. Bardzo proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Mam od 2 lat i jestem zadowolony. Zależy w jakim stanie kupisz. Części zamienne są jak najbardziej dostępne na zamówienie. Cena części (jak to zachodnie) szczególnie niektóre koła zębate drogie.

Kosiarka z wyglądu bardzo mi się podoba. Nie zamieniłbym ją narazie na żadną inną w TEJ cenie!

Ma sporo zalet:

- centralne zawieszenie, największy plus

- szybka wymiana noży

- składana hydraulicznie

- zabezpieczenie przed przeszkodą

- trudna do zapchania

- lekka waga 545 kg

- prosta i niezawodna konstrukcja

- łatwa obługa

- napędzana wałkiem WOM a nie paskami

Minusy:

- wysoka w transporcie

- składana tylko w jednej pozycji

- brak możliwości koszenia do tyłu (jak we wszystkich dyskowych) :D

Z częściami nie ma najmniejszego problemu oczywiście nie w najbliższym sklepie z częściami rolniczymi ale na zamówienie - jeśli chodzi np. o koła zębate, czy niektóre łożyska. Inne części łatwo dostępne. Szczegóły na telefon.

Noże - ja kupiłem MWS 100x48x3 Ø 19 (Nemeyer 570 419) 25 szt w paczce. Kupiłem dwie paczki, prawe i lewe, razem 50 szt za 150 zł, czyli wychodzi po 3 zł za nóż - to raczej tanio.

Kosiarka ma szybką wymianę noży a więc kłopotu nie ma - wszystkie noże wymienisz w 1 minutę.

Polecam kosiarkę z pełną odpowiedzialnością, jedyny warunek musi być w dobrym stanie. Będziesz zadowolony pokrywa nierówny teren dużo lepiej niż polska kosiarka rotacyjna 165 cm. Mam porównanie, gdyż taką wcześniej kosiłem.

Edytowano przez AlaCapone
  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastek2210    42

AlaCapone Bardzo dziękuje za tą odpowiedz jutro jadę oglądać tę kosiarkę, mam nadzieję że wrócę zadowolony :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

SPRAWDŹ:

Na początku stan olejów w listwie i przekładniach.

Zwróć szczególną uwagę na LUZY na dyskach !!!

Sprawdź ją w pracy czy wyje, zgrzyta?!

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qmol    0

Witam

 

a możecie dokładnie napisać co trzeba rozebrać, jak rozebrać bęben i jak wykręcić go z listwy?

ja odkręciłem cztery śruby które są w bębnie i nie wiem co dalej?

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Jak odkręciłeś te 4 śruby to zdejmujesz sam talerz. Teraz pod tym musi być koleje kilka śrub. Odkręcasz je i wyjmujesz całą obudowę z łożyskiem do góry. Powinno iść lekko. Wyjdzie obudowa z zębatką. Zdejmujesz zabezpieczenia i robijasz wszystko po kolei. Podrzucić jakieś zdjęcia. Może jest jeszcze coś innego.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qmol    0

Mam zdjęte łożysko od góry i wykręcone 4 śruby w bębnie (których wykręcenie nic mi nie dało), na dole jest jeszcze jedno łożysko do którego nie wiem jak się dostać.

post-126019-0-01160500-1395951509_thumb.jpg

post-126019-0-56557400-1395951517_thumb.jpg

post-126019-0-33197700-1395951525_thumb.jpg

post-126019-0-44761800-1395951537_thumb.jpg

post-126019-0-50854800-1395951553_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Pod tą całą osłonką są jeszcze śruby. Te 4 śruby tylko trzymają samą osłonę. Jak masz odkręconą osłonę to ją zdejmij. Na dole przy samej listwie są nakrętki które musisz odkręcić. Potem samo wyjdzie. A w tej słupicy są 3 łożyska. Kilka segerów i to wszystko.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qmol    0

Dzięki wielkie kolego, jutro to sprawdzę i napisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qmol    0

ok wyciągnąłem tą słupice zdjąłem zębatkę, i dalej nie chce iść w żadną stronę. Napisz co dalej czy wybijać tą ośkę?

Ja próbowałem ściągaczem zdjąć tą spodnią część co jest przykręcana do listwy, ale nie chce puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Zrób zdjęcie tej słupicy bo nie pamiętam. Ale wiem że musisz rozbić wszystko. Na pewno ściągaczem za wiele nie zrobisz. Jak ja to robiłem to 10-io kilowy młot i skrzynka tulei, wybijaków i wałków. Zrób zdjęcia a potem ci powiem co po kolei. A jak by były problemy to skontaktujemy się telefonicznie.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qmol    0

Dzięki wielkie xerion3800 za pomoc, wszystko dzisiaj rozebrałem, z małym młotkiem ani ze ściągaczem nie ma co podchodzić, mi wystarczył duży młot dobra konstrukcja do zaparcia, trochę wysiłku i wszystko schodziło

Jeszcze mam pytanie odnośnie osłony na bęben, czy idzie ją kupić za rozsądne pieniądze (jeśli tak to gdzie) czy nie szukać tylko dorabiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Taką osłonę bez najmniejszego problemu kupisz w każdym POŻĄDNYM sklepie internetowym. Nie piszcie takich głupot, że nie dostanie!

Poniżej masz link do swojej kosiarki:

http://www.kramp.com/shop-pl/pl/130260/Kosiarka+tarczowa+SM+260C+++310C?&_suid=138884599777102623291821871355

 

Masz schemat, katalog części, numery seryjne, wymiary i wszystko co cię interesuje!

 

Oczywiście w KRAMPie nie kupisz prywatnie, ale każdy POŻĄDNY sklep z nimi kooperuje i sprowadzi ci co tylko zechcesz.

Jeżeli cena przewyższa twoje możliwości to bez problemu możesz dorobić samemu, trzeba mieć tylko dwie dłonie. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez troscio
      Witam Forumowiczów,
      Poszukuje od kilku dni chłodnicy oleju hydraulicznego do mf  6190 ale pasuje chyba z całej serii 61xx i mozliwe ze z serii 62xx . czy orietuje się ktoś może gdzie mozna nabyć taką chłodnice ? jakieś namiary  na handlarzy części ?
       
      Pozdrawiam .
    • Gość
      Przez Gość
      Szukam katalogu części i schematu instalacji elektrycznej do zetora 7341, najlepiej w formie pdf. Może ktoś ma ? 
    • Przez damiex90
      Witam, ostatnio ułamała mi się taka dźwigienka przy rewersie w ciągniku same explorer. Pytanie brzmi jak to coś na zdjęciu może się nazywać albo jakiś numer katalogowy..
      1.xps
    • Przez Misiek666
      Jak dotąd koszę łąki (15 ha) wiraxem 165 + c330 ale już szlag mnie trafia. Głośno, wolno I mało mocy. Szukam kosiarki do MF 3060, problem w tym, że łąki (a raczej łączki) to tragedia. Wąskie, miedze, nierówne, męka. Myślę nad dyskiem ~200cm (lely czy fella mają 205, reszta firm chyba większe?) najlepiej z kondycjonerem.
      Myśleć dalej nad dyskiem czy wziąć większy złom typu wirax 185? Poradzi ktoś?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj