Lukas85

Predkosciomierze w ciagnikach

Polecane posty

Lukas85    37

Czytalem w jakims czasopisnie (nie pamietam dokladnie tylko w jakim) ze policja zatrzymala jakiegos kolesia jak jechal nowym ciagnikiem, bez predkosciomierza. Wlasnie z powodu jego braku zaplacil mandat! Czy jest to mozliwe? Ja przykladowo mam TD90D ktory tez nie ma przedkociomierza i przeciez jakos ten ciagnik przeszedl wszystkie badania ktore dopuscily go do produkcji mimo braku licznika predkosci? wiec niby dlaczego mialby placic mandat za jego brak?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Czytalem w jakims czasopisnie (nie pamietam dokladnie tylko w jakim) ze policja zatrzymala jakiegos kolesia jak jechal nowym ciagnikiem, bez predkosciomierza. Wlasnie z powodu jego braku zaplacil mandat! Czy jest to mozliwe? Ja przykladowo mam TD90D ktory tez nie ma przedkociomierza i przeciez jakos ten ciagnik przeszedl wszystkie badania ktore dopuscily go do produkcji mimo braku licznika predkosci? wiec niby dlaczego mialby placic mandat za jego brak?

Jak trafisz na durnia to przyczepi się za brak hamulców z przodu . Zaraz zajrzę do rozporządzenia na temat warunków technicznych i dam znać

 

W rozporządzeniu napisano tak: c) prędkościomierz lub inne urządzenia umożliwiające odczyt prędkości jazdy co najmniej na najwyższym biegu; przepis stosuje się do zarejestrowanego po dniu 30 września 1993 r. ciągnika rolniczego, którego konstrukcja umożliwia przekroczenie prędkości 25 km/h,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

To ciekawe jakim cudem te ciagniki sa dopuszczone w Polsce do ruchu jezeli nie spelniaja tego przepisu. Wiec jak zlapia mnie ciagnikiem policjanci to musze im placic mandat? czy moge sie gdzies odwolywac


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przeważnie jest tabela z wykresem prędkości na szybie, pokazuje ona prędkości na wszystkich biegach i na obrotomierzach tez jest podana prędkości- odnosi się ona do ostatniego biegu.myślę, że to wystarczy.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wykorzystuje do ustawienia dawek wysiewu granulatów nawozem i opryskami oraz przy utrzymaniu prędkości w pługu, agregatach, oraz z beczkowozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
przeważnie jest tabela z wykresem prędkości na szybie, pokazuje ona prędkości na wszystkich biegach i na obrotomierzach tez jest podana prędkości- odnosi się ona do ostatniego biegu.myślę, że to wystarczy.

to ja mam dwa bo rowerowy i standardowy przy najwyższym biegu ;)

no a może można by w dowodzie od traktora wozić ksero z instrukcji obsługi z przelozeniami, jak np, nie ma naklejki??

macie racje jak bedą chcieli to zawsze cos znajdą -mojego ojca zatrzymali jak jechał z dwoma przyczepami to zapytali gdzie jeszcze dwa trójkąty (te składane) bo byl tylko jeden od traktora, -oczywiście na wyposażeniu ciągnika nie bylo gaśnicy a oni poprosili o to a no i jeszcze doczepili sie czemu druga przyczepa nie ma podłączonych hamulców

może i lepiej ze nie bylo gaśnicy i Trójkąta niz by mieli zajrzeć do zbiornika ;):):)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
mojego ojca zatrzymali jak jechał z dwoma przyczepami to zapytali gdzie jeszcze dwa trójkąty (te składane) bo byl tylko jeden od traktora, -oczywiście na wyposażeniu ciągnika nie bylo gaśnicy a oni poprosili o to a no i jeszcze doczepili sie czemu druga przyczepa nie ma podłączonych hamulców

może i lepiej ze nie bylo gaśnicy i Trójkąta niz by mieli zajrzeć do zbiornika ;):);)

 

Ale akurat do tego wszystkiego mieli prawo się przyczepić, tego wymagają przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ale akurat do tego wszystkiego mieli prawo się przyczepić, tego wymagają przepisy.

o głupi trójkąt sie do czepili ale opalu w zbiorniku nie zauważyli ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

No bo trójkąt to się powinno właśnie w pierwszej kolejności sprawdzać ;) a paliwo to już głębsza kontrola ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

A więc kwestia prędkościomierza rozwiązana - prawne i i praktycznie. Wiedząc rzeczywiście z jaką prędkością się poruszamy możemy bardzo szybko obliczyć naszą wydajność lub skuteczność pracy bo np. czasami szybka orka nie jest zalecana...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Policja jak chce to cię udupi za byle gówno... :angry:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Policja jak chce to cię udupi za byle gówno... :angry:

Jak rozrzutnikiem będziesz gubił, :P to nie będą pytać czyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

po przejeżdzie musi byc czysto koleś kiedyś woził obornik na pole tylko1 km krajową drogą, jechała kobieta sportowym samochodem i żadne systemy niepomogły, a wiadomo ile przewarznie gubią ludzie gnoju i trup na miejscu a tak w temacie to jak ciągnik może nie miec predkościomierza i to nowy toż stare miały chociarz tylko ost biegu ale miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Ja przykladowo mam TD90D ktory tez nie ma przedkociomierza

 

Jak możesz to wstaw fote deski rozdzielczej, bo nie chce mi się wierzyć, że nie masz prędkościomierza... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Naprawde nie ma prędkościomierza ja przynajmniej nie widze. To nawet zetory z lat 80 miały prędkośc na ostatnim biegu na obrotomierzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Zobaczyłem i uwierzyłem... Troche głupie, że nie ma prędkościomierza, nawet w U-912 miałem... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Naprawde nie ma prędkościomierza ja przynajmniej nie widze. To nawet zetory z lat 80 miały prędkośc na ostatnim biegu na obrotomierzu.

Ja przykładowo mam w Zetorze z 1986 obrotomierz z prędkościomierzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Wlasnie jakos to dziwnie ze ciagnik za 120 tys zl i nie ma predkosciomierza. Pewnie te z serii TL juz maja ale wiadomo to juz inna klasa. Troche kombinujac mozna wprawdzie zamontowac samemu taki predkosciomierz tylko ze to bedzie zwiazane z ingerencja w instalacje elektryczna ciagnika


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Wlasnie jakos to dziwnie ze ciagnik za 120 tys zl i nie ma predkosciomierza. Pewnie te z serii TL juz maja ale wiadomo to juz inna klasa. Troche kombinujac mozna wprawdzie zamontowac samemu taki predkosciomierz tylko ze to bedzie zwiazane z ingerencja w instalacje elektryczna ciagnika

no stary bardzo skomplikowane..... :)

licznik jest na baterie i są tylko dwa kabelki (do magnesu jeden i spowrotem) :)

ja to swojego pronara będę zakradał woltomierz i on jest zasilany 9v a w traktorze jest 12v -tutaj trzeba bedzie się pobawić w instalacji :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
no stary bardzo skomplikowane..... :)

licznik jest na baterie i są tylko dwa kabelki (do magnesu jeden i spowrotem) :)

ja to swojego pronara będę zakradał woltomierz i on jest zasilany 9v a w traktorze jest 12v -tutaj trzeba bedzie się pobawić w instalacji :P

wyjaśnij z tym voltomierzem, co znaczy zasilany. Woltomierz pokazuje napięcie, podłącza się go równolegle w instalacji elektrycznej, Załóż od Samary, tam jest 12-to voltowy , albo taki termometr wen. temp., zewnetrzna,zegarek, voltomierz ze sklepu motoryzacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

niemialem na mysli gotowego predkosciomierza tylko wykonanego wlasnorecznie, co nie jest juz takie proste


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
wyjaśnij z tym voltomierzem, co znaczy zasilany. Woltomierz pokazuje napięcie, podłącza się go równolegle w instalacji elektrycznej, Załóż od Samary, tam jest 12-to voltowy , albo taki termometr wen. temp., zewnetrzna,zegarek, voltomierz ze sklepu motoryzacyjnego.

tak wiem -ale mowisz o woltomierzu analogowym a nie elektronicznym :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj