Polecane posty

robcio3dz    0

jak montowałem u siebie to tez tak chciałem tylko same głosniki tam wsadzic ale to nie miało sensu tak na wieszchu je miec i jescze troche by zasłaniały bo jesz miałem skszynke gotowo a co do radi to chyba naj lepiej jak sie ma pod dachem.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Ja nie chcę zakładać radia w 60-tce, ale zastanawiam się nad jakąś tapicerką na oryginalne błotniki (mam kabinę z tych nowych bez błotników). Przyszły mi na myśl maty bitumiczne, ale nie mam z tym żadnego doświadczenia. Jak ktoś wie coś na temat takich mat (np. z allegro), to proszę o pomoc i radę, czy by się nadawały. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    54

W c-360 nie polecam radia.Co innego w C-330-bo sam posiadam w niej radio i robi sie molej,przynajmniej idzie sie czegos dowiedziec z radia itp.Kwestia tego ze cos sie mzoe urwac...Nawet jak cos sie urwie to jest prawdopodobienstwo ze nie uslyszysz tego nawet w ciagniku bez radia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Radia nie opłaca sie zakładac do C-360 bo wyje skrzynia albo most, opłaca sie tylko załozyc do C-355 albo C-4011 bo tam skrzynia nie wyje i słychac tylko silnik, :) ale zeby lepiej było słychac to trzeba miec wyciszoną kabine.Sam miałem zakładac ale nie mam gdzie głosnikow zamontowac, a w dachu nie bede wiercił bo szkoda nowej tapicerki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Sa takie przypadki ze nawet w C-360 nie wyje, mojego taty znajomy ma C-360 i wymienił łozyska w zwolnicach i nic mu nie wyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

W tych ciągnikach zwolnice nie wyją prawie wcale - no chyba że łożysko się rozleci. Za bardzo to tam nie ma co wyć, bo nie ma aż tak dużych obrotów. Źródłem niesamowitego wycia na 5-tce jest przekładnia główna - wiem bo z tym walczyłem. Miałem przekładać tryby od Zetora, ale koszt 1000 zł mnie przeraził. Kupiłem nowe tryby zwykłe od 60-tki i założyłem, po czym ustawiłem i wyjąłem jedną podkładkę dystansową spod wałka ataku. Prawie nie wyje, a według tego co było to kolosalna różnica. Jednak z dwa tygodnie temu jak zdjąłem podnośnik to według śladów współpracy przekładni musiałbym jeszcze wyjąć jedną podkładkę dystansową. Ale do tego zwolnice trzeba zwalać, a to już większa robota. Tak że wynika z tego, że firma Ursus nie dobierała już dokładnie podkładek pod koniec produkcji (ja mam c-360 z 1987 roku) i musiało to wyć. Co innego w starszych egzemplarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja zalozyłem radio w c-355 i powiem ze przyzwoicie słychac, troche sie zdziwiłem bo na najwyzszych obrotach silnika tez słychac radio :lol: a myslałem ze tylko na małych obr. bedzie słychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja też próbowałem zakładać radio znaczy alternatywę mp3 wzmacniacz i głośniki ale za dużych elektów nie było (kabina samoróbka) na małych obrotach było słychać wzmacniacz na full a obroty 1500 i już nie ma radia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLOc360    0

Ja też panowie założyłem audio w moim c-360 nie mówie że radio bo zastosowałem troche inny sposób troche łatwieszy.Zakupiłem przetwornice tzn.takie urządzonko które przetwarza 12v na 220 i tym sposobem uzyskałem w 360 normalne gniazdko na 220 i każdy sprzęt domowy moge podłączyć:)i do tego zamontowałem głośniki normalne komputerowe zestaw 4-1 ale zamontowałem tylko dwa głosniki i tube a mam kabine jeszcze starą okrągłą bo dopiero będe zmieniac na nową i powiem szczeże że jak walne muze z mp3 czy tam z telefonu to nawet w orce słychac i to jeszcze miałem na półowie głośności maksymalnej tyle tylko że no nie oszukujmy sie musza być w miare mocne głosniki a na postoju to już wogule bajka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Witam ja zakladam radio w kabinie c 360 3p

wyciagnolem z auta

za 130 zl nie oplaca mi sie sprzedac blaupunkta na plytki

mam kabine koja

mysle nad dokladnym uszczelnieniem i lekkim wyciszeniem pianka itd

a co do mostu sasiad ma dwa 3p ladne i zadbane ale maja duzo glosniejsze "tyly"


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

To zadzwon do firmy KOJA i niech oni fabrycznie ci zrobia wyjscia na radio i glosniki w dachu tak jak robi to NAGLAK


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

Ja miałem kiedyś radio w moim C-360 i jak było na full to za bardzo nie było słychać podczas jazdy :angry:


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ja w swojej 60tce mam radio pioneera kaseciak. do tego dwa Glosniki od poloneza z przednich drzwi :D wszystko umocowane przy drzwiach od strony sprzęgła w kolumnie, podłączenie wyprowadzone ze stacyjki. wyciszona kabina od strony silnika. kabina czeska stara, w zniwa przy prasie kostce wszystko dobrze słychać nie musi byc na ful. podczas jazdy gorzej, ja chwale sobie radio umila 100 h prasowania:)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilF1    1

Ja posiadam w 60-siątce radio podczas jazdy źle się słucha (głośno działający silnik :D) więc nie słucham ale czasem lubię sobie zapuścić muzyczkę podczas spokojnej jazdy lub w czasie kombajnowania kiedy się czeka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

a jak koledzy myślicie jeśli zrobiłem sobe zabudowę tylnego mostu tak jak w zetorze 7211 i skrzynięteż mam zabudowana i założe tłumik od c385 to da sie słuchać radia???? dodam że kabina czeska taka jak jest często widywana na c360 3p zreszta mam w swojej galeri jaka to kabina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

dzięki kolego Davidastra za tą stronkę bo akurat potrzebuje boczną szybę a tam mają.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazak    0

siema ja też chcę zamątować radio kenowuda z 120 watowymi głośnikami co wy nato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

No proste że trzeba kłaść w ciagnik jeszcze z takimi głośnikami :) tylko proponuje zamontować je poprzez kości tak żeby można je łatwo wyjac i schować na noc, bo kurz i wilgoć nie sprzyjają takim sprzętą, ja swoje wyjmuje po skończonej robocie i chowac w garażu żeby nie zamokło i chodzi, oczywiscie nie wyda go słuchać na bardzo wysokich obrotach ale na niższych jest zacnie, gdzie bedzie mocowane?


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Ja myślę zamontować na masce miedzy kierownicą a przednią szybą lub pod daszkiem po prawej stronie

Myślę że to drugie będzie poręczniejsze wyjście


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

Ja miałem w ursusie 914 bez włączonego napędu da się słuchać ale jak się włączy to troche gorzej kiedyś słuchałem radia na skupie rzepaku bez zapalania silnika od 21 do 1 w nocy nie mogłem zadzwonić po transport do domu i czekałem na skupie zasnołem i rozładowałem akumulator :angry: radio zamontowałem nad włącznikami ogrzewania lampki itp a głośniki na dachu przyczepione do styropianu do puki sie nie rozleciało to słuchałem ale w c 360 jeszcze nie praktykowałem :lol: powodzenia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol20a    12

c360 to nie traktor przystosowany do radia :) a poza tym jak wyciszycie kabinę a w lecie otworzycie dach lub drzwi podczas pracy bo jednak jest gorąco w środku ze szczelną kabiną :) to wam zagłusz :) y i po co kasę wydawać :angry: nie czarujmy się C-360 ryczy jak trzeba ale ja lubię ten głos :)

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
    • Przez Rafał2222
      Witam. Co raz bardziej rozrusznik w moim zetorze 5011 zaczyna wariować, tzn że chcę go zapalić wciskam start, ledwo kręci i puszczam start i naciskam  ponownie kręci dużo lepiej i pali. Czasami jest tak że jak w cisnę start to zaiskrzy aż. I teraz tak aku nowy. I ta śruba od elektromagnesu co idzie do rozrusznika nie ta od akumulatora tylko ta dolna jest skorodowana, to może robić taki efekt jak opisywałem? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj