mariuszd93

Rekompensata za niesprawny ciągnik

Polecane posty

mariuszd93    559

Witam , kilka dni temu byłem uczestnikiem kolizji drogowej ,[na skrzyżowaniu skręcałem w lewo ,a pewna pani wyprzedzała mnie , wina tej pani ] w wyniku kolizji został unieruchomiony mój ciągnik i przyczepa , teraz przez to mam trochę kłopotów z pracami polowymi ,.Pytanie brzmi czy mogę ubiegać się z tego tytułu,o jakąś rekompensatę od firmy ubezpieczeniowej ?

Dziś był rzeczoznawca ,opisał szkody , porobił zdjęcia , ale na wycenę muszę czekać dalej .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Samochód zastępczy od razu dostaniesz i firma ubezpieczeniowa za wszystko płaci, takie masz prawo, ale to jak masz wypadek samochodem, z ciągnikiem raczej tak nie będzie, ale z podzwoń do centrum likwidacji szkód i spytaj się czy możesz nająć ciągnik bo jest on ci nie zbędny do prowadzenie gospodarstwa a oni potem zapłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jest to jakoś rozgraniczone w przepisach, że jeśli samochód to owszem , a jeśli ciągnik to nie?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Właśnie w przepisach nie ma nic o ciągniku zastępczym. Zrób tak jak kolega wyżej pisał, ewentualnie możesz podejść do jakiegoś prawnika, żeby Cię nakierował co gdzie i do kogo pisać. Dowiedz się też jak to jest z tym ciągnikiem wynajętym. Prawdopodobnie ubezpieczyciel się od tego odwróci i zostanie droga sądowna.

 

Aha, spróbuj się skontaktować ze swoim ubezpieczycielem, tym co masz ubezpieczone gospodarstwo.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Z ubezpieczycielem od gospodarstwa ? Znaczy w sprawie porady , czy w jakiej?

Może się mylę ale z tego co wiem - Mienie typu sprzęt rolniczy, ubezpiecza się , ale tylko ten nie podlegający rejestracji , tylko od wybranych zdarzeń , typu pożar , huragan itp

 

 

Może jeszcze ktoś się wypowie??

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Rozmawiałem ze znajomym rzeczoznawcą. Mówił, że sytuacja jest trudna do przeskoczenia. Ja na Twoim miejscu poszedłbym do prawnika ze wszystkimi papierami. Może coś wygrzebie w przepisach.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Witam , kilka dni temu byłem uczestnikiem kolizji drogowej ,[na skrzyżowaniu skręcałem w lewo ,a pewna pani wyprzedzała mnie , wina tej pani ] w wyniku kolizji został unieruchomiony mój ciągnik i przyczepa , teraz przez to mam trochę kłopotów z pracami polowymi ,.Pytanie brzmi czy mogę ubiegać się z tego tytułu,o jakąś rekompensatę od firmy ubezpieczeniowej ?

Dziś był rzeczoznawca ,opisał szkody , porobił zdjęcia , ale na wycenę muszę czekać dalej .

 

Witam

najprostsze rozwiązania

 

to jest OC- obowiązek posiadania OC dotyczy i samochodu i ciągnika i przyczepy

a trudność sprawy wynika jedynie z toku myślenia ;-)

czym jeden pojazd różni się od następnego- w świetle ustawy?

 

samochód każdy ma i wypożyczalnie samochodów to norma na rynku

 

można:

wypożyczyć ciągnik z przyczepą na Fakturę albo umowę użyczenia- płatnego

- następnie przedstawić Fakturę albo umowę użyczenia płatna (np. z sąsiadem) do Towarzystwa Ubezpieczeniowego

 

dodatkowo- utracone dochody- w rolnictwie ciężkie do ogranięcia

 

więcej pytań -... zapraszam- pw

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

. Ciągnik służy mi nie tylko do transportu, ale głównie do pracy w polu , w związku z uszkodzeniem mam opóźnienia w pracach polowych [ co odbije się na plonie ] i problemy z transportem także , bo ciągnik ten był największy w moim gospodarstwie i jako jedyny miał przedni napęd , miał też ładowacz czołowy, bez którego też troch ciężko niektóre prace wykonać .

Wynajęcie ciągnika mnie nie urządza, bo nikt nie będzie jeździł kilka razy dziennie, żeby podwieźć sianokiszonkę, lub siano do obory ,

Nie realne jest też żeby ktoś stał i czekał żeby mnie wyciągnąć, jak ugrzęznę wożąc obornik innym traktorem .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie wiem jak w Twoich stronach ale u mnie są firmy które mogą wynająć ciągnik bez kierowcy.

sama fakture tez byś pewnie skręcił.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

nie jest t niemożliwe, ciężkie dla laika

pierwszy kosztorys możesz zrobić sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pomyślę nad SPA .......

Wysłałem im ponad tydzień temu emaila ,w tej sprawie , z moją wyceną, na razie bez odpowiedzi


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

MARIUSZ i jak się sprawa rozwinęła? Udało się coś ugrać z tymi ubezpieczycielami lub ze sprawcą kolizji??


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak do tej pory nie ma , ani wyceny za uszkodzenia , ani odpowiedzi na pismo w sprawie rekompensaty.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dzisiaj dostałem wycene na uszkodzenia przyczepy [d55],

Został zmasakrowany dyszel [zaczep przedni] , propozycja 356 zł :blink: ;[ , cena nowego ok 950zł plus transport .

Wysłałem żądanie ponownej rzetelnej wyceny

 

 

Uchwała składu 7 sędziów SN z 12.4.2012 r., III CZP 80/11

 

 

dane orzeczenia: Uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 12 kwietnia 2012 r., sygn. akt III CZP 80/11.

publikacja: strona internetowa SN

teza:

Zakład ubezpieczeń zobowiązany jest na żądanie poszkodowanego do wypłaty, w ramach odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, odszkodowania obejmującego celowe i ekonomicznie uzasadnione koszty nowych części i materiałów służących do naprawy uszkodzonego pojazdu. Jeżeli ubezpieczyciel wykaże, że prowadzi to do wzrostu wartości pojazdu, odszkodowanie może ulec obniżeniu o kwotę odpowiadającą temu wzrostowi.

art. 363 KC

§ 1. Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.

§ 2. Jeżeli naprawienie szkody ma nastąpić w pieniądzu, wysokość odszkodowania powinna być ustalona według cen z daty ustalenia odszkodowania, chyba że szczególne okoliczności wymagają przyjęcia za podstawę cen istniejących w innej chwili


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Najlepiej to znajdz jakiś warsztat który ci trzasnie na te naprawy odpowiednie faktury i wybierz sposób rozliczenia szkody ,,warsztat" czyli ubezpieczyciel przeleje pieniądze na konto warsztatu, nie zapomnijcie odpowiednio drogo i dokładnie ,,naprawić" tych maszyn co byś miał na remont na zadość uczynienie no i działka dla warsztatu za podkładke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gjanicki    0

Samochód zastępczy od razu dostaniesz i firma ubezpieczeniowa za wszystko płaci, takie masz prawo, ale to jak masz wypadek samochodem, z ciągnikiem raczej tak nie będzie,

właśnie dlatego z tego tytułu mogłaby należeć sie rekompensata. Moim zdaniem to możliwe. Tak samo czasami ubezpieczyciele wypłacają "za straty moralne" - taką stratą jest własnie niemożność pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dziś dostałem wycenę za ciągnik , koszt samych części ok 5tys a propozycja 2009,45 zł :wacko:

Złożyłem skargę do Rzecznika Praw Ubezpieczonych , zamierzam też na własną rękę zatrudnić rzeczoznawcę , który rzetelnie wyceni koszty i skierować sprawę do sądu .

Firma GENERALI unikajcie jak ognia


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wiesz co, kiedyś miałem problem z pzu po powodzi. Rzeczoznawca wycenił szkodę bardzo korzystnie, ale później te papiery idą jeszcze przez kilka rąk w biurze i obcięli o połowę. Pieniądze przyszły na konto, a tu szok. Co innego było wycenione, a co innego przyszło. Na drugi dzień poszło do nich pismo, że o wszystkim dowiedzą się media, sąd i jeszcze kilka instytucji. Po tym piśmie wyrównali do takiej kwoty, jaka została wyceniona. W Twoim przypadku napewno wziąłbym niezależnego rzeczoznawcę. To podstawa.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

był kiedyś program o tym. Znawcy tematu mowili że pierwsza wycena jest z reguły o wiele niższa od tej jaka ubezpieczyciel był by w stanie zaplacic ale nie robi tego bo wie że tylko znikoma część ludzi odwoła sie od decyzji. Zalecali żeby pierwszym krokiem który sie zrobi po dostaniu wyceny to wysłać pismo że nie zgadza sie z wyceną i bez zbędnych formalności ubezpieczyciel dokłada do początkowej wyceny.

Znajomy tak miał że dostał wycene za kasacje samochodu , odwołał sie mimo że wycena nie była tragiczna , po jakims czasie dostął pismo gdzie prawie podwoili mu wartość pierwszej wyceny. W sumie dostał więcej niz sie spodziewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Skoro o Rzeczniku Ubezpieczonych mowa...

 

 

raport Rzecznika Ubezpieczonych za 2013 rok.

(str. 81 raportu)

„Ubezpieczeniami, które spowodowały zwiększony napływ skarg na ZU działu II były podobnie jak w roku minionym – ubezpieczenia komunikacyjne, w tym głównie ubezpieczenie OC p.p.m.

Najliczniejsza grupa spraw, znacznie przekraczająca udział w skargach w stosunku do udziału w rynku odnosiła się do funkcjonowania: TU Interrisk S.A. VIG, MTU Moje TU S.A., Generali TU S.A., Link 4 TU S.A., UNIQA TU S.A., Gothaer TU S.A.

Z analizy skarg kierowanych do RU oraz informacji uzyskiwanych drogą telefoniczną jednoznacznie wynika, iż z każdym okresem sprawozdawczym wzrasta liczba skarg dotyczących nieprawidłowości w działalności oddziałów zagranicznych ZU w Polsce.

W omawianym okresie sprawozdawczym do BRU wpłynęło 1048 takich spraw (łącznie dział I i II). Liczba tych skarg w stosunku do roku ubiegłego wzrosła o 286 spraw.

W grupie tej najliczniejszą liczbę skarg odnotowano na Avanssur S.A. Oddział w Polsce (AXA Direct) – 546 skarg, Liberty Seguros S.A. Oddział w Polsce (Liberty Direct) – 256 skarg, Ceska Pojistovna S.A. Oddział w Polsce (PROAMA) – 168 skarg oraz AIG Europe Ltd. Sp. z O.o. Oddział w Polsce – 35 skarg (poprzednia nazwa Chartis Europe Ltd. Sp. z O.o. Oddział w Polsce).”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wysłałem im wycenę na ciągnik 8,5tys czekam na odpowiedź .

W przyczepie został uszkodzony tylko zaczep, kupiłem nowy i wysłałem im fakturę ,,mają mi zwrócić cenę z faktury


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jestem ciekaw jak to się wszystko rozwinie. Pisz tu jak coś będziesz już wiedział.

 

Pozdrawiam


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj