Rafal180

KREDYTY

Polecane posty

Rafal180    4

WItam ;) .mam pytanie co sądzicie o braniu dużych kredytów za zakup gruntów ornych??.Bo jesli sie chce rozwinąć gospodarstwo to kredyt jest chyba nie unikniony. ; czekam na odpowiedzi ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Taki kredyt niskoprocentowy na zakup ziemi to super sprawa, opłacalne to jest jak najbardziej, tylko pod warunkiem że nie wyśrubuje się kosmicznej ceny za ha, bo znam przypadki gdzie kupili gospodarze se ziemie po 45tyś/ha. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

ja własnie myśle o takim kredycie ;) musze dokupić z 5-6ha i potrzebuje taki niskooprpcentowany kredyt ;) chciałbym sie wiecej dowiedzieć w akim banu moża wziąsć taki kredyt i jak długo sie go spłaca i na jakich warynkach.no a raczej potrzebuje z 200tyś


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ojciec załatwiał kredyt KZ na zakup łąk, ale przed końcem roku się nie wyrobili w banku i oddali limit, więc teraz występują po nowy limit, naszczęście dokumenty liczą się z tamtego roku, trzeba tylko poprawić stan stada na bierzący rok. Wkład własny wynosi min 20 %.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

W BANKU SPÓLDZIELCZYM,wałśnie wczoraj odebrałem biznesplan(koszt ponad 900zł) i zawiozłem go do banku,kupuje 8,30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawet jak dysponujesz własnymi środkami to lepiej wziąć kredyt na niskich odsetkach, a niżeli wydać wszystkie pieniądze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Nawet jak dysponujesz własnymi środkami to lepiej wziąć kredyt na niskich odsetkach, a niżeli wydać wszystkie pieniądze!

też tak myśle.swoje pieniądze lepiej zainwestowac w zakup np .maszyn itp ;) interesuje mnie jeszcze na jakich zasadach wzieliście kredyt i na jaki okres spłaty ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

jak myslicie bede mial okazje dokupic 10 ha po okolo 15 tys warto brac na to kredyt mam narazie okolo 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
jak myslicie bede mial okazje dokupic 10 ha po okolo 15 tys warto brac na to kredyt mam narazie okolo 60

pewnie ze bierz kredyt i kup tą ziemie bo jesli teraz jej nie kupisz to moze cie ktoś wyprzedzić ;) ale tylko 15tyś za 1ha??? to bardzo tanio ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

własnie .. u mnie to ziemia tak 30tyś trzeba miec .ale są i tacy co dają 45tyś za ha


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My jak kupowaliśmy to dawaliśmy 29 tys. za ha. Trochę dużo, ale było to na przetargu gminnym, więc podbijali cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

u nas to tak 3-5klasy. una jeden koleś miał 2ha w jednym kawałku i chciał to sprzedać .a jednej strony graniczyl z kolesiam co ma 54ha a z drugiej strony z kolesiem co miał 45ha ;) .koleś wziął za te 2ha 100tyś ;) \


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kumpel wzioł ponad 100 ha miał budować dom ale cieżko się odkuć bo kredyty trzeba spłacac i żona się wkurzyła i wyprowadziła od niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

troche dziwna ta żona ;) . ja w przyszłosci planuje wziąsckredyt na zakup ziemi .muesz kupić z 5-6ha. w zaleznosci ile bede płacił za ha


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W mojej okolicy jeden gościu za 2ha zapłacił 85 tys. KIEDY TA KASA SIĘ ZWRÓCI ?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Kupno ziemi jest wg mnie totalnie nieopłacalne, w moich okolicach 40tys za hektar wołają... Ja na pewno ziemi nie kupie, ponieważ mi się to nieopłaca, ta kasa nigdy mi się nie zwróci, jedynie dzierżawa, ale co z tego jak w moich okolicach jest głód ziemi każdy chce mieć troche więcej... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Większe kawałki kupuejcie, a ja chciałem 15 tyś na działke od sąsiada to powiedziano mi w banku że się nie opłaca robić biznes planu itd lepiej zwykły kredyt jak już a sąsiad się troche wacha jeszcze

 

 

ps czy kredyt na ziemie można łączyć z kredytem na ciągnik np. nowe technologie z kredytem na ziemie i jeden biznez plan robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj