fiolek

Wybór prasy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fiolek    1

potrzebuje prase która sprawdzi sie w prasowaniu słomy,siana i sinokiszoni.W gre wchodzi maszyna z przedziału cenowego 15-25 tyś ,na wyposażeniu mile widziana siatka i haki na komorze. Jaka marka waszym zdaniem najlepiej sprawdziłaby sie? Dodam jeszcze ze trakor jaki by z nia współpracował ma 120km

co powiedzcie na temat tej http://otomoto.pl/new-holland-648-658-rok-2001-ladna-A398411.html ?

 

http://otomoto.pl/prasa-new-holland-658-648-654-644-658-A410978.html

 

http://otomoto.pl/new-holland-658-654-644-A403825.html

http://otomoto.pl/new-holland-644-siatka-sznurek-98r-szeroki-podbieracz-A409346.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

kolego wyżej, a po co ci areał ? Podał kwote jaką chce przeznaczyć i to wystarcza ;) Te NH z tego co wiem to mają funkcje "miękkiego rdzenia" a to super rozwiązanie do siana i sianokiszonki. Siano lepiej zostawić środek luźniejszy i wtedy nawet jak nie jest ideanie suche to sie nie zepsuje. W sianokiszonce przyda sie bo nie będziesz musiał aż drzeć na sam koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

przy sianokiszonce dobrze żeby był rotor co zwiększy szybkość prasowania, zresztą w słomie i sianie też a 120KM nawet z nożami powinien dać sobie radę. A jeżeli już pasówka to jaka 120/150 czy 120/180, bo prasa która robi 120/180 potrzebuje więcej czasu na wyrzucenie belki, zamknięcie komory i napięcie pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@seba1224 gdzie ty tam rotor widzisz ? Pozatym brak haków oraz wąski i wysoki podbierak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu:

Posiadamy prasę taką jak jest zamieszczona w ostatnim linku które wrzuciłeś, jest ona chyba nawet też z 98 roku. Nie pamiętam dokładnie modelu, a nie mam możliwości żeby to teraz sprawdzić. A co do maszyny, nie ma ona rotora, współpracuje z Belarusem 820 a więc 82 konie. Cięgnik specjalnie nie czuje prasy, co prawda pod koniec formowania beli można usłyszeć że silnik ma ciężej ale nie ma mowy o "zejściu" z obrotów. Prasa jak najbardziej ok, co prawda pracowała u nas dopiero jeden sezon, ale po za zerwaniem kilka razy pasów, głównie z naszej winy, żadnych awarii. Jeżeli nie masz wiele prasowania to prasa jak najbardziej ok. Bele zbija bardzo dobrze. A i my mamy wiązanie tylko na dwa sznurki, baz siatki.

Pozdrawiam, w razie pytań jestem do dyspozycji :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

morfi81 napisałem wyraźnie że piszę do autora tematu, a ów wrzucił 4 linki z proponowanymi prasami jakie chciał by potencjalnie nabyć, więc wypowiedziałem się o prasie New Holland którą posiadam. A tak poza tym to z prasami claasa nigdy nie miałem do czynienia, a mam zasadę że nie wypowiadam się na tematy na których się nie znam :)

Pozdrawiam


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

teraz dopiero rozumię, bo wcześniej nie napisałeś że chodzi o new hollandy tylko o ostatni link do prasy, trzeba było bardziej szczegółowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

dodam jeszcze ze chce bez komputera ale to chyba zostanie wykluczone cena ;) a co do ha to cieżko mi powiedziec bo w gospodarswie wszystko sie zmienia... prasa musi dobrze sie sprawować min przez dwa lata póżniej kupie nowa nom chyba ze uzywana sprawdzi sie do max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

O prasie z 3 linku jest w pierwszym temacie w tym wątku, na stronie 90-94 gdzieś tam jest. Dzwoniłem do tego gościa z 1 linku, to on nic nie wie o tej prasie, więc pewnie jej też nie uruchomi, szkoda jechać...

 

Prasą z 2 linku bym się zainteresował... Wygląda nie bedzo zużyta... No i gość po robił konkretne zdjęcia...


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

ta prasa sie nie zapycha czesto,ma gładkie pasy chyba?i jeszcze jedno jaka musi być srednica balota zeby pasowało pod stacjonarną owijarkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj