dyziol28

JD 6330 problem z tylnym TUZ!!!

Polecane posty

dyziol28    0

Witam serdecznie!!!

 

Od roku jestem posiadaczem JD 6330. W moim ciagniku zauwazylem pewien defekt. problem polega na tym ze wciskajac przycisk szybkiego podnoszenia silowniki nie wysuwaja sie do konca(jest duzy luz na silownikach) tylko mozna jeszcze ramiona podnisnika, rekami podniesc do gory wysuwajac silowniki 2cm...

Dodam ze podnosnik byl kalibrowany kilka krotnie i nie wyskakuje jakie kolwiek błedy. Czy moze ktos spodkal sie z podobnym problemem??? prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebekFR    0

ciekawy przypadek, zero pomysłu ...zapytam mechanika jak coś będe wiedział napiszę. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziol28    0

Dodam jeszcze ze po mimo kalibracji podnosnika zostal wymieniony:

 

grzebien z czujnikiem od wysokosci ramion

urzadzenie sterujace EHR

blok zaworowy wraz z silnikiem krokowym

 

ale niestety zero rezultatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może być to problem związany z kostka nad zaczepem dolnym.

U mnie tak właśnie było tylko mi wcale nie chciał się podnosić tuz tylni bo kostka była przerwana :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A czy przy podnoszeniu suwakiem również ten problem występuje? Granica podnoszenia ustawiona na max? Wyłączone tłumienie układu zawieszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziol28    0

Tak nie ma znaczenia czym sie podnosi, a teraz jak przyjechał serwis i zrobil kolejna z rzedu kalibracje to nie odlacza pompy tylko podnosi na max i caly czas pompa daje cisnienie i przelewa olej zaworem spowrotem do skrzyni. normalnie jakas masakra;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba929    0

Widzę że trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, więc odświeżam temat. U mnie w 6330 też podnośnik zaczął fiksować. Nie może podnieść czteroskibowego pługa kverneland s 150 na tyle, żeby go obrócić. Pompa cały czas chodzi, slychac że mieli olej. Jak się uniesie rękami pług, to podnosi wyżej. Na wiosnę orałem i było wszystko ok. Dodam że olej czysty, po chwili pracy robi się mętny. Przyjechał serwis. pomoierzył ciśnienia i niby wszystko w normie. Miał ktoś podobny przypadek? Proszę o szybkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba929    0

Właśnie o to chodzi, że nie pomieszałem. Ten ciągnik pracował tylko z tymi maszynami, co zawsze. Jestem uczulony na to, żeby nie wymieszać olejów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziol28    0

Witam serdecznie!!!

 

w moim ciagniku mam to samo, wczesnijsze ueterki znikneły po wymianie głownego modułu BCU. niestety po przepracowaniu 30 godz ciagnikiem podnosnik nadal zaczyna fiksowac, tylko ze u mnie podnosi do samej góry lecz bardzo wolno to robi, ale nie odcina pompy tylko kotłuje olej i wszystko syczy... co to moze byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Widzę że trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, więc odświeżam temat. U mnie w 6330 też podnośnik zaczął fiksować. Nie może podnieść czteroskibowego pługa kverneland s 150 na tyle, żeby go obrócić. Pompa cały czas chodzi, slychac że mieli olej. Jak się uniesie rękami pług, to podnosi wyżej. Na wiosnę orałem i było wszystko ok. Dodam że olej czysty, po chwili pracy robi się mętny. Przyjechał serwis. pomoierzył ciśnienia i niby wszystko w normie. Miał ktoś podobny przypadek? Proszę o szybkie odpowiedzi.

 

U mnie tak było , przyjechali z serwisu dokonali kalibracij i userka znikła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

Ja mam z kolei JD6320P ale chyba większość jest taka jak w 6330. Powiedzcie mi, jak czasami wyskakuje mi błąd 3030554BCU to co to może być? dodam jeszcze, że na pewnej pozycji podnośnika (dość nisko) ramiona czasami drżą (chwilę podnoszą delikatnie góra-dół). 

Czy to może być też ten grzebień? Ogólnie problem z czujnikiem położenia ramion?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz
      Witam,
      tak jak w temacie, podczas hamowania w kabinie słyszalny jest stuk (być może tylny most lub skrzynia).
      Mam Valtrę 6300.
      Spotkał się już ktoś z takim przypadkiem?
    • Przez kubus1988s
      dzień dobry planuje zakupić jd 5100r na 40 ha będzie on pracował przy pługu 4 skibowy ibis agregacie uprawowo siewnym 3 metrowym i jeszcze trochę takich innych prac np rozsiewacz nawozu 850 mx trochę transportu nieraz i tak się zastanawiam czy da on rade w tych zestawach dodam że gleby jakie mam to lekkie ziemie 3 4 i 5 klasa ale lekkie w uprawie zakładam ten temat bo też się waham nad jd 6230 comfort on by na pewno dał rade .
    • Przez skantos
      Panowie prośba jak w temacie bo ja już sam jestem z tego wszystkiego glupi
      co jest lepsze bo ceny podobne wyposazene podobne
      Maxum w grupie 300 lub jest z multicontrolerm
      JD skrzynia PQ plus Tls prosze o pomoc
    • Przez johndeer6510
      siemka mam zamiar kupić nowy ciągnik JD 6330 lub 5100 R lub M którego mi polecacie on będą wykonywać najcięższe prace i jak według was byłby tańszy od tych dwóch mógłbym zadzwonić do dilera ale nie będę mu głowy zawracał na innych tematach nie zostały poprawne udzielone mi informacje więc założyłem nowy temat i jakbyście mogli to napiszcie jakie ceny są teraz tych jelonków z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez grzes151
      Mam pytanie coś mi stuka w tylnym moście co to może być bo nie wiem od czego zacząć rozbieranie stukanie zmniejsza się jak włączę przedni napęd może ktoś z was miał coś takiego za ewentualne odpowiedzi byłbym wdzięczny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj