Polecane posty

kat181    5

Witam,

 

NH tc 5060 z hederem 4,5m, sieczkarnią, wózek i stół do rzepaku tucholski za ok 405.000zł lub 420.000zł z separatorem (po próbie negocjacji)

MF Activia 7240 z hederem 4,2m, sieczkarnia, wózek i stół do rzepaku polski za ok 400.000zł (w luźnej rozmowie telefonicznej)

 

Powiem że bardziej jestem skłonny do nowego NH ale cena mnie nie zadowala, z MF wydaje mi się że da radę utargować, ale troche te wajchy mnie odstraszają.

 

Co sądzicie o tych 2 propozycjach? Gospodarstwo małe ale usługi będą robione, więc mały kombajn ale minimum 5 wytrząsaczy powinien mieć.

Który waszym zdaniem korzystniej wypada, jak się maszyny spisują w polu?

Czy da radę kupić coś podobnego do 380.000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Tc 5060 stol wozek moze kosztowac najwyzej 365 tys zl netto i targuj sie ostro zejda z ceny jak ich pomeczysz nie dawaj sie wciagnac w jakies udawane promocje bo w 2013 r sprzedawali tc5070 z wozkiem i stolem kamera cofania i przeglad gratis za 370 tys netto

Co do mf Activia 7240 to ma wiekszy beben jakosc wykonania taka sobie, ocynk wewnetrzny, bardzo czysto mluci wiec duzy plus ale z tej ceny to niewiele utargujesz

Wybor nie jest łatwy popularnirjszy jest nh ale wiecej wymlucisz MF zadaj sobie pytanie ktory ma lepszy serwis i mocno sie targuj bo cena new hollanda jest mocno zawyzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Chyba kolega nie wie ale tc5060 przeszedł face lifting owszem te ceny dotyczyły starych modeli. Targowałem się z kilkoma dilerami poniżej 400tyś netto nikt nie chciał słyszeć, nawet jak mówiłem że konkurencja tyle daje chodziło o model Tc5060 rotoseparator, szerokie gumy, stół heder 4,5 , szarpacz słomy, wózek, kamerki.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja wiem ze byl tam lifting i moim zdaniem ten kombajn teraz wyglada gorzej a co do cen to teraz terz idzie takie utargowac a twoj model to tc 5060 rs wiec musi byc troszke drozszy a tc 5060 w standarcie mozna kupic sporo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Mój znajomy ma tc 5070 to nie jest zadowolony pali mu około 20 litrów na ha części drogie . Przesiadł się z bizona supra , który palił ok 13 litrów a mówi że robota ta samą zrobi wydajność tylko trochę większa . Ale to odosobniony przypadek Chociaż coś w tym jest że na pewno te nowe sprzęty nie są tanie w utrzymaniu , z drugiej strony szkoda zdrowia na graty, to zdrowie pójdzie na kredyty ot taka nasza rolnicza dola ...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

No jak dba ?? kombajn pierwszy sezon ale do bizona kosa kosztuje ok 500zł a do tc ok 3700zł z innymi częściami jest podobnie Wszystko sie zużywa to jest tzw amortyzacja jednak tych starych bizonów części są bardzo tanie.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mój znajomy ma tc 5070 to nie jest zadowolony pali mu około 20 litrów na ha części drogie . Przesiadł się z bizona supra , który palił ok 13 litrów a mówi że robota ta samą zrobi wydajność tylko trochę większa . Ale to odosobniony przypadek Chociaż coś w tym jest że na pewno te nowe sprzęty nie są tanie w utrzymaniu , z drugiej strony szkoda zdrowia na graty, to zdrowie pójdzie na kredyty ot taka nasza rolnicza dola ...

Ja mam TC 5060 fakt pali, ale jak jest co kosić, dwa lata temu kosiłem rzepak 2,5 t/ha to spalił 10 l/ha a w tamty roku prawe 4,6 t/ha to spalił z 18 l/ha.

Wydajność ponad 2 razy co Bizon, o komforcie nie wspominam.

Po drugie spalanie spada po 300-500 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie ja trosze odświerze temat, aczkolwiek też stoję przed wyborem kombajnu....

NH tc 5070 stary model przed face liftingiem, heder 4,5m bez wózka i bez stołu do rzepaku za 400 tys netto gwarancja na 1 rok

Fendt 5180e (MF activa 7240) heder 4,2m za 350 tys netto + wózek za ok 10 tys i stół do rzepaku za 20 tys czyli 380 tys netto za wszystko i gwarancja 5 lat na skrzynie i silnik, 3 lata na hydraulike i rok na pozostałość.

No i chciałbym usłyszeć wasze opinie, czy NH nie za drogi ? i jak oceniacie dealerów i serwis agros Wrońscy i Agropol Mroczeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Trochę drogo za NH powiedzieli jak bez stołu i wózka.

Ja mam TC 5060 a koledzy Fendty i po żniwach u nich zielono a u mnie czysto, nie dają rady szybko jeździć po polu i gubią

Nh robi z 12 t/h on ma sita z CX i 3 poziomy.

Ja mam heder 4,6 i powiem że mały, słomę z tyłu za grubo kładzie i trza uważać żeby nie wyrzucał słomy na stojącą pszenicę, jak jest wiatr to dość mocno kierownicami z tyłu zwężam nawet co przejazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

witam Panowie ja trosze odświerze temat, aczkolwiek też stoję przed wyborem kombajnu....

NH tc 5070 stary model przed face liftingiem, heder 4,5m bez wózka i bez stołu do rzepaku za 400 tys netto gwarancja na 1 rok

Fendt 5180e (MF activa 7240) heder 4,2m za 350 tys netto + wózek za ok 10 tys i stół do rzepaku za 20 tys czyli 380 tys netto za wszystko i gwarancja 5 lat na skrzynie i silnik, 3 lata na hydraulike i rok na pozostałość.

No i chciałbym usłyszeć wasze opinie, czy NH nie za drogi ? i jak oceniacie dealerów i serwis agros Wrońscy i Agropol Mroczeń ?

 

Nowy model tc5070 czyli tc5.80 można dostać za trochę ponad 410 netto wiec ktoś cie trochę w .uja wali.

Fendt i mf to większe kombajny ale prawie całkowicie mechaniczne. NH ma zdecydowanie przyjemniejsza obsługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam ciągnik massey ferguson 4370 i mam taki problem jak na filmie https://www.youtube.com/watch?v=MnDtJOWF6KA&feature=share Ciągnik nie chce jeździć, pompy działają i hydraulika też działa, a kontrolki od ciśnienia i inne mygaja
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj