Gość

75-14 MWM d226-4 peknieta głowica lub uszczelka

Polecane posty

Adriano6270    0

Wrzucam zdj chłodnicy. W mojej chłodnicy jest zaślepiona dolna końcówka na która nakłada się przewód. Czy tak powinno czy ktoś coś kombinował ? I opiszcie mi mniej więcej jak powinny być podłączone przewody  od pompy do chłodnicy. Może ktoś coś pomieszał i na odwrót podłączył.

post-144588-0-43783100-1421432541_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Gdyby były pomieszane przewody to woda szła by od dołu chłodnicy do góry - ale by szła a nie stała. Zobacz do tej pompy, skoro ogrzewanie nie działa to ewidentnie nie ma obiegu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Ogrzewanie nie musi działać mimo obiegu, było tak u mnie, musiałem zdejmować wąż z jednego końca i odpowietrzyć nagrzewnicę.
U siebie również płukałem cały obieg- wąż w każdy króciec i płukanie bloku. Teraz jest już jak powinno być.
 


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

U mnie tez jest zaslepiony ten otwor w chlodnicy, zasilanie idzie od termostatu ukosny kruciec, powrot do tej grubej gumowej na dole jest metalowa wstawka,ale mozesz podlaczyc do chlodnicy w ten zaslepiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
Dnia 17.03.2014 o 20:06, Gość napisał:

Głowice splanowane .

Na szczęście bez powikłań udało mi się wyjąć wtryski

Kupiłem uszczelki 1,4 w diesel serwis Łódź

Jutro składam

Jeszcze będę płukał blok bo gołym okiem widać na dole masę rdzawego szlamu najwięcej na ostatnim cylindrze (najdalej od pompy wody ) nalałem na noc octu moze trzochę zmiękczy ten syf i uda sie go chociaż częściowo wypłukać

pozdr

Operacja sie udała MWM żyje i nawet stwierdzam że ładniej i ciszej pracuje . Gdyby ktoś miał pytania odnośnie wymiany uszczelek lub naprawy głowic prosze pisać

Cześć mam taki problem że siada mi uszczelka głowicy w podobnym silniku MWM pierwsza od kabiny i głowica była frezowana i mimo to dalej siada a uszczelka na okuciu tuleji się rozdziela czyli okucie pęka na dwie części co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    148

Może blok na tym cylindrze ma duże jakieś wżery i planowanie nic nie daje i ją wypala non stop....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Własnie sęk w tym ze niema żadnych ubytków ,a jakie powinno być cisnienie na cylindrach bo sprawdzałem i na jednym mam 28 a na pozostałych 26 bar. Jak sprawdzic jeszcze z pod kturej głowicy wydostaje sie cisnienie, bo jest taka sytuacja ze nie ubywa płynu , słychać ze wydostaje sie cisnienie miedzy głowicami bo po spianowaniu wydostaje się powietrze miedzy głowicami ale nie wiadomo która głowica ,cisnienie na jednej pokazuje 28 a na drugiej 26 i na kolejnej tez 26 i nie wiem kturą zdjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Na razie nic jeszcze nie ruszone ,jeszcze zobaczymy co mi mechanik powie może coś przeoczyłem, najgorsze jes to ze mam drugą wiekszą i tam mi się biegi przycieły a za dwa tygodnie Ciągniki bęndą potrzebne , więc pasowało by to zrobić puki jet czas.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez corrado
      Wiecie może jaki to model uszczelki ? Nie mogę jej dostać pochodzi od szyby w drzwiach Deutz-e DX 120 

    • Przez karoleeeq
      Strasznie mi sadzi dym z pod głowicy w t25 i patrzylem to nie ma uszczelki pod glowica czy to by była wina że tam nie ma uszczelki i traktor strasznie strzela nie choddzi tak jak powinien Pomocy Bardzo ważne. Z góry dziękuję za odpowiedz
    • Przez piotrekbial1
      witam mam rozebrany  silnik mwm 226-6 na cienkich, suchych  tulejach
      dwie z nich sa pęknięte,  co mogło być  przyczyną  ? przegrzanie/ zalanie gorącego  układu  zimnym płynem? 
      przegrzanie  wydaje sie być  najbardziej  prawdopodobne
      co o tym sadzicie ? może  sa jakies wady tego silnika ? 
    • Przez Dewro
      Jestem w trakcie wymiany uszczelek pod głowicami i mam mały problem. Czy zaznaczone na zdjęciu blaszki po bokach uszczelki mają przylegać do bloku czy do głowicy? Są tylko po jednej stronie uszczelki.

    • Przez maslo200
      witam  mam  opone  pęknieta  miedzy protektorem 5cm  da sie coś z niej zrobić opona jest jak nowa  dostałem ją za darmo i zastanawiam sie czy da rade załatać ja 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj