denis667

c-330 by denis

Polecane posty

denis667    0

Witam

Mam pomysł aby zrobić lepszą maskę na silnik.

1.Z jakiej grubości blachy najlepiej ją zrobić ?

2.Czy 5l farby podkładowej starczy na pomalowanie całego ciągnika,maskę,kabinę,silnik,korpus,felgi itp. ? (2 warstwy)

3.Czy 3l lakieru starczy na cały silnik,skrzynie,tylny most z zwolnicami ?

4.Czy 1,5l-2l lakieru starczy na maskę,kabinę,błotniki tylne i przednie ?

5.Czy 2l lakieru starczy na 4 felgi ?

6.Czy ten klej : http://allegro.pl/kl...3979158437.html będzie dobry na sklejenie bloku silnika (3cm długości pęknięcia) za pompą wtryskową ? (Ciągnik ciągle nie jest na chodzie.Sporadycznie jest używany.Raz na jakiś czas.)

7.Czym najlepiej wymyć wszystko ? (Jaki jest dobry płyn do czyszczenia oleju itp.) ??

8.Do skrzyni wchodzi 23-25l oleju co nie ?

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

co do lakieru się nie wypowiadam ale

1. Myśle że 2mm

6. Piszą o nim dobrze a ja poleciłbym Distal, mój ojciec kiedyś skleił nim piec i jeszcze przez 5 lat normalnie grzał

7 Ja miałem zasyfiony olejem cały ciągnik praktycznie, wziąłem ropownice i namoczyłem cały ten syf potem zmyłem wodą i aktywną pianą i do ropownicy benzyny nalałem i jeszcze go benzyną potraktowałem i było ok ale jeśli nie preferujesz domowego sposobu to K2 pewnie albo inne

8. 23 litry a z resztą na miarce masz podziałki to będziesz widział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

to ja dopowiem na temat lakierów:

na c-360 wyszło nam:

4 litry lakieru na korpus+rama kabiny+Tur

2 litry na maskę błotniki (tylko tylne, przednich brak)

0,7 litra na koła i dół dachu

więc uważam że podane przez ciebie wartości farby wystarczą żeby dobrze pomalować ciągnik

co do klejenia bloku- kiedyś w pracy kleiliśmy blok przy 3p klejem Matix 2-składnikowy, z tego co mi wiadomo to do tej pory jest ok, tzn. klej wytrzymał już 8 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Dzięki za odpowiedzi.

Mam taki problem że z wirnika rozrusznika iskrzy jak nim kręcę może to być przez rdze czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

u mnie 2l starczyły na malowanie właśnie kadłuba pędzlem :P więc jak Ty będziesz malował zapewne pistoletem to powinno starczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

2-3h max jak dobrze pamiętam, ale farby nam brakło i musieliśmy domieszać więc jak sprawnie się uwiniesz to w 2h wyrobisz. Tylko dobrze wyczyść każdy zakamarek żeby potem farba nie pozłaziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

sa i 5 l i 10 l , nie wiem czy sa litrowe , jak masz myjke cisnieniowa to i litr wystarczy na umycie ciapaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

jak chcesz dobrze pomalować to kup najtańszy pistolet lakierniczy za 80zł, poćwicz trochę i dopiero wtedy maluj

malowanie ciągnika pędzlem nigdy nie wyjdzie ci dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

za 100 pln czasem mozna dorwac zaly zestaw do sprezarki , pistolet do malowania , ropownik , pistoet do pompowania kol i pistolecik do przedmuchiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

tylko że w takim zestawie pistolet do malowania jest najczęściej z dolnym zbiornikiem-nie można do końca wykorzystać farby, zawsze zostaje ze 100ml na dole, poza tym pistoletem z dolnym zbiornikiem nie można malować w poziomej pozycji-nie ma jak zassać farby

kup coś takiego http://allegro.pl/pistolet-do-malowania-lakierniczy-h-2000g2-100ml-i4053410768.html i będzie lepiej niż jakimkolwiek pędzlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

To wg mnie zależy od zestawu, bo ja jak kupiłem sprężarkę to do niej dostałem taki komplet (chyba Bass Polska) i pistolet ma właśnie zbiornik górny, tyle że jak wiadomo to chińska lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

a co teraz nie jest chinska lipa ? niby pisze made in eu a obejrzec dobrze to tylko unia importuje a producent China albo PRC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Dzięki za odp.

Teraz mam jedno pytanie iskrzy mi wirnik co to może być ? (O nic nie trze)

 

Oczywiście wirnik w rozruszniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Czy jak olej w skrzyni jest szary to znaczy że jest do wymiany ?

(Ciągnik miał remont skrzynia silnik itp.)Jest już dotarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Mam kilka pytań :

1.Czy jak bym do wom przypiął przedni most to jak bym wbił np. bieg do przodu i wom by był włączony to by most kręcił do przodu a gdybym wbił wsteczny to do tyłu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

A to jak jest z tym ?

Jak bym przyczepił do womu przedni napęd to ciągle by jechał do przodu czy do tyłu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli koniecznie chcesz dobrej rady - na montaż przedniego napędu w ciągniku do tego nieprzystosowanym potrzebna jest nie lada wiedza z zakresu mechaniki i eksploatacji, jeśli więc nie potrafisz sobie odpowiedzieć na tak proste pytania z tego zakresu - pozostań przy malowaniu. Wychodzenie z napędami poza korpusy to nie jest zabawa, niejednemu już wałki przekaźnikowe wyciągały flaki na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj