Zaloguj się, aby obserwować  
iroo10

JCB 531-70 Agri - wyciek z przewodu w ramieniu

Polecane posty

iroo10    4

Witam.

Mam problem. Jakimś cudem przetarł sie któryś z przewodów w ramieniu i nie mam pojęcia jak je wyciągnąć. Szukam jakiegoś schematu, czy porady, foto, cokolwiek co może pomóc.


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Trzeba rozpiąć siłownik od wysuwu, odkręcić boczne ślizgi i wyjechać teleskopem na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Dzięki za odpowiedź. Jak rozpiąć ten siłownik i odkręcić slizgi?


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

siłownik to musisz wysunąć teleskop trochę i masz jeden sworzeń od przechyłu łyżki a drugi dolny od wysuwu, odkręcasz taką śrubkę na imbus i powinien się dać wybić sworzeń. a ślizgi to masz na dole to masz na zewnątrz ramienia po dwie śruby na każdy. odkręcasz te co na zewnętrznym teleskopie są.

 

Dokładnie czy tak jest Ci nie powiem jeszcze nie musiałem rozbierać teleskopu. Jak już rozbierzesz te ślizgi to skontroluj luz między nimi a ramieniem by nie latało na boki za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid241    13

Jako , że piszesz o wycieku w okolicach ramienia , to mam pytanie , czy u was też szybkozłącza np. od krokodyla tak ciekną ? Przy mojej 531-70 agri jest to strasznie uciążliwe. Nie pomogła nawet wymiana szybkozłączek. Miacie taki problem ? Jak z tym sobie poradziliście ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A jakie założyłeś? może oring uszkodziłeś. Ja już wymieniałem, teraz spokój, lekko się czasem pocą tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid241    13

tak , kompletnie i nic nie pomogło. Jestem ciekaw ile operatorów ma ten problem. Daj znać jak sprawóją się te złączki z grene :)

Edytowano przez Dawid241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przy pługu do śniegu mam i jest ok, tylko zimą zawsze inaczej bo jak zimno to nieraz przepuszczają albo się szybciej uszkodzi uszczelkę.

 

Ale to dziwne że nowe puszczają.

 

A zerujesz ciśnienie przed odłączeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

U wujka zmienione były od razu na zwykłe ze względu na zastosowany osprzęt od tura, ale już chyba były raz zmieniane bo ciekły.


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja tam ruszam suwakiem aż się w miarę wyzeruje.

 

Dziś trochę robiłem i nic nie leciało jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Hey,
      Kto mi podpowie skąd ten wyciek w zetorze 7211?  czy to olej czy płyn ? pod ciągnikiem na kapane.  Ubywa mi płynu hamulcowego ale prawy cylinderek nowy i przewód reszta sucho, lewy przewód suchy... Pod spodem  prawa strona skrzyni mokra i spód. miedzy mostem a skrzynią.. z góry dekiel suchy, tylko dołek  przy dźwigniach terenowe szosowe mokry. Czy może to cieknąć z dźwigienek bo jest na nich luz ?
       
      Pozdrawiam!




    • Przez Piters182
      Witam, mam taki problem w K410 jest wyciek płynu hamulcowego, z tyłu ciągnika od góry zwolnicy leje się płyn po bloku zwolnicy. Prawdopodobnie będzie to uszczelka na cylinderku? Miał ktoś z was taką awarię ?
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, mam problem z hydrauliką w deutzu, zaczeło mi coś cykac pod kabina i teraz po około 5 min od uruchomienia silnika zaczyna przerywać hydraulika. Dodatkowo muszę wszystko uszczelniać bo co chwilę nowy wyciek na rurkach pod kabina . Stan oleju jest a nie stety hydraulika przerywa, proszę o pomoc 
    • Przez MrRadny69
      Witam, mam problem, a mianowicie cieknie olej z uszczelniacza na wale korbowym w Agrotronie 6.20. Prosba o podpowiedz czy do wymiany uszczelniacza trzeba odjezdzac przodem ciagnika czy moze kolo pasowe da sie zdemontowac bez wiekszych problemow nie robiac tego.
    • Przez robert1226
      Jak lub czym uszczelnić .
      Paliwo cieknie ze zbiornika w tym miejscu gdzie jest podłączony przewód od zasilania .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj