Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
iroo10

JCB 531-70 Agri - wyciek z przewodu w ramieniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iroo10    2

Witam.

Mam problem. Jakimś cudem przetarł sie któryś z przewodów w ramieniu i nie mam pojęcia jak je wyciągnąć. Szukam jakiegoś schematu, czy porady, foto, cokolwiek co może pomóc.

.............................................c-360............................................

dawidg2    30

Trzeba rozpiąć siłownik od wysuwu, odkręcić boczne ślizgi i wyjechać teleskopem na zewnątrz.

iroo10    2

Dzięki za odpowiedź. Jak rozpiąć ten siłownik i odkręcić slizgi?

.............................................c-360............................................

Wiadomość z agroFakt.pl

dawidg2    30

siłownik to musisz wysunąć teleskop trochę i masz jeden sworzeń od przechyłu łyżki a drugi dolny od wysuwu, odkręcasz taką śrubkę na imbus i powinien się dać wybić sworzeń. a ślizgi to masz na dole to masz na zewnątrz ramienia po dwie śruby na każdy. odkręcasz te co na zewnętrznym teleskopie są.

Dokładnie czy tak jest Ci nie powiem jeszcze nie musiałem rozbierać teleskopu. Jak już rozbierzesz te ślizgi to skontroluj luz między nimi a ramieniem by nie latało na boki za bardzo

Dawid241    10

Jako , że piszesz o wycieku w okolicach ramienia , to mam pytanie , czy u was też szybkozłącza np. od krokodyla tak ciekną ? Przy mojej 531-70 agri jest to strasznie uciążliwe. Nie pomogła nawet wymiana szybkozłączek. Miacie taki problem ? Jak z tym sobie poradziliście ?;)

dawidg2    30

A jakie założyłeś? może oring uszkodziłeś. Ja już wymieniałem, teraz spokój, lekko się czasem pocą tylko.

Dawid241    10

tak , kompletnie i nic nie pomogło. Jestem ciekaw ile operatorów ma ten problem. Daj znać jak sprawóją się te złączki z grene :)

Edytowano przez Dawid241

dawidg2    30

Przy pługu do śniegu mam i jest ok, tylko zimą zawsze inaczej bo jak zimno to nieraz przepuszczają albo się szybciej uszkodzi uszczelkę.

Ale to dziwne że nowe puszczają.

A zerujesz ciśnienie przed odłączeniem?

iroo10    2

U wujka zmienione były od razu na zwykłe ze względu na zastosowany osprzęt od tura, ale już chyba były raz zmieniane bo ciekły.

dawidg2    30

Ja tam ruszam suwakiem aż się w miarę wyzeruje.

Dziś trochę robiłem i nic nie leciało jak na razie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kadman
      tak jak w temacie czy ktoś z was miał taki problem jak to naprawić i jaki olej wlać z góry dzięki

• Przez dany1234
      Witam wszystkich czy mógłby mi ktoś napisać jak zlikwidować wyciek w przednim napędzie cieknie od strony wału napędowego mf 3060 z góry dziękóje
    • Przez Ursusc360polska
      Witam ! Tak jak w temacie mam wyciek z miejsca zaznaczonego strzałką. Dodam że ciągnik był robiony czyli rozpoławiany i zakładane nowe łożysko i uszczelniacz.  Proszę o porady jak rozwiązać ten problem. Gdyby taki temat już był to proszę moderatorów o przeniesienie bądź usunięcie. Podkreślam że zdjęcie nie jest moje !!!!! 

• Przez Robert97
      Witam. Zauważyłem wyciek oleju podczas pracy WOMu z miejsca na zdj. Czy ktoś wie co to dokładnie jest jak się nazywa? Znajduje się między zbiornikiem paliwa a skrzynią.

• Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.