Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mikeprezesso

Jakie rozpylacze wybrać, IDKT 120-03 czy TTJ60 110-03 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jak w temacie.Mam mały dylemat nad wyborem rozpylaczy, cena podobna ok 28zł brutto. Może macie jakieś opinie na ich temat? Do pryskania mam ok 50ha większość zboża, herbicydy stosuje systemiczne i kontaktowe, fungi i antywylegacz. Jednym słowem muszą być w miarę uniwersalne. Może macie inne propozycje?

darolee    3

Z podwójmymi to bym się mocno zastanawiał. Kolega ma takowe i dysze za opryskiwaczem pryskają mu ma maszynę, więc założył tam pojedyncze. Poza tym rozmiar 03 to jakby 2x015 więc są dużo podatniejsze na zatkanie. Kolega musiał wywalić sitka przy dyszach, które miały rozmiar właśnie 015, bo nie szło pryskać.

Ja mam od 3 sezonów Turbo TeeJet i jestem z nich bardzo zadowolony, o niebo lepsze od injektorowych, czy XR które miałem przed nimi. Celowałbym w TT, bo to fajna koncepcja rozpylacza, ale nad Twin to bym się grubo zastanowił!

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli jest problem z przytykaniem dysz dwustrumieniowych, warto pomyśleć o zastosowaniu filtrów sekcyjnych, do rozmiaru 03 zalecam MESH 80 ważne żeby wkład był ze stali nierdzewnej ułatwia to znacząco czyszczenie, jeśli planujesz zakup dobrych rozpylaczy zastanów się nad ceramiką jest to gwarant stałego wydatku cieczy i równomierności rozkładu przez 10 000 tys. hektarów.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    189

A gdzie dobre filtry kupić, bo mam problem pękają mi siatki, lub obudowy w filtrach, nie kiedy pójdzie z 10 barów i po filtrze.

Teraz mam założone Polskie te z rozdzielaczy przed sekcjami i jakoś wytrzymują

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proponuję zakupić filtry ARAG producent podaje ich wytrzymałość do 14 bar, i mają wkłady ze stali nierdzewnej, kupisz je w każdym dobrym sklepie

Przemyślałem sobie fakt zatykania, i doszedłem do wniosku że jednak to może być dosyć kłopotliwe. A dozbrajanie opryskiwacza w dodatkowe filtry sekcyjne wiąże się z dodatkowym kosztem. Kolego ALBUZ, gdybym miał więcej ha do pryskania na pewno wybrał bym ceramikę, a tak to raczej byłby przerost formy nad treścią. Darolee poleca turbo teejet, faktycznie fajna koncepcja, poszperałem troszkę i podobne do TT są rozpylacze firmy lurmark guardian air, mają przystępną cenę. Tylko czy to, że są inżektorowe to wada czy zaleta przy moim gospodarstwie? Jakie jest wasze zdanie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez piotr63a
      witam wszystkich
      zakładam ponownie ten temat, wczoraj komp mi świrowal i pan moderator zamkną temat
      a wiec chcialbym wiedzieć jakie dokładnie mają byc końcówki wtryskiwaczy w moim zetorku 12245 dodam ze tłoki sa z turbo uszczelka pod głowicą też turbo. z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez djm
      Witam!
      Zdemontowałem rozpylacze w moim kombajnie class 70 (silnik perkins).
      Okazało się, że nigdzie nie mogę ich dostać.
      Oznaczenie na końcówce wtrysku BDLL150s6382.
      Czy może ktoś wie gdzie mógłbym je kupić albo poradzić jaki zamiennik będzie pasował?
    • Przez Qba1
      Słyszeliście już o tym produkcie? easyFlow to system poboru płynnych środków ochrony roślin z małych pojemników lub kanistrów. Dopiero zaczyna pojawiać się w Polsce, na zachodzie już używany. Wygrał nagrodę na ostatniej Agritechnice w 2013r.

http://youtu.be/XVLoLEsjc3M
    • Przez przemek1416
      Witam posiadam cały asortyment rozpylaczy firmy Arag, pomagam również dobrać odpowiednią dyszę do potrzeb rolnika. Rozpylacze polimerowe jak i ceramiczne.