tomek1311

Uruchomienie instalacji hydraulicznej - odpowietrzenie?

Polecane posty

tomek1311    0

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na tym Forum :)

 

Rozważam na razie czysto teoretycznie budowę podnośnika/ładowacza na tył ciągnika. Nie miałem nigdy do czynienia z hydrauliką siłową, stąd moje pytanie. Jak wygląda pierwsze napełnienie olejem i uruchomienie instalacji z siłownikiem dwustronnym? Jak usuwa się powietrze? Chodzi mi o najprostszy wariant zasilania siłownika z wyjścia obwodu zewnętrznego np. C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielj001    0

układ sam sie odpowietrzy. chydrauluki siłowej sie nie odpowietrza ciśnienie oleju jest wymuszone i tak duże że nawet jesli będzie powietrze to je spręży przy pierwszym napełnianiu a przy kolejnych zostanie usunięte.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Także same pozbędą się powietrza po wykonaniu minimum pełnego ruchu w obydwie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W czym zamontowany ten siłownik?

Co to za siłowniki?

Pompa nie pompuje z olejem także powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek17b    0

Siłowniki zwykłe małe jednostronnego działania. Wczoraj jeszcze olej wymieniłem ale nic to nie pomogło
A jak sprawdzić czy pompa pcha olej z powietrzem? Możliwe że to wina simeringu na wałku pompy i ciągnie powietrze z komory silnika a na zewnątrz nigdzie nie cieknie? Zrobić teraz ten simering a później szukać dopiero dalej? Zaznaczam że siłowniki są dobre bo myślałem że to ich wina i oddałem je do regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

podnieś, zgaś, opuszczaj i trzymaj jeszcze 30 sekund dźwignie rozdzielacza, i tak ze 2-3 razy. Na koniec sprawdź stan oleju w skrzyni.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

a to o tym nie było wspomniane, rzadko spotykam, żeby ktoś miał zamontowane zamki w swojej konstrukcji, (zwykle z oszczędności). mógłbyś pokazać jak masz zamontowany ten zamek?


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek17b    0

Nie mam za bardzo jak zrobić zdjęcia bo maszyna schowana ale te zamki są wkręcone w rozdzielacz. A może masz jakieś koncepcje gdzie dalej szukać przyczyny tych bujających siłowników bo nikt z forum nie bardzo potrafi pomóc w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek260294
      Witam, potrzebuję pomocy, mam kompletny zanik prądu na całym kombajnie(żadnej reakcji, akumlator w porządku). Ostatnie przygotowania do żniw, pozostało mi tylko podłączenie halogena oświecającego rurę wysypową, (dziś nie sprawdzałem ale prawdopodobnie jest H3 o zbyt dużej mocy bo jak podłaczyłem halogen to 2 razy spaliłem bezpiecznik, podłączając bezpośrednio bez przekażników, ale powinno wytrzymać), spróbowałem się więc podłączyć pod zapalniczkę i wszystko zgasło, kontrolki się nie odzywają, nie ma wcale prądu... miał ktoś taką przygodę>?? może stacyjka się spaliła>?? dodam, że już wcześniej nie łączyła, nie miałem światła drogowego(prawego) poruszałem wsówkami(od kabli lamp drogowych) przy stacyjce i działało wszystko ok, teraz znów był ten sam problem...
    • Przez denis667
      Witam właśnie zakładam ciągne od nowa instalacje w ursusie c-330.
      Co do niej kupić oprócz bezpieczników,kabli,lamp i migaczy ?
      Jakie przyciski itp. ?
    • Przez NataliaWitkowska
      Witam, zminiałem wszytskie filtry w ciagniku, odpalił odraz po chwili zacza szarpac. zgasiłęm maszyne i juz nie moge odpalic. odpowitrzałem z filtra. dawałem samosart i nic. dodam ze pompa podaje strasznie słabe cisninie na wryski, i pali cłąy czas bezpiecznik fm 27 5a
      Wie ktos jak popraiwe odpowietrzyc albo od czego moze byc ten bepiecznik. Słysząłme ze jakis kabalek idzie pod kabina ale nie mam pojecia gdzie go szukac.
      do popy wtryskowej dochodza dwie kostki. w jedej pojawia sie prad podczas krecenia rozrusnzikiem w drugiej nie ma anie na zapłonie anie podczas krecenia
    • Przez Kubek95
      Witam. Piszę tutaj ponieważ mam problem, jakiś czas temu kupiłem John Deere 3140 z uszkodzonym pierwszym biegiem. Ciągnik rozebralem, poskładałem, wszystko działa, oprócz elektryki, po zdjęciu kabiny i ponownym jej założeniu nie działa mi teraz odpalanie Jelonka z starteru. Kluczyk jak przekręce to kontrolki się świeca, przekręcam starter to kontrolki gasną, a rozrusznik nawet się nie odezwie. Na krótko rozrusznik kręci jak szalony i ciągnik bez problemu odpala. Teraz moje pytanie, czy ma ktoś może schemat instalacji elektrycznej do tego ciągnika, ewentualnie samej tej kostki przy kabinie (kabina sg2) żeby jakoś spróbować odszukać po kablach problemu, albo poprowadzić nowa instalacje? Bardzo bym prosił o pomoc bo bez jakiegokolwiek schematu będzie ciężko zacząć cokolwiek, a tak to zawsze jest jakiś punkt zaczepienia. 
      Pozdrawiam 
       
    • Przez witch
      Witam  posiadam mf 6290 powie mi ktoś jak go odpowietrzyć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj