Polecane posty

przemek28_28    2095

Witam zastanawiam sie tak jak w temacie nad ciągnikami Case Farmall Pro 95, John Deere 6090 MC oraz Zetor Forterra HSX 100. Ciagnik ma byc jako główny na 20ha ziemia od 3 glina do 5 klasy. Sporo klinów wiec ciągnik mialby pracować z obrotowa 3 vogel, agregat uprawowy agromasz 4,2m oraz gruber 2.6m. Ciągnik ma byc takze wyposazony w ładowacz czołowy oraz przedni tuz. ma to byc ciągnik kompaktowy przy hodowli bydla mięsnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Witaj Przemku. Z całej "trójcy" polecam John Deera oczywiście. Ciągnik ma być nowy? Jeśli tak to serwis na pewno nie będzie droższy od johna bo skończyły się czasy że Polskie maszyny są tanie w eksploatacji..... Nie wiem jak case ale Jelonki są mocne sprawdziłem osobiście. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

opinie o johnie troche znam. w Case zastanawia mnie ten silnik 3,4 litra. jak on bedzie dziala po 5-10 letach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

tez zastanawiam sie nad kupnem ciągnika z małą pojemnośćią typu case lub deutz bo zetor i john deere to jednak 4,5 litra ale różnica w paleniu jest więc osobiście jestem ku oszczędności na ON ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

no tak. ale nowe jd i zetor maja 4 zawory na cylinder wiec teoretycznie powinny miec mniejsze spalanie niz kiedys. kuzyn ma forterre i jest zadowolony ze spalania mowi ze nie jest juz tak zle jak kiedys ze splaniem bo to jego chyba 3 lub 4 a z kolei sąsiad ma 2 jd 6230 i 6930 mowi ze cos tam spala ale kazdy traktor spali i nie zamienilby ich na nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo9411    3

Polecam Zetora tani w eksploatacji , komfortowy , zwinny

sąsiad ma forterre 90 główny ciągnik orze, uprawia, sieje brak tura ale już zastanawia się nad kupnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

kazdy ciagnik ma jakies plusy i jakies minusy zastanawiam sie tylko zeby ciagnik byl trwaly w eksploatacji. nie wiem jak hsx jest z hsx ale sasiad ma frotke i narzeka na nia ze lipna jest i jakas zamulona. a mial wczesniej 10540 to mowil te tamten to ogien byl w porownaniu do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usiek93    0

Zetora nie polecam Ci znajomy ma i tylko odlicza dni Kiedy minie 5 lat i go sprzeda. Na główny ciągnik do prawdziwej roboty polecam jelonka solidne ciągniki i na ramie to duży plus. Pomysl również nad valtra też super ciągniki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

ogladalem valtre i w tym przedziale mocy ma 3 cylindy a ta N 101.4 wydaje mi sie taka delikatna. najsoliniejszy wydaje mi sie john lub case tez sprawia wrazenie masywnego i dobrze wykonanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ja osobiscie wybrałbym case ze względu na niskie spalanie no i solidne wykonanie. Ostateczny wybór należy do cb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
    • Przez Harnas16
      Witam, mam problem z halogenami. Mam podłączone z tyłu dwa halogeny Led na błotniku i cały czas mrugaja. Gdy się jedzie lub gdy się włączy kierunek to mrugaja cały czas. Masa jest skręcona na dwie nakrętki przy błotniku. Jakieś rady? Pozdrawiam
    • Przez rolkam72
      Witam. Otóż sprawa wygląda tak ciągnik zetor 10245 ma słabe ciśnienie na wale a mianowicie 1.8 wolne obroty zimny 5 wysokie. 0,5 wolne obroty rozgrzany 3 wysokie rozgrzany. Obawiam się że będzie wał do szlifu i nowe panewki jednakże na czas żniw chcielibyśmy odkręcić misę w razie co założyć nowa pompę oleju i jeśli się da to wymienić panewki od bez odjezdzania silnikiem. I tu moje pytanie czy da się wymienić panewki bez odkręcania silnika bo korbowodowe to ok ale główne? Z góry dziękuję za wszelakie sugestie i podpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj