Radekk

Montaż stopki redlicy Poznaniak 86r.

Polecane posty

Radekk    157

Witam

Posiadam siewnik Poznaniak z 86 r. i ma on redlice zamocowane na żeliwie ,które nie były oryginalnie wyposażone w stopki przeciw zapychaniu.

Kupiłem już te stopki uchwyty dorobiłem i zabrałem się za spawanie.

Jedną redlicę kupiłem nową ,bo miałem pogiętą i zużytą i na niej przeprowadziłem przymiarkę stopek.

 

I z tego co widać na dołączonym zdjęciu widać ,że do tylnych pasuje ładnie a od przednich dużo odstaje.

 

Pytanie czy tak ma być? Czy może na przednie redlice są inne stopki ?

 

Proszę osoby które to mają, napisały czy tez tak samo u nich wygląda?

 

post-8028-0-22113200-1394459830_thumb.jpg


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Stopki kosztowały około 2,40 szt. są dwa typy do poznaniaka. Jedne z dużym otworem fi8 i małym na zawleczkę.Oprócz tego różnia sie jeszcze grubościa zamocowania. Ja kupiłem dwa typy ,bo nie mieli na stanie wszystkich jednakowych i te z mniejszym otworem przewierciłem na fi 8 bo uchwytki miałem już tak przygotowane.

 

No a właśnie się zastanawiam czy to w ogóle spawać ,bo na te tylne ładnie pasują, a na te przednie wydaje mi sie ,że ktoś nie pomyślał konstruując te stopki, bo kiepsko dolegają i może się zatykać.

 

Myślałem ,żeby odciąć czubek tak aby doszło ładnie , ale osłabi się ta stopka.

 

Czekam na podpowiedzi z waszej strony.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

A w czym ci to przeszkadza, że masz 1cm luzu między grotem a skrzydełkiem. Ja na twoim miejscu bym zostawił tak jak jest i zdałoby to egzamin. A jak cię to tak bardzo radzi w oczy to tak jak CIAPEK1981 pisze utnij nosek i tyle. Piszesz, że osłabi się stopka po ucięciu - niech się osłabi przecież w tym miejscu na nią nie działają nie wiadomo jakieś straszne siły i tak po czasie się zetrze. Jedno pytanie wymieniałeś może w poznaniaku groty redlicy? Jak tak to możesz napisać po ile płaciłeś bo u siebie też powoli się przymierzam do remontu, ale to dopiero w lecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Dzięki za odpowiedzi.

 

Przemyslałem sprawę i założę tak jak pasuja bez obcinania.

Juz dzisiaj przyspawałem uchwytki i tak musi zostać.

 

Nie grotów nie wymieniałem ,wiec nie wiem ile kosztują.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

napisz jak się te stopki spisują w pracy bo też mam poznaniaka bez stopek to bym założył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez peterson
      Czy ktoś byłby w stanie polecić mi dobrej jakości dziób redlicy do saphira ? Tylko nie gopart bo ostatnio miałem go zamontowanego i zjechał mi się błyskawicznie. Słyszałem, że Mølbro to całkiem konkretna jakość, którą sprzedawało Grene. Niestety w Krampie ten gopart to numer jeden, ale z jakością to jest dno jak dla mnie. Czekam na Wasze odpowiedzi, ponieważ jest to bardzo ważny temat dla mnie.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Arasowsky
      Witam. Wziąłem się za montaż tura i po odkręceniu 3 śrub ze zdjęcia kapie coś na wzór wody z łączenia. Co to może być? 

    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/sprzedam-przekladnie-do-poznaniaka-CID757-IDxbWNh.html?ref%5B0%5D%5Bpath%5D%5B0%5D=490462859&ref%5B0%5D%5Bajax%5D=1&ref%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B0%5D%5Bmethod%5D=details
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj