Polecane posty

acmilano23    0

Witan panowie potrzebuje pomocy

Co byscie mi poradzili do uprawy pod siew buraków cukrowych i zbóz , dodam ze chodzi o 1 i 2 klase gleb . A traktor jaki posiadam to Ursus 5714 (82 km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwasq    5

ja np pod uprawę bobu czy innych warzyw stosuję agregat według mnie jest dużo lepszy efekt niż po bronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja mam agregat Bomet 2.1m i ze 3 lata temu kupiłem brone ciężką 3m z podwójnym wałkiem i brona zrobi dużo lepiej na polu. Ziemie mam ciężkie. Wcześniej pożyczałem od sąsiada 2.5m, ale to za mało do Forda :D Odkąd kupiłem tą brone, to zwykłe 5 są prawie w ogóle nie używane. Broną robie po orce żeby porównać, pod siew zarówno wiosną jak i na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Brona wirnikowa jak masz dużo brył na polu i ziemia jest ciężka, jeśli zastosujesz ją na glebie lekkiej to sie zrobi pył i bardzo mocno wysuszysz glebe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

tylko jak aktywny to jedynie na wirnikach, a nie ta wahadłówka. Sąsiad ma wahadłówke Amazone i zdaje egzamin jak sie ładnie wyorze, bo jak bryły to trzeba powolutku jechać, a i tak bryły więcej przesuwa, niż rozbija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pWnedMTZ
      Witam panowie, tak jak w temacie, nigdzie nie mogę znajsc informacji czy brona aktywna Rabewerk wmke można pracować na 1000 obrotow?
    • Przez adamos012
      Witam. Mam do Was drodzy rolnicy pytanie ponieważ mam zamiar zakupić bronę talerzową 1.6 do ciągnika C_ 360 ,pytanie mianowicie jest takie czy lepiej zakupić taką bronę z 2 rzędami wycietych talerzy czy może lepiej taką jak jest w standardzie czyli przód wycięty a tył okrągły. Proszę doradzcie 😀
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj