simson2812

Sprężarka z silnika od żuka

Polecane posty

simson2812    423

Witam wziołem się za budowę sprężarki z silnika od żuka silni jest głowica zdjęta i na blok ma iść blacha 25mm a w niej po 2 otwory nad każdym tłokiem i założone głowiczki od sprężarki oczywiście chłodzona cieczą. Jednostką napędową ma być silnik 7.5 Kw 1400 Obr/min. Co by dawało 1400 na 2 bo 2 tloki sa na gorze na obrót wału czyli 700x 2.1 (poj. silnika) w zaokrągleniu daje 1400 l/min. Co o tym sądzicie zdjęcia nie dlugo dodam.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wystarczy sama blacha a, w nią wkręcić zaworki od sprężarki z 360.Robię taką na silniku FSO 1.6 GLE Albo z innego zależy jaki mi się trafi.

Skąd załatwiłeś blachę?

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

I jaka jest wydajność silnika i na jakich obrotach pracuje


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No na takich pracuje jakich silnik asynchroniczny.

 

Tu masz fajną,tylko tego zbiornika z hydroforu nie powinno tam być.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Widziałem to już kiedyś a czego uważasz że tego zbiornika nie powinno tam być? za słaba wytrzymałość?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak.Instalacje wodne są robione bodajże na 6 atm.Taki baniak wytrzyma Ci oczywiście więcej ale dla bezpieczeństwa siebie i innych nie powinno się ładować w nie takiego ciśnienia jak na filmie.Mi 6 atm spokojnie wystarczy.Zastanawiałem się nad wykorzystaniem butli po LPG też nie za dobre rozwiązanie, no ale co zrobisz.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Sprężarke do malowania mam na zbiorniku LPG ale jak się maluje to aż tak dużego ciśnienia nie pompuje. A co do piaskowania to czym większe tym lepsze


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No właśnie Ja planuje ją robić właśnie do piaskowania.Rozprowadzę rury i będę miał w każdym pomieszczeniu szybkozłącza.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja już próbe piaskarki robilem na kompresorze od malowania czy to wgl będzie działać, jak zadziałało to czas na kompresor


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJStorm    0

do piaskowania nie trzeba zbiornika wcale ;] ewentualnie jakieś odwadniacze i reduktor co by trzymał "stałe ciśnienie" na wylocie dyszy ;]

 

kompresory i inne cuda proponuje robić z głową czyli żadne baniaki do wody! Najlepiej się nadają butle po lpg (30bar wytrzymują)

 

tutaj moja piaskarka ;]

 

2195271500_1347795022.jpg

 

3985140600_1347389901.jpg

Edytowano przez TJStorm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No to elegancko bo mam dostęp do trzech sztuk :) Jak będzie mi mało to podjadę na złom :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ale gdy kompresor jest mało wydajny to duży zbiornik się przydaje bo przed piaskowaniem nabić 7 atmosfer i dopiero zaczynać robote i wtedy mamy delikatny zapas powietrza


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

taki zbiornik faktycznie wytrzymać może i 30 atm, ale jeśli cokolwiek do niego dospawasz, to już nie masz takiej wytrzymałości jak oryginalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJStorm    0

no dobra to nawet niech straci..... 50% czyli masz 15bar a z tego co ja widziałem to 12bar chyba przemysłowe pompują (malowanie, itp)

 

 

ja mam zbiornik od MAN(hamulcowy) 30L i na nim jest 10bar

 

wierciłem w nim wspawałem mufy itp i nabijam 8bar i stoi sobie cały dzień i nic się nie dzieje ;]

 

jeśli chcesz dobrze naprawdę pospawać to TiG (drogo ale dobry przetop robi ;])

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

zbiornik w budowie piaskarki to najmniejszy problem


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJStorm    0

no tja bo największy to kompresor ;] a wiem jedno.. tłokowe się do tego nie nadają żadne i nikt mi nie wmówi tego ;] (mówię o zastosowaniu "pól pro lub pro" nie warto katować jakiegoś kompresora nawet smarowanego ciśnieniowo na jaka ramę czy coś...

 

ale tak na temat to masz racje ale przy 6-8 barach to patrzeć po grubych ściankach i wtedy spawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

nie ma to jak sprężarka śrubowa no ale taka to kosztuje a do opiaskowania kilku felg paru d*pereli i jakąś przyczepę a na 10 lat to nie ma co inwestować sporej sumki. A co do katacji jak padnie mi ta sprężarka to dużo nie będę w plecy bo koszta zrobienia i głowiczek ze złomu bo silnik dostałem a choćbym i kupił to na złomie 150zł-200zł


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mam pytanie odnośnie robienia sprężarki z silnika samochodowego z tego co widzę z filmiku wyżej dobrą ma wydajność ale na jakiej zasadzie to działa wiadomo zaciąga powietrze kolektorem ssącym ale co dalej? jak rozwiązane jest nabijanie powietrza bo raczej kolektor wydechowy to tu nie zda egzaminu głowicę trzeba przerobić czy coś dołożyć bo zapewne chłodzenie też musi mieć cieczą. Ma ktoś wiedzę na ten temat? mam silnik od golfa 3 1,6 i chętnie bym se tak wydajne cudo zrobił do jakiejś piaskarki czy choćby czyszczenia kombajnu w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Niektórzy wkręcają zaworki od c-360 ja zakładam orginalne głowiczki od sprężarki a głowicy wgl nie będzie jutro dodam foty i będzie jasne na silnik nałożę blachę 24mm w niej nad każdym cylindrem dam po 2 otwory pod głowiczki i tyle filozofi


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A gdzie chłodzenie owego silnika przecież przez oyginalną głowicę przechodzi płyn itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pozostaje tylko olej.Taka sprężarka nie będzie długo chodzić bo ma dużą wydajność i olej wystarczy do chłodzenia.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Witam dodaje kilka zdjęć u mnie chłodzenie będzie bo i chłodnica zostaje. Próbę piaskarki robiliśmy sprężarką do malowania i jakoś szło. Tyle zrobione


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Z jakiego samochodu ten silnik i głowiczka?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

a ja myślałem nad silnikiem od malucha mam ze dwa w garażu tylko zawory od wydechu zamknąć a w miejsce świec wkręcić redukcje i do zbiornika co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj