Zaloguj się, aby obserwować  
kubala9999

MF 255, brak ładowania.

Polecane posty

kielbasa    1

W takim razie wyjaśnij - jakim prawem nie ma tam napięcia, skoro robisz wszystko dokładnie tak jak powiedziano?


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale jak może nie być? Jedyna możliwość to taka, że masz uszkodzony przewód. Weź inny, sprawdź go żarówką i podłącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na śrubie M10 na rozruszniku żarówka Ci świeci czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to dlaczego pisałeś, że ciągnik odpala, skoro na rozrusznik nie dochodzi napięcie? Ty chyba sam nie wiesz co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubala9999    0

Jest to możliwe żeby przy wymianie automatu rozrusznika(nie ja go wymieniałem) kabel od alternatora został źle podłączony,a ciągnik odpala?Proszę o jakiś schemacik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Mo ma być podłączony tak gdzie przykręcasz od rozrusznika.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubala9999    0

czyli przewód od alt. idzie na tą śrubę w rozruszniku co przewód od akumlatora (+) ,czy na tą drugą?

 

Dzięki panowie za wszystkie podpowiedzi,problem rozwiązany (wadliwy przewód i ten którym sprawdzałem też, użyłem trzeciego i działa alternator ładuje!).Jeszcze raz dzięki.Temat zakończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Ładuje w sensie że kontroka gaśnie czy mierzyłeś napięcie ładowania, bo przy odłaczonym zacisku 30 to różne cuda sie mogą zdarzyć w alternatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki panowie za wszystkie podpowiedzi,problem rozwiązany (wadliwy przewód i ten którym sprawdzałem też, użyłem trzeciego i działa alternator ładuje!).Jeszcze raz dzięki.Temat zakończony.

W takim razie moje gratulacje. Zajęło Ci to równe 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YOGI666    0

Witam

Od pewnego czasu nie miałem ładowania w moim MF255. Po demontażu okazało się że stanęło jedno łożysko i uszkodziło obudowę.Do wymiany były jeszcze pierścienie ślizgowe, szczotki. Więc kupiłem nowego.http://allegro.pl/al...4213553156.html Po zamontowaniu kontrolka od ładowania gaśnie ale napięcie na akumulatorze 12,5 na wyższych obrotach 13,5. .Po zmierzeniu napięcia, według podanego schematu:

przy wył. silniku i wył. stacyjce napięcie na zacisku:

-B+ wynosi ~12,5

-pozostałe 0V

przy wył. silniku i stacyjce na zapłon:

-B+ wynosi ~12,5

-15 wynosi 2,22

-67 wynosi brak miejsca pomiaru

przy włączonym silniku:

-B+ wynosi ~12,6

-15 wynosi ~12,2-12,7

-67 wynosi j/w

Gdzie może leżeć problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co wg Ciebie oznacza zapis: "~12,5" Bo dla mnie oznacza napięcie lub prąd przemienny (nie podałeś jednostki). I co to znaczy: "67 wynosi brak miejsca pomiaru"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Alternator Steel power, jaka produkcja takie ładowanie, trzeba było swój regenerować, taniej by ci wyszło i pewny na kolejne 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YOGI666    0

Po ponownym pomiarze pisze co następuje

-B+ wynosi 12,47V

-pozostałe 0V

przy wył. silniku i stacyjce na zapłon:

-B+ wynosi 12,38V

-15 wynosi 2,32V

-67 wynosi 1,06V

przy włączonym silniku (wolne obroty):

-B+ wynosi 12,72V

-15 wynosi 11,98V

-67 wynosi 0,86V

.przy włączonym silniku (obroty 1300):

-B+ wynosi 13,72V

-15 wynosi 14,1V

-67 wynosi 7,2V-3,3V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Popraw połączenie między wyjściem diod dodatnich a śrubą B+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YOGI666    0
Napisano (edytowany)

No niestety wszystkie połączenia poprawiłem i brak rezultatów.

A czy przyczyną może być tak jak wcześniej ktoś pisał koło pasowe bądź coś związane z przeniesieniem napędu?

Edytowano przez YOGI666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie.Zobacz w jakim stanie są szczotki.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No niestety wszystkie połączenia poprawiłem i brak rezultatów.

Rozebrałeś alternator i naprawiłeś połączenie mostka ze śrubą M6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez misiu125cm
      Witam sedecznie. Interesuje mnie jakie powinno być prawidłowe napięcie ładowania regulowane przez mechaniczny regulator napięcia ciągnika ursus c 330. Ogólnie wiadomo że w instalacjach samochodowych napięcie ładowania wynosi 14,2 -14,4 V. Analizując instrukcję napraw dotyczącą regulatora zauważyłem, że napięcie ładowania powinno być w zakresie 15+- 0,5 V. Co więcej na stronie improdus w danych regulatora RG 15 C znalazłem także informację, że napięcie regulowane biegu jałowego zawiera się w 15+-0,5V. Czy może wie ktoś z czego wynikają te różnice tzn. czy wynika to z małej mocy prądnicy (150W P20c) która oddaje max prąd 12,5A, czy może dawniej były inne normy dotyczące napięć ładowania?.
      Ps. To mój 1 post na tym forum więc wybaczcie ewentualne niedociągnięcia
    • Przez kamilagro
      Otóż Panowie mam problem.Nieraz zdarza sie ,że gdy przekrece zapłon to nie świecą się dwie kontrolki w lewym górnym rogu(ładowanie oraz ciśnienie oleju w silniku) co za tym idzie nie będzie działał EHR oraz obrotomierz.Gdy tak sie zrobi i lekko stukne ręką w kokpit pod kierownicą kontrolki nieraz po chwili zapalają sie.Dodam ze bezpieczniki sprawne ,alternator także.Prosze Was o pomoc.
    • Przez hodingen
      witam kolegów jakies 4 miesiace temu kupilem nowy alternator firmy jubana podpiolem go tak samo jak stary i przez  pare miesiecy bylo ok ladowanie bylo teraz od paru dni  ladowania nie ma kontrolka lekko swieci powyzej 8 tysiecy obrotów ale przy 8 tysiacach obrotów gasnie i nie wiem co moze byc przyczyna prosze o pomoc ciagnik to ursus c330
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj