Zaloguj się, aby obserwować  
johenek

Deutz-Fahra DX4.50 kilka pytań

Polecane posty

johenek    5

Witam

 

Mam kilka pytań dotyczących tego ciągnika:

1. Ile wchodzi oleju do skrzyni biegów?

2. Jaki olej najlepszy będzie do skrzyni, hydrauliki i silnika?

3. Gdzie są korki spustowe olej ze skrzyni biegów, mostu tylnego oraz z hydrauliki?

4. Jaki powinien być rozmiar opon z przody gdy z tyłu są założone 16.9 R38 BIB X?

5.Gdzie jest uziemiona kabina, bo u mnie nie dział cała elektryka kabiny oraz kontrolki świecą się cały czas nawet kiedy kluczyk się wyjmie

Edytowano przez johenek

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Co do silnika mogę ci przesłać instrukcje napraw silnika nie jest po polsku ale wszystko dokładnie ilustrowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

to bardzo bym prosił o tą instrukcję. Na PW podam ci mój e-mail:)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

wie może ktoś w jakiej kolejności powinny iść pierścienie w tym oto silniku?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogi430    0

1 oleju w skrzyni i moście jest ok 30 l

2 do skrzyni nie wiem do hydrauliki ja używam l-hl46 do silnika turdus i nie ma problemów

3 korek spustowy ze skrzyni i mostu masz od spodu w aluminiowej pokrywie a miarkę od stanu w pokrywie z prawej strony gdzie są dzwignie od reduktora

4 powinna byc tabliczka z rozmiarami opon z przodu na masce z prawej strony jak masz 16.9 na 38 to z przodu 12.4 na 24

5 kabina raczej nie powinna być uziemniona jak coś to zmasowana do reszty traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

preście ktoś odpowiedział :rolleyes:

Olej to już pospuszczałem, i do skrzyni nalałem,

Teraz mam pytanie którędy wlewa się olej do hydrauliki, czy przez ten zbiorniczek co jest z tyłu a może gdzieś indziej.

Czy jak wlewam olej do skrzyni to on przepływa do mostu?

Chodzi mi o zmasowanie kabiny czy w ogóle ona jest gdzieś zmasowana?

Ile kabli macie podpiętych do rozrusznika, bo u mnie nie działa cała elektryka, oprócz 3 kontrolek które świecą nawet kiedy wyjmie się kluczyk ze stacyjki. Częściowo pomogło odkręcenie jednej wiązki kabli od rozrusznika i zrobienie ich jako masę ale w takiej kombinacji działają tylko światła drogowe, robocze, światełko w kabinie, wycieraczka, oraz kierunkowskazy ale nie migają tylko świecą cały czas. :(


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Opony z przodu musisz mieć r28, bo ja mam tak jak ty tzn z tyłu r38 a z przodu r28 i wszystko ładnie chodzi, mosty się nie blokują. Olej do hydrauliki lejesz tylko z tyłu do tego zbiornika ja używam hipolu6 ursusowskiego, ze względu na to, żeby się w urusach oleje nie mąciły jak kipruję przyczepy. Do silnika leje turdus i jest naprawdę dobry dla tego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Ja nalałem hipolu, ponieważ dzwoniłem do serwisu i serwisant twierdził że to będzie najlepszy olej do skrzyni w tym modelu ciągnika.

 

Mógł by ktoś zrobić zdjęcie kabli co idą do rozrusznika, ponieważ nie wiem który z tej wiązki podłączyć jako masę, czy wiązkę z czerwonymi kablami, a może z brązowymi.

Po podpięciu czerwonych jako masę działają: wszystkie światła, światełko w kabinie, światła stopu, wycieraczka, dmuchawa. Resztę rzeczy nie działa, a mianowicie: nie odpala ze stacyjki, kontrolki świecą się cały czas nawet jeśli kluczyk przekręci się na 0 i nawet jak go się wyjmie ze stacyjki, radio nie działa(samo radio jest na pewno sprawne), światło błyskowe(tzw.kogut).

Bardzo proszę o szybką odpowiedź ponieważ ciągnik trzeba po docierać a tak nie ma jak gdyż jest ryzyko uszkodzenia przekaźników, bezpieczników oraz alternatora, a w najgorszym przypadku jest ryzyko pożaru.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

dzięki za zdjęcia choć nie pomogły bo jest tam inaczej ale już doszedłem ładu z elektryką, jeszcze tylko kierunkowskazy do zrobienia zostały a mianowicie wymienić przerywacz bo jest zepsuty. Gdzie się znajduje przerywacz w tym modelu?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Tommekpol
      Do zaoferowania mamy ciągnik Deutz-Fahr model Agrotron 120 z 2007 roku wraz z ładowaczem Quicke Q65. Ciągnik wzięty w rozliczenie prosto od rolnika. Stan oceniamy na dobry. 
      Cena: 103 000 zł (netto)
      Więcej informacji udzielimy telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu tel. 606 648 578 

      Ciągnik do obejrzenia w firmie DANEX, Rogienice Wielkie, ul. Olszanka 27, 18-516 Mały Płock

      90 km od Białegostoku
      80 km od Ełku
      70 km od Moniek
      150 km od Warszawy
      150 km od Olsztyna
      140 km od Siedlec
      260km od Lublina
      90 km od Brańska
      14 km od Łomży
      100 km od Augustowa
      430 km od Poznania
      250 km od Elbląga

      Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kc.










    • Przez pokorny
      Witam, w M980 przyblokawał się lewy hamulec i mocno go rozgrzało. Po ostygnięciu cieknie z cylinderka, może ktoś wie gdzie kupić komplet naprawczy ewentualnie jaki jest to nr katalogowy. Wydaje mi się, że bezie taki sam jak w bliźniaczych modelach M900, M922, M1002, M1080.
    • Przez SuperRolnik1
      Witam. Założyłem nowy temat gdyż podobnych informacji nie mogłem znaleźć a mogą one być pomocne dla innych posiadaczy tych ciągników. Piszę w imieniu kolegi. Kupił ciągnik Deutz Fahr Agroprima 6.06 i nie wie od czego/do czego służy dźwignia z tyłu ciągnika, na środku tuż nad górnym zaczepem, za złączkami hydrualicznymi (widać to na zdjęciu). Instrukcji nie posiadamy, w internecie też ciężko cokolwiek znaleźć dlatego liczę na pomoc posiadaczy takich ciągników. Pozdrawiam


    • Przez Maniek24240
      Witam, mam problem z nowym nabytkiem Deutz-Fahr Agrotron 200, 1998 rok, dziś podczas prac polowych zaczął się zakopywać i odziwo wszystkie koła kręciły a napęd nie był załączony , nie można wcale rozłączyć napędu i ciągnik przy wyższych biegach szarpie obstawiam że wina tkwi w elektrozaworze tylko nie wiem który to. Mam nadzieję że coś mi doradzicie jak można naprawić te usterkę aby ten napęd się rozłączał , dodam że dioda na pulpicie od przedniego napędu reaguje na przycisk ale poza tym nic się nie dzieje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj