Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
johenek

Deutz-Fahra DX4.50 kilka pytań

Polecane posty

WHATEVER

johenek    3

Witam

Mam kilka pytań dotyczących tego ciągnika:

1. Ile wchodzi oleju do skrzyni biegów?

2. Jaki olej najlepszy będzie do skrzyni, hydrauliki i silnika?

3. Gdzie są korki spustowe olej ze skrzyni biegów, mostu tylnego oraz z hydrauliki?

4. Jaki powinien być rozmiar opon z przody gdy z tyłu są założone 16.9 R38 BIB X?

5.Gdzie jest uziemiona kabina, bo u mnie nie dział cała elektryka kabiny oraz kontrolki świecą się cały czas nawet kiedy kluczyk się wyjmie

Edytowano przez johenek

tommy83    41

Co do silnika mogę ci przesłać instrukcje napraw silnika nie jest po polsku ale wszystko dokładnie ilustrowane.

Wiadomość z agroFakt.pl

johenek    3

wie może ktoś w jakiej kolejności powinny iść pierścienie w tym oto silniku?

ogi430    0

1 oleju w skrzyni i moście jest ok 30 l

2 do skrzyni nie wiem do hydrauliki ja używam l-hl46 do silnika turdus i nie ma problemów

3 korek spustowy ze skrzyni i mostu masz od spodu w aluminiowej pokrywie a miarkę od stanu w pokrywie z prawej strony gdzie są dzwignie od reduktora

4 powinna byc tabliczka z rozmiarami opon z przodu na masce z prawej strony jak masz 16.9 na 38 to z przodu 12.4 na 24

5 kabina raczej nie powinna być uziemniona jak coś to zmasowana do reszty traktora

johenek    3

preście ktoś odpowiedział :rolleyes:

Olej to już pospuszczałem, i do skrzyni nalałem,

Teraz mam pytanie którędy wlewa się olej do hydrauliki, czy przez ten zbiorniczek co jest z tyłu a może gdzieś indziej.

Czy jak wlewam olej do skrzyni to on przepływa do mostu?

Chodzi mi o zmasowanie kabiny czy w ogóle ona jest gdzieś zmasowana?

Ile kabli macie podpiętych do rozrusznika, bo u mnie nie działa cała elektryka, oprócz 3 kontrolek które świecą nawet kiedy wyjmie się kluczyk ze stacyjki. Częściowo pomogło odkręcenie jednej wiązki kabli od rozrusznika i zrobienie ich jako masę ale w takiej kombinacji działają tylko światła drogowe, robocze, światełko w kabinie, wycieraczka, oraz kierunkowskazy ale nie migają tylko świecą cały czas. :(

Kojak    0

Opony z przodu musisz mieć r28, bo ja mam tak jak ty tzn z tyłu r38 a z przodu r28 i wszystko ładnie chodzi, mosty się nie blokują. Olej do hydrauliki lejesz tylko z tyłu do tego zbiornika ja używam hipolu6 ursusowskiego, ze względu na to, żeby się w urusach oleje nie mąciły jak kipruję przyczepy. Do silnika leje turdus i jest naprawdę dobry dla tego silnika.

johenek    3

Ja nalałem hipolu, ponieważ dzwoniłem do serwisu i serwisant twierdził że to będzie najlepszy olej do skrzyni w tym modelu ciągnika.

Mógł by ktoś zrobić zdjęcie kabli co idą do rozrusznika, ponieważ nie wiem który z tej wiązki podłączyć jako masę, czy wiązkę z czerwonymi kablami, a może z brązowymi.

Po podpięciu czerwonych jako masę działają: wszystkie światła, światełko w kabinie, światła stopu, wycieraczka, dmuchawa. Resztę rzeczy nie działa, a mianowicie: nie odpala ze stacyjki, kontrolki świecą się cały czas nawet jeśli kluczyk przekręci się na 0 i nawet jak go się wyjmie ze stacyjki, radio nie działa(samo radio jest na pewno sprawne), światło błyskowe(tzw.kogut).

Bardzo proszę o szybką odpowiedź ponieważ ciągnik trzeba po docierać a tak nie ma jak gdyż jest ryzyko uszkodzenia przekaźników, bezpieczników oraz alternatora, a w najgorszym przypadku jest ryzyko pożaru.

johenek    3

dzięki za zdjęcia choć nie pomogły bo jest tam inaczej ale już doszedłem ładu z elektryką, jeszcze tylko kierunkowskazy do zrobienia zostały a mianowicie wymienić przerywacz bo jest zepsuty. Gdzie się znajduje przerywacz w tym modelu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez pati
      Jak wszystko to wszystko. Ile pali, z jakim pługiem i maszynami, Jaka cena za jakie wyposażenie. I oczywiście jak się sprawuje. (pytanie dla posiadaczy agrotronów)
    • Przez czarnyyyy
      Zastanawiam sie na kupnem kombajnu na okolo 120 ha i dosyc cieakawa oferta wydaje mi sie deutz,ale widze malo opinii o nim,dlatego zakladam ten temat.
    • Przez luk2782
      Witam!
      nie znalazłem takiego tematu wiec go załoze. Ciekawia mnie wasze spostrzezenia na temat tych kobajnów. moze macie własne doswiadczenia z nimi lub znacie uzytkowników jesli tak podzielcie sie ze mna moim zdaniem mozna było je uznac za podobne do NH TC56 (od niedawna seri T5000) jezeli chodzi o parametry podobnie z cena jenak diabeł twki w szczegółach
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Co sądzicie o Agrotronie 130?
    • Przez Arek
      Dobierałem sie do wentylatorów w kabinie i jakie było moje zdziwienie jak na wentylatorach zobaczyłem znaczki Fiat-Lancia Silniczek ze śmigłem i pokrywką jest dokładnie taki sam jak w punto.