juras

Fendt 312 LSA Turbomatik Opinie [połączone]

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisz trochę więcej, co chciałbyś wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

Mam właśnie takiego na oku.Ma on 4700mtg.,przedni TUZ iprzednie kapcie dowymiany,poza tym jest OK.Gościu chce za niego 135000zł.Ja chciałbym go wstawić w miejsce ursusa 1634.Proszę doradźcie czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziwne pytanie, chcesz Ursusa do Fendta porównać. Jak go masz na oku to ja bym juz brał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

Ciekawi mnie czy daon sobie radę na ciężkiej glebie z obrotówką 4 Kvernelanda i czy ta cena nie jest zbyt wygórowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Ciekawi mnie czy daon sobie radę na ciężkiej glebie z obrotówką 4 Kvernelanda i czy ta cena nie jest zbyt wygórowana.

 

Fendt 312 to już 6 cylindrów i 125 KM wiec powinien chodzić elegancko z obrotówką 4 Kvernelanda

 

http://www.konedata.net/Traktorit/fendt307-93.htm

 

sama cena ciężko powiedzieć drogie są fendty jak stan technicy jest świetny jak na wiek to chyba warto

 

tutaj jest aukcja z allegro i ten fendt ma niezły przebieg

http://allegro.pl/item296506542.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
tutaj jest aukcja z allegro i ten fendt ma niezły przebieg

http://allegro.pl/item296506542.html

 

Z takim przebiegiem powinien kosztować połowe tego....

 

 

 

Seria 300 to raczej nie jest wół pociągowy tylko ciągnik pomocniczy, do pola proponowałbym serie 500 a dokładniej 512 lub 514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Skrzynią biegów, hydrauliką, podnośnikiem... Ogólnie seria 500 jest dużo lepiej wyposażona niż 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

A czym konkretnie różni się skrzynia biegów 312 i 512 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ilością biegów, półbiegami i zapewne wytrzymałością też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

A czy 512 ma półbiegi zmieniane pod obciążeniem bez sprzęgła,bo 312 to chybo tylko ze sprzęgłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Oczywiście. Ma też rewers elektro-hyrdo ale ze sprzęgłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Może stary temat, ale pisze tu, bo tez mam taki traktor.Mam pare pytań:

http://jd1052.wrzuta.pl/obraz/sT8eIjPiU5/image00006 Co sie robi przy poszczególnych numerkach

http://www.wrzuta.pl/obraz/51GyJ5MRuy/image00007 Tak samo tu co sie tam leje, co do 2 pisze na nim alkochol tylko jaki? i czy to jest do świec? co do 1 pisze tam Water i cos jeszcze po niemiecku i do czego jest ten zbiorniczek?

I jeszcze przy tej pierwszej wajsze od chydrauliki(tej najbardziej z przodu) jest przycisk, do czego on jest do przestawiania jakiegoś zaworu, dodam, że mam przedniego TUZa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Opinie o ciągniku Fendt 312 LSA Turbomatik(125km). Intersuje mnie wasza opinia na temat tego ciągnika.

Jaka jest awaryjność tych ciągników?

Jakie spalanie?

Komfort?

Wady i zalety tego Ciągnika.

Proszę o wszelkie informacje jakie macie na temat tego ciągnika!

Edytowano przez norbitoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Ogólnie ludzie chwalą te ciagniki.Maszyny nie do zdarcia,szczególnie silnik,skrzynia.Oczywiście nie jest to nowe więc ma prawo się popsuć.Spalanie w porównaniu do konkurencyjnych marek jest naprawde super.Watpie,żebyś znalazł oszczęniejszy silnik w tym przedziale mocy,no może jedynie perkins ale ręki bym sobie nie dał uciąć.Ciągnik bardzo komfortowy i przyjemny w robocie.Ogromnym plusem jest sprzęgło turbomatic.

 

Wiadomo,że za Fendt'a trzeba zapłacić więcej niż za inny ciągnik z tego rocznika,ale gwarantuje,że nie będziesz żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Ogólnie ludzie chwalą te ciagniki.Maszyny nie do zdarcia,szczególnie silnik,skrzynia.Oczywiście nie jest to nowe więc ma prawo się popsuć.Spalanie w porównaniu do konkurencyjnych marek jest naprawde super.Watpie,żebyś znalazł oszczęniejszy silnik w tym przedziale mocy,no może jedynie perkins ale ręki bym sobie nie dał uciąć.Ciągnik bardzo komfortowy i przyjemny w robocie.Ogromnym plusem jest sprzęgło turbomatic.

 

Wiadomo,że za Fendt'a trzeba zapłacić więcej niż za inny ciągnik z tego rocznika,ale gwarantuje,że nie będziesz żałował.

A co dokładnie te sprzęgło turbomatic daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Trudno wytłumaczyć czysto teoretycznie :D W skrócie powiem,że wygodniejsze poruszanie się ciagnikiem.Nie musisz wajchować przy ruszaniu tylko wkładasz np. 4 bieg i turbomatic łagodnie wprawia ciągnik w ruch jednocześnie nie martwimy się,że przypalą się tarcze.W trudnych warunkach ciągnik nie zrywa gwałtownie kołami przy ruszaniu tylko łagodnie rusza bez utraty przyczepności.Najwazniejsze jest to,że dzięki temu sprzęgłu skrzynia dostaje mniej po d*pie i dlatego w fendt'ach skrzynie są tak żywotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Trudno wytłumaczyć czysto teoretycznie :D W skrócie powiem,że wygodniejsze poruszanie się ciagnikiem.Nie musisz wajchować przy ruszaniu tylko wkładasz np. 4 bieg i turbomatic łagodnie wprawia ciągnik w ruch jednocześnie nie martwimy się,że przypalą się tarcze.W trudnych warunkach ciągnik nie zrywa gwałtownie kołami przy ruszaniu tylko łagodnie rusza bez utraty przyczepności.Najwazniejsze jest to,że dzięki temu sprzęgłu skrzynia dostaje mniej po d*pie i dlatego w fendt'ach skrzynie są tak żywotne.

Ok, rozumiem. A co jeszcze możesz powiedz? ma jakieś wady ten ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Sprzęgło turbomatic to dwie jak by tarcze turbiny. Jedna podaje olej na drugą wprawiając tym samym ciągnik w ruch. Zasada podobna jak w konwerterze skrzyni automatycznej.

Pytanie o awaryjność w 20 - 30 letnim ciągniku jest nie bardzo sensowne. Może zepsuć się wszystko zwłaszcza, że te ciągniki mają bardzo duże przebiegi. NIe jest to ciągnik nie do zdarcia o czym możesz przekonac się czytając to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

ja posiadam fendta 310 lsa 86r i zetora 5340 2002r i jezeli tylko moge to wszystko fendem robie. dla mnie zetor to "zelazniak" komfort mimo ze roznica w wieku to ok 20lat ale fendt o niebo lepszy. i gdybym mial wybierac miedzy nowym zetorem a uzywanym fendtem wybralbym fenda;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał.Także posiadam Fendta 310 tylko,że z 92r i Zetora Proxime.Pod każdym względem Fendt jest po prostu lepszy nie biorąc pod uwagę ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJCBx7m    12

Mam 3 FENDTy i mogę coś o nich powiedzieć :D a w szczególności o 312LSA 31r która jest u nas od 7 lat i ma przebieg ponad 13200mtg :D Komfort w porównaniu z NH ZETORem itd jest nieporównywalny ! Przez te 7 latek nie było żadnych poważnych awarii . Jedyna poważniejsza jaka była to zacięła się sekcja w pompie paliwowej którą się wyjęło przeczyściło papierem ściernym i naprawione :D Poza tym mam jeszcze 308LS która jest z 83r u nas od 4 lat .Licznik kręci już od nowa ^^ i też bez żadnych awarii :P w tamtym roku doszedł także FAVORIT 514 98r i jak na razie problemów z nim 0 :) Polecam !

A co do spalania to takie same jak w NH TDD95 94 KM i w FENDT FARMER 312 LSA 116KM a jednak FENDTem zrobisz duuużo więcej i w lepszych warunkach pracy :)


Fendt Favorit 514C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Mam 3 FENDTy i mogę coś o nich powiedzieć :D a w szczególności o 312LSA 31r która jest u nas od 7 lat i ma przebieg ponad 13200mtg :D Komfort w porównaniu z NH ZETORem itd jest nieporównywalny ! Przez te 7 latek nie było żadnych poważnych awarii . Jedyna poważniejsza jaka była to zacięła się sekcja w pompie paliwowej którą się wyjęło przeczyściło papierem ściernym i naprawione :D Poza tym mam jeszcze 308LS która jest z 83r u nas od 4 lat .Licznik kręci już od nowa ^^ i też bez żadnych awarii :P w tamtym roku doszedł także FAVORIT 514 98r i jak na razie problemów z nim 0 :) Polecam !

A co do spalania to takie same jak w NH TDD95 94 KM i w FENDT FARMER 312 LSA 116KM a jednak FENDTem zrobisz duuużo więcej i w lepszych warunkach pracy :)

O widzę że tutaj już jest konkretna odpowiedz i to mi sie podoba!

Bardzo się ciesze twoją opinią na temata Fendtów.

Wielkie dzieki za odpowiedz,

Pozdrawiam!

 

Mam 3 FENDTy i mogę coś o nich powiedzieć a w szczególności o 312LSA 31r która jest u nas od 7 lat i ma przebieg ponad 13200mtg Komfort w porównaniu z NH ZETORem itd jest nieporównywalny ! Przez te 7 latek nie było żadnych poważnych awarii . Jedyna poważniejsza jaka była to zacięła się sekcja w pompie paliwowej którą się wyjęło przeczyściło papierem ściernym i naprawione Poza tym mam jeszcze 308LS która jest z 83r u nas od 4 lat .Licznik kręci już od nowa i też bez żadnych awarii w tamtym roku doszedł także FAVORIT 514 98r i jak na razie problemów z nim 0 Polecam !

A co do spalania to takie same jak w NH TDD95 94 KM i w FENDT FARMER 312 LSA 116KM a jednak FENDTem zrobisz duuużo więcej i w lepszych warunkach pracy

A ile masz hektarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

W firmie ktorej pracuje dorywczo posiadamy 312 x2. 512 515 611 724 ogolnie bardzo oszczedne ciagniki i bezawaryjne. Zdazaja sie awarie np pompa wody. Pompa hydraulczne konczace sie okladziny hamulcow. Pekla tuleja w 515. I w obu 312 byly robione szlify walow korbowych ale to przez podrobke oleju turdus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje cały EHR do Fendt Farmer 311 turbomatik LSA jeżeli można oczywiście takie coś nabyć ?
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
    • Przez misieka
      mam 9 błędów w ciągniku, co one oznaczają? proszę o odpowiedź
      -0.0.20
      -0.1.59
      -0.1.60
      -0.1.62
      -0.1.63
      -0.1.65
      -5.1.01
      -5.1.72
      -4.1.08
    • Przez pkmasta
      Witam
      posiadam fendta 926 pierwszej generacji od dosyć niedawna, jest to mój pierwszy fendt stad tez pytanie
      czy jest ktoś w stanie podzielić się instrukcja do 926 pierwszej generacji?
      prosze również o pomoc w rozszyfrowaniu kodu błędu:
      8.3.15
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj