PanJoker

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie

Polecane posty

PanJoker    4

Witam, wczoraj byłem na targach w Kielcach i spodobał mi się agregat talerzowegy Mandam Gal z hydropakiem. I chciałbym poznać Wasze opinie na temat jej temat. A może ktoś taką użytkuje? Czy byłby to dobry wybór? Masa samego agregatu to 1695kg także sporo w porównaniu z konkurencją. Odstęp między talerzami duży i wydaje mi się to dobrym posunięciem jednak jest to kosztem tego że cały agregat jest długi. I pytanie teraz czy jeżeli przyczepił bym siewnik w który wchodzi ponad 400 kg pszenicy, to jaki ciągnik musiał by z nim współpracować?? Obok agregatu na wystawie pisało że zapotrzebowanie na moc 140 koni. Jednak gdy zapytałem się przedstawiciela powiedział że ogólnie o to żeby go pociągnąć z siewnikiem nie potrzebna jest taka moc. I że tutaj chodzi bardziej o problem z podnoszeniem maszyny. Jekie są Wasze opinie??

 

Link do zdjęcia agregatu talerzowego

http://zapodaj.net/30e92f225eb3c.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Nie miałem do czynienia z takim agregatem ale w ramach nabijania postów mogę się wypowiedzieć :P Znajomy ma talerzówkę 6m z Mandam'a i jestem pod wrażeniem jakości, ciągałem ją na około 20 ha i bardzo podoba mi się to co robi. Odnośnie ciągnika to nawet 120 koni pociągnie ten zestaw pod warunkiem że będziesz miał odpowiedni balast z przodu i rzecz jasna wydają pompę hydrauliki :) Przeciętny ciągnik klasy 120-140 koni podnosi to bez problemu. Czy to dobry wybór to trudno powiedzieć. Jeśli miałbym podejmować taką decyzję to chciałbym zobaczyć jak ta maszyna pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Wydaje mi się że u mnie pompa siedzi 61l ale nie jestem pewien, ale mam i możliwość podpięcia zestawu pod większy sprzęt tylko to już będzie mijało mi się z celem chyba... A te chyba 61l to będzie troszkę mało coś mi się tak wydaje :/ Sam też bym chciał zobaczyć go w pracy. Trzeba by pewnie podjechać do dealera i zapytać co i jak i może dał by namiary na kogoś kto już taki sprzęt użytkował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

mój znajomy ma takiego mandama z hydropakiem. ogólnie jako talerzówka to jest super zadowolony bo mówi że b ładnie robi ale jak widziałem jak siał to.... hm... New Holland T6. 140 (4 cyl) z balastem (chyba 1000 kg) na przednim tuzie i zawracanie to jak z jajkiem bo przód w górze a siewnik ma famarola 3 m do którego wchodzi max 220 kg pszenicy, w dodatku mówił że hydropak jest coś źle spasowany i musiał przespawywać ramiona żeby wogóle siewnik przyczepić. A w polu jak jest zasiane to bruzdy między przejazdami widać i przez to pole nie zbyt estetycznie wygląda-reasumując jako talerzówka super ale w połączeniu z siewnikiem to już raczej nie bardzo...

dodam jeszcze tylko że wziął specjalnie wał T ring żeby nim siać no i jak jest mokro to sie potrafi zakleić... Pow że jak by wiedział że sianie tym jest takie do du.. to wziął by ze zwykłym rurowym i było by git. Mam nadzieje że pomogłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

mój znajomy ma takiego mandama z hydropakiem. ogólnie jako talerzówka to jest super zadowolony bo mówi że b ładnie robi ale jak widziałem jak siał to.... hm... New Holland T6. 140 (4 cyl) z balastem (chyba 1000 kg) na przednim tuzie i zawracanie to jak z jajkiem bo przód w górze a siewnik ma famarola 3 m do którego wchodzi max 220 kg pszenicy, w dodatku mówił że hydropak jest coś źle spasowany i musiał przespawywać ramiona żeby wogóle siewnik przyczepić. A w polu jak jest zasiane to bruzdy między przejazdami widać i przez to pole nie zbyt estetycznie wygląda-reasumując jako talerzówka super ale w połączeniu z siewnikiem to już raczej nie bardzo...

dodam jeszcze tylko że wziął specjalnie wał T ring żeby nim siać no i jak jest mokro to sie potrafi zakleić... Pow że jak by wiedział że sianie tym jest takie do du.. to wziął by ze zwykłym rurowym i było by git. Mam nadzieje że pomogłem :P

 

 

To mówił że wziął by go jeszcze raz tylko ze zwykłym wałem rurowym?? Hmm to nie wiem czy ja bym swoim to podniósł w takim razie, bo pompe mam słabszą. Tylko tyle że ciągnik mam długi i balast też się jakiś znajdzie w razie czego. Także do siania jest nie za bardzo?? Estetyka w sumie też ważna a chciałbym żeby pole ładnie wyglądało... To już nie wiem co kupić. Myślałem intensywnie o tym talerzowym żeby siać nim po kukurydzy pszenice. Bo na łapkowych może się wyciągać i zapychać. Ciekawe czy możliwe jest dostanie takiej talerzówki na testy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Skoro mówisz że siejesz po kukurydzy i masz problem z resztkami to już wolałbym zmienić pług. Dokładne przekręcenie jest ważne. A agregat koniecznie musi być nowy? Masz lekkie ziemie? Nie myślałeś o używce aktywnej? Wtedy nie masz problemu nawet jak chcesz siać na miedzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Nie ma tych resztek dużo ale coś tam troszkę jest, i wydaje mi się że agregat łapkowy będzie wyciągał resztki. Co do aktywnego to wolał bym talerzowy, z aktywnym już się narobiłem bo mam. I jakoś nie jestem z niego do końca zadowolony. Może gdyby była to brona wirowa to tak, ale z drugiej strony nie wydaje mi się żeby brona wirowa była urządzeniem na moje gleby 3a,3b przeważają gdzieniegdzie glina na zgórkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Miałem na myśli bronę wirnikową :) Zawsze mi się wydawało że właśnie na glinie i na cięższych ziemiach wirnikowa sprawdza się najlepiej. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń, nie wiem czy talerzowy dobrze doprawi twoją glebę chyba że będziesz uprawiał kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Na ciężkich glebach owszem, brona wirnikowa będzie najlepsza. U mnie brona wirnikowa zrobiła by prawie że pył z tej ziemi. Bo 3a,3b nie jest ciężką ziemią. A przynajmniej tak mi się wydaje. Kilka razy to nie, wystarczy raz. Tylko teraz nie wiem jaki ma być ten agregat. A już niedługo trzeba by siać pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

ja mam ziemie od 2 do 5klasy i sieje agregatem talerzowym i na prawde nie ma zadnego problemu zasiane pole wyglada lepiej niz po agregacie na łapkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

chodziło o to że nie kupiłby go już do siania. do uprawy pożniwnej ten mandam jest super ale do siewnika to nie za bardzo.... u nas agromaszami sieją i zadowoleni są tylko że fakt talerzówka z agromaszu napewno ma mniejsze odległości między talerzami przez co może sie czasem przypchać ale tego nie wiem bo nie siałem akurat agromaszem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Oj na pewno ma mniejsze odległości między talerzami, podobno też w talerzówce z Brodnicy się nic nie zapycha, ale to tylko podobno. A jak jest skonstruowana to tego nie wiem bo nie widziałem. Hmm czyli chyba jednak Mandam odpadnie... szokoda bo sprzęt fajnie się prezentował :) A czy jest jakaś talerzówka po której nie zostają foski po talerzach skrajnych?? Jak temu zaradzić? Zgarniacze od siewnika brać szerzej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

PanJoker ja mam agregat z tej firmy http://www.skotarek-maszyny.pl/agregat-talerzowy.html widzialem ze na AF ma go juz kilka osob mi spisuje sie super mam boczne ekrany ktorych zadaniem jest aby nie powstawaly te kopczyki na przejazdach a mozna tez zalozyc talerze skrajne o mniejszej srednicy jak na razie nie moge na niego nazekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

a może z Unii Grudziądz? I do tego wał gumowy?? Jak myślicie? Dobry byłby to wybór? Czy może coś tańszego w stylu Grano system? U mnie w okolicy jeden znajomy ma z Unii i sobie chwali. Tylko pytanie jakiej wielkości talerze wybrać?? Które do siania były by lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miron_ol    0

Witam, podepnę się pod temat chcę kupić agregat talerzowy uprowowo-siewny , jakiej firmy polecacie ?
Co myślicie o  http://www.agro-tom.eu/oferta/agregat-talerzowy-uprawowo-siewny-ath/ ktoś może ma taki sprzęt ?
Mam różne gleby 3 - 5 klasy plus torfy,troszkę gliny i piachy .Płaskie tereny i spore góry też.
 

Edytowano przez miron_ol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez kanarjus
      Witam!
       Stoje przed kupnem talerzówki 4,0m szerokości hydraulicznie składana ale nie wiem na która się zdecydować. Rozważam miedzy AKPIL BISON XL i MANDAM GAL-C. 

      Jeśli ktoś użytkuje tego typu maszyny może wypowie się o nich wady/zalety. Maszyny firmy Mandam są bardziej popularne i każdy sprzedawca poleca Mandam, ale zaciekawiła mnie maszyna AKPILu ze względu na to że drugi rząd talerzy jest w odległości 100cm od pierwszego i więcej waży. MAndam ok 2200kg a AKpil 3200. 

      Z Góry dziękuje za opinie! 
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj