Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grudek13    0

Zastanawiam się nad kupnem takiej prasy i mam parę pytań: Czy bele ze suchej slomy nie zatrzymuja sie? Czy słoma nie wylatuje z tylu pomiedzy walcami?

Czy jest bardzo awaryjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Zalezy kiedy prasujesz, jak słoma jest kilka dni po skoszeniu i prasujesz w południe to za dobrze nie idzie,owsiana idzie zawsze.Najlepiej belowac na drugi dzien po koszeniu albo i tego samego dnia, albo rano,wieczorem, za 30tys nic lepszego nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieplutki    0

Witam, posiadam welger rp200 mam problem z dobijaniem bel, ustawione mam na drugiej dziurce lecz po zwinieciu i ustawieniu w sterte bele siadaja, a jezeli chce ja dobic zeby były twarde to wychodza okolo 170-180 cm.Prosze o cenne rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jedyna rada to przestawić na następną dziurkę aby się komora prasy za dużo nie otwierała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Jak nie? Co? Jak klapa się zamknie to haki automatycznie zamykają komorę. Trochę się napracowałem welgrem RP 200. Jakoś nigdy mi się nie zdarzyło że wyskoczył balot 150-170. Zawsze były zbite i trzymał się kupy. I nigdy się komora nie otworzyła sama z siebie. Jak haki wskoczyły to nie puściły.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

nie oto chodzi że haki puszczają ale oto że haki są na sprężynach, którymi ustawiasz zgniot prasy i jak ustawisz najsłabszy zgniot to komora się uchyla więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Odświeżę lekko - gdzie znajduje się regulacja stopnia zgniotu w RP220 (2001r)?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloczykij    1

Panowie, jak w tej prasie (mam rp220) zmienić ilość razy owijania siatką? Aktualnie mam ustawione bodaj 3 a może nawet 4, do sianokiszonki raczej nie trzeba tak szczelnie okręcać ich, i chciałbym zmienić ilość ownięć na 2, tylko jak to zrobić? Czy jest to ustawiane z poziomu panelu sterowania z kabiny, czy ustawia się coś mechanicznie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221
Napisano (edytowany)

Jakiś mechaniczny ogranicznik powinna mieć chociaż mogło się coś zmienić w nich. Zobacz to co na zdjęciu zaznaczyłem o ile to nie siła zgniotu chociaż wygląda że jest na napędzie siatki.

Zdjęcie na potrzeby tematu zaczerpnięte z internetu.

Zdj nie chce się wgrać...

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloczykij    1

Jakiś mechaniczny ogranicznik powinna mieć chociaż mogło się coś zmienić w nich. Zobacz to co na zdjęciu zaznaczyłem o ile to nie siła zgniotu chociaż wygląda że jest na napędzie siatki.

Zdjęcie na potrzeby tematu zaczerpnięte z internetu.

Zdj nie chce się wgrać...

No trudno, w każdym razie jest jakaś wskazówka i chyba właściwa bo komputer wstępnie odrzuciłem - po prostu nie widać tam żadnej opcji która mogłaby zmieniać ilość owinięć siatką. Ide zaraz podnosić pokrywa i dokładnie sprawdzać. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamiKruk    0

Prosze o pomoc w ktora strone i jqk odkrecic ta zebatke

post-192422-0-18064700-1472399389_thumb.jpg

Edytowano przez KamiKruk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Przed zakupem sprawdzić czy wszystkie walce siedzą pewnie w obudowach, prętem lub innym narzędziem między wałki włożyć i machać, sprawdzić stan bocznych łańcuchów. Zwrócić  szczególną uwagę na 2 walce za rotorem i pierwszy w komorze górnej. One najszybciej się "wycierają" i wymiana droga, łożyska na walcach dolnych przy sianokiszonce wytrzymują maks 6-8tys bel (rp200, sprawdzone) w nowych prasach rp 245 podobno są wzmocione(dwurzędowe). Prasa warta ceny, niestety coraz mniej w dobrym stanie ich jest, wydajność 1 szt welger=  2xSipma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

kolor wskaźników : ciągnik 60km - pole białe, ciagnik 70 km- żółte ciągnik 80 i więcej - czerwone  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razzor    1

witam serdecznie jak wyregulować zamki żeby był równo, gdy już mam owinięta bele i chce otworzyć klapę lewy zamek otwiera a prawy jest zamknięty, znaczniki na gorze są na różnej wysokości. Gdy prawy zamek jest już ustawiony wyżej w czasie prasowania go otwiera i wskaźnik opada na dol od napełnienia komory co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Planuje zakup prasy welger 220 i mam kilka pytań. 

1. Czy w tej prasie nie ma problemów ze sterownikiem? 

2. Jak zasilany jest sterownik, potrzebne jest gniazdo elektryczne w traktorze? 

3. Czy nie psują się w niej elektrozawory? I ogólnie wszystko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez merkator50
      Znalazłem w idealnym stanie belarke welger rp 12 i mam kilka pytań ,a mianowicie czy trzeba słeme belować z rosą kiedy jest jeszcze wilgotna ,bo jeśli jest sucha w południe to utknie w komorze i czy wąski podbierak to problem w belowaniu ,a jak z jej awaryjnością.Proszę o odpowiedzi
    • Przez Dami147
      Sprzedam Prasę Welger Rp12, saitka Jak nowa prasowała suche siano i słomę od 2 lat prasowała kiszonkę bo tyle jest u mnie  nie malowana polecam

    • Przez johenek
      Witam
      Mam problem z założeniem sznurka do prasy, po prostu nie mam żadnego schematu ani nic jak należy go poprowadzić więc był bym bardzo wdzięczny jak by ktoś mi napisał, wstawił schemat lub najlepiej jakiś filmik instruktażowy jak to należy zrobić
    • Przez RolPro10
      Witam. Jestem na kupnie prasy Welger Lely 220 profi (2002 r.). Prasa w fajnym stanie tylko mam problem (pytanie) czy da sobie z nią rady Ciagnik Massey ferguson 375 (75 km) rok 1992 ? Pracował by bez nozy tylko z rotorem. Aktualnie mam Claas rollant 44s i daje rady bez żadnych problemów. Pracuje przy sianokiszonce. Traktor silny  bo wyciąga na naczepie pod górę (10%) 8 beli z sianokiszonki bez najmniejszych problemów. Zmieniam poniewaz claas 44s nie nadaje sie do siankiszonki. I chcę powiększyć gospodarstwo.

    • Przez RafaPitka
      Witam Mam Problem Zastanawia się nad Kupnem Prasy Rolujacej Welger mam do Wyboru 420 i 520 chciałbym się dowiedzieć czy się różni jedną od drugiej i która jest lepsza a dokładnie mnie martwi czy mój Ciągnik Je Poradzi Mam Fendt 309 95 km i nie wiem czy Da radę .BD nią Pracował tak mniej więcej po równo Słomy i Sianokiszonki.Dzięki za Swoją Wypowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj