Zaloguj się, aby obserwować  
Michal456

Kiszonka dla królików!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ChudyxD    16

Gotujesz im ziemniaki ? ja daje surowe i biegunek nie ma, niby mokrej trawy nie powinny jeść a ja dawałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

o kiszonce dla królików pierwsze słyszę ale możesz spróbować

dla królików to najlepiej buraki pastewne,siano albo marchewka i zboża owies kukurydza i w małych ilościach pszenica to na zime

za niedługo będzie świeża trawa koniczyna itp jak się ma małą ilość bo w dużych to jak powyżej

Edytowano przez konrad004

Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korea146    2

o kiszonce dla królików pierwsze słyszę ale możesz spróbować

dla królików to najlepiej buraki pastewne,siano albo marchewka i zboża owies kukurydza i w małych ilościach pszenica to na zime

za niedługo będzie świeża trawa koniczyna itp jak się ma małą ilość bo w dużych to jak powyżej

Ja tak samo pierwsze słysze, a dużo wiem o królikach bo ojciec trzyma króliki od chłopaka (z 6 letnią przerwą i barzo dobrze się zna na królikach lepiej niż chodwlcy którzy jeżdżą na wystawy ze swoimi królikamii i nie jeden robi się czerwony kiedy ojciec mówi mu że królik jest chory lub był gdzie inni nie wiedzą nawet o tym ) i nadal trzyma i nie daje takich rzeczy jak kiszonka tylko jak wyżej napisał kolega i jeszcze paszę specjalną ale tylko dla młodych króli i dla samic kotnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

U mnie akurat owies im słabo idzie ale kukurydza już lepiej. Ja daje sporo pszenicy bo uwazam ze zboże twarde pomaga scierac królikom zęby które im rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

Odnośnie ziemniaków to ja daję tylko surowe skórki. A marchew to obojętnie jaką, ale faktycznie pastewna chyba urośnie trochę większa. O kiszonce to pierwsze słyszę, a tym bardziej z natki, no ale możesz spróbować.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal456    9

a co myślicie o buraku ćwikłowym? czy można kupić nasiona w zwykłym sklepie do posiania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Jak specjalnie chcesz coś siać dla królików to zasiej marchew ,albo buraki pastewne , będzie tego znacznie więcej od odmian jadalnych , chyba ze siejesz warzywa dla siebie , wtedy te byle jakie ( niehandlowe ) skarmisz królikom .,

Marchew i buraki to pasza dietetyczna , dobra dla karmiących samiczek bo mlekopędna . Ja w tym roku wysiewam dynie , lubię dłubać suche pestki , a z resztą dyni nie wiem co zrobić : )

Kiedy karmię króliki zielonkami , liśćmi kalafiorów , brokułów , króliki nie chcą dyni ruszyć , ale zimą i na przedwiośniu jedzą , nie mają wyboru : ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

Z kiszonką radzę dać sobie spokój. Sąsiad hodował na kiszonce i negatywnie to wpłynęło na smak mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

O kiszonce z natki to pierwszy raz słyszę, ja robię kiszonki ale nie z natki. Ja sieję zwykłą marchew, lepsze wartości, fakt że pastewna większy plon wydaje. Zamiast buraków to lepiej brukiew, sam sieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal456    9

Posiałem ok 2 a buraków i chciałbym zrobić z liści kiszonkę dla króli.Co o tym myślicie i czy by to one jadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikfm3
      robie kiszonke z 7 ha. górne 10cm (pryzmy) jest dobre a następne 10 się psuje! co robie żle?
    • Przez WojtekSprus
      Witam chciałbym zmienić dostawce koncentratu dla niosek nieśnichy 
      polecicie godnego do spróbowania dostawce ?
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
    • Przez rolnik2102
      Witam, czy jest ktoś z okolic Kalisza i kupuje płynny wywar gorzelniany do bydła lub by był zainteresowany kupnem? Osobiście bym chciał kupić tą pasze  tylko że muszę wziąć całą cysternę a aż tyle nie potrzebuje i szukam chętnych z okolic kto by był jeszcze zainteresowany kupnem tej paszy 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Używacie dla cieląt powyzej miesiąca paszy gotowej z sieczką lub suszem z lucerny określanej jako "pasza TMR dla cieląt" ??Charakteryzuje się ona wiekszą zawartoscią włókna, przez co ułatwia przygotowanie do pobrania objetościówek w przyszłości.
      Na rynku jest kilka firm oferujących, np.VitTra, Biofeed czy DeHeus. 
      Jeśli ich używacie, moglibyście ocenić wyniki ich stosowania? Może jakies zdjęcia samej paszy? Koszty? 
      Ja używam jednej z nich, ale co dostawa to inaczej wygląda. Liczę na pomoc, z góry dzięki za odzew.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj