Polecane posty

Witam :)

 

Posiadam fermę trzody chlewnej i interesuje mnie jak zmagacie się z nieprzyjemnym zapachem gnojowicy/obornika na skórze?

Ja osobiście mogę wziąć kilka kąpieli, myć dłonie w różnych specyfikach i nic nie pomaga, nieprzyjemny zapach cały czas zostaje na skórze ciała przez co czuję duży dyskomfort. POMOCY!!! :(

 

Pozdrawiam Rolnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Myj sie w duzej ilosci płynu do kąpieli, oraz myj sie w soli zapachowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

Jak Ci trzoda śmierdzi to zmień specyfikacje ;) No naturalne jest że jak jest gówno to jest smród :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzoda jest super:D Tylko nie jest fajnie gdy zapach gówna utrzymuje się na Tobie około dwóch dni mimo częstych prysznicy. O wyjściu do ludzi można wtedy zapomnieć... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Kiedyś u znajomego myłem kombajn przewodem którym lał wodę do koryt świnią to ręce tak cuchły po tym że p trzech dniach dało sie to wyczuć, próbowałm wszystkiego pasty BHP zele pod prysznic proszek doprania w akcie desperacji nawet rozpuszczalnikiem szorowałem a i tak czułem ten zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dzis w drodze do kielc w okolicach Szczucina wywozili gnojowice makabra jak śmierdziało (świnki też mam ale ten zapach to nie do opisania( z 10 kilometrów jazdy z opuszczonymi szybami zanim wywietrzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Według mnie to im bardziej intensywna i przemysłowa hodowla ty wiekszy smród, nie dlatego że więcej w jednym miejscu tylko że pasze bardziej że tak powiem kaloryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Witam :)

 

Posiadam fermę trzody chlewnej i interesuje mnie jak zmagacie się z nieprzyjemnym zapachem gnojowicy/obornika na skórze?

Ja osobiście mogę wziąć kilka kąpieli, myć dłonie w różnych specyfikach i nic nie pomaga, nieprzyjemny zapach cały czas zostaje na skórze ciała przez co czuję duży dyskomfort. POMOCY!!! :(

 

Pozdrawiam Rolnik :D

Spróbuj korzystać w chlewni,szambie i na gnojowniku z EM Grenland z Janowca.U mnie kiedyś to pomagało i przynosiło zyski.Jaka wielkość stada?Czym żywisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Ja uzywam rekawiczek lateksowych,a na nie zakladam zwykle robocze i pomaga. Rece nie smierdza:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

W lateksowych ręce nie śmierdzą, ale się pocą. Dobre są cienkie rękawice gumowe z bawełnianą wysciółką, po pracy odwracam je na lewą stronę i są suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dobrze kolega wyżej pisał zastosuj EMY ,to smród i muchy zginą z chlewni .Tych emów trzeba dawać 6 litrów na tonę paszy ,a zakwaszacza nie trzeba ,gdyż emy go zastępują .Zwierzęta będą zdrowsze ,TY będziesz pachniał i jeszcze na polu będziesz miał pożytek z pożytecznych organizmów .http://www.probiotics.pl/regionalne-centra-mikroorganizmow.html


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Trzoda jest super:D Tylko nie jest fajnie gdy zapach gówna utrzymuje się na Tobie około dwóch dni mimo częstych prysznicy. O wyjściu do ludzi można wtedy zapomnieć... ;)

Jednym słowem jesteś przesiąknięty pracą do szpiku kości :D

Na serio to spróbuj wysmarować skórę jakimś kremem lub wazeliną to nie będziesz tak łapał zapachu. Musisz w budynkach mieć słabą wentylację i dużą wilgotność powietrza bo w niej rozpuszczają się te gazy. Bardzo prawdopodobne też że łapiesz to z oddechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No właśnie, duża ilość kremu do rąk przed pracą, rękawiczki, częste mycie rąk. A co Ty tam takiego robisz i jak długo,  że tak przejdziesz tym zapachem?

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja żadnych rękawiczek nie noszę bo kto je nosi na robotę sra zakładam tylko do kastracji  i sekcji zwłok  a smród  to pojęcie względne ja  to określam że   pachnie  inaczej   tez spędzam  nie raz cały dzień i nie mam kompleksów z  powodu nieprzyjemnego zapachu zwyczajna kąpiel  i mycie  i nie ma problemu  ale jak komuś zapach ten przeszkadza  to ma problem ze nieodpowiednim  żywieniem, wentylacja może  inne ph skóry albo tkwi  problem  w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Można się z tego śmiać ale jak ktoś nie był w chlewni gdzie jest kilka albo kilkanaście tys szt to nie zrozumie.

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szerszen
      witam
      posiadam deutza z serii M i ma egr...czy idzie go obejsc w jakis sposob czy nic sie nie da z tym zrobic??
    • Przez Arek
      Jest już temat o wróblach a ja zapytam o gołębie. Macie jakiś sprawdzony sposób? W garażu siadają na bindrach i na wszystko sr**ą. Nie muszę mówić co się dzieje z lakierem na maszynach. Wiatrówka odpada.
      Próbował ktoś jakiś trutek albo czegoś podobnego?
    • Przez newfarmer
      Witam mam pytanie. Chcę wsadzić na wiosne maline jesionną. Na polu którym chcę to zrobić była kończyna z mieszanką traw. Na jesieni ubiegłego roku pole zostało zorane i tak pozostawione do tej pory. Jest to gleba 4 klasy konczyna z trawa byla tam okoł 5 lat. Na jesieni chciałem posiac wapno granulowane lecz zastala mnie zima i nie zdazylem. Przed sadzeniem chcę polac pole gnojowicą. Słyszałem z dobrze bylo by pole powapnowac. Próby glebowe bede mial za jakies 3 tyg. a chcial bym zaczac wczesniej dzialac. Jaka jest wasza opinia co zrobic zeby malinkom dobrze sie rosło.
    • Przez Peters
      Witam
      Na mojej działce stoją słupy telekomunikacyjne i przeszkadzają nim w pracach polowych i chciałbym się ich pozbyć a ewentualnie przenieść ich na kraj działki. Mieliście taki problem? Jak mam to zrobić od czego zacząć dodam że słupy stoją nie legalnie
    • Przez 33012345
      chciałbym przerobić stodołe na obore i zeby to była głęboka ściółaka obornik bym wywalał turem raz na 3 miesiace i odrazu w pole wywoził bo mam duż słomy ale nie wiem czy musze robic zbiornik na gnojowice jeśli tak to prosze napiszcie jak to zrobić czy one też leją pod siebie bo mnie nurtuje ten temat z góry dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj