Skocz do zawartości
wyumagiczniony

Oleje do Fendt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JD1052    82

108 to jakoś przezyje bo nie ma w skrzyni żadnych sprzęgieł wielotarczowych...

pedro2    378

Tak, tam skrzynia jest prosta jak młotek i przecinak, ale zębatka od dwójki stoi 2 tysie, a Hipol z rozlewni parametry lepkości ma pewnie zaje...

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

joziorej    0

ja mam 310 i do skrzyni polecam olej mobil 85w 90 lub 80 w 90 nie lejcie do skrzyni oleji uniwersalnych 10w30 lub 10w40 obojętnie jakiej marki są za żadkie jak się nagrzeje to skrzynia wyje W serwisach wciskają kit że można zalać jednym olejem i skzynie i chydraulikea a jak sie kto uprze to i silnik ale wciskają kit starsze modele ciągników na zwykłej skrzyni mają mieć gęsty olej

Uniwersalny tylko do chydrauliki ja zalałem chydraulikę Agrol 10 w40 i od trzech lat jest luks

Wiadomość z agroFakt.pl

pedro2    378

A u mnie skrzynia zalana Agrol-em 10w 40 i już 8 lat śmiga bez żadnego wycia, szumu itp... Więc nie pisz że wyje skoro tego sam nie sprawdziłeś ;)

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

zukasz    2

Kolego Jurmiczek, hy-gard to olej przekladniowo-hydrauliczny, produkowany dla john deere. Ty w fendzie 611 masz rodzielona hydraulike i skrzynie, wiec do skrzyni zwykly przekladniowy 80w a do hydrauliki zwykly hydrauliczny. Oczywiscie mozesz zalac skrzynie tym hy-gardem, ale jest to czyste marnotrawstwo pieniedzy i glupota. Ten olej kosztuje nie mniej jak 16zl za litr i jest przeznaczony do ciagnikow z laczona hydraulika i skrzynia.

zenek_19    4

JESLI chcesz pojezdzic jak najdluzej fencikiem to stosuj sie do zalecen ksiazki tam jest dokladnie napisane jaki olej gdzie lac i ile, silnik, skrzynia ,most hydraulika ,sprzeglo itd nie liczy sie marka oleju tylko odpowiednie parametry oleju do danej przekladni pozdr B)

fireseba    101

Wymienić wszystkie filtry hydrauliki po pierwszych 1000h w 412 Vario czy tylko niektóre? Zamienniki czy oryginały?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez nikt933
      Mam zamiar pozmieniac wszystkie oleje w moim ciagniku. Czy ktos moze mi powiedziec jakiej firmy mam kupic? Kolega zaproponawał mi do silnika: Mobil Delvac HP 15W/40, a do skrzyni Agrol- U.
      Czekam na inne propozycje.
    • Przez kermit154
      Witam.

Jestem w trakcie naprawy ciągnika fendt favorit 514c turboshift rok 95.

Zaczne może od tego jak dosżło do usterki.

Znajomy wybierał się po nowy rozrzutnik ale zauważył wyciek oleju od hydrauliki ze skrzyni biegów.

Dolał do skrzyni 30L ponieważ nie wie jaki ma stan oleju bo mu wskaźnik nie działa na wyświetlaczu.

Pojechał po rozrzutnik, przyjechał ( w drodze ciągnik zachowywał się normalnie) zaparkował.

Zgasił ciągnik i poszedł na obiad po obiedzie odpala a ciągnik ani do przodu ani do tyłu.

Na pupicie na przemian miga kontrolka ostrzegawcza (czerwony trójkąt) i kontrolka od kierunku jazy w przód.

Zmiana kierunku jazdy po przycisku nic nie daje nadal mrugają kontroli te co opisałem wyżej.

Dodatkowo na wyświetlaczu tym centralnym pokazuje się błąd:

4.1.10 na przemian z symbolem kontrolki smarowania przekładni.

oraz

5,1,72 na przemian z kontrolką reduktora

Znalazłem pewne objaśnienie tych błedów w instrukcji od fenda 814.

Odpowiednio:

4.1.10 Oznacza cytuję: Zdefektowany zawór neutralny. Przełącznik w pozycję neutralną. nie jest możliwe uruchomienie.

Gdzie szukac tego zawóru? Dodam jeszcze, że ten błąd występuje po uruchomieniu silnika.

5,1,72 Oznacza cytuję:Zdefektowany wodzik. Nie ma możliwości redukowania biegów ( polowe/szosowe)

Błąd ten występuje i na zapłonie i na uruchomionym silniku.

Nie kasowałem jeszcze błędów bo nie wiedziałem jak. W jaki sposób przeprowadzić kasację błędów?

Czy wykonuję się to tak jak gdzies znalazłem w poście instrukcję ( strzałki w góre i w dół i enter i esc)?

Wczoraj znalazłem uszkodzone przewody od jakiegoś czujnika po stronie prawej ciągnika (strona od "pasażera") czujnik z trzema przewodami gdzieś na wysokości sprzęgła, przewody kolorów (brąż, biały, biało-brązowy). Naprawiłem ta wtyczke ale nic to nie dało.

Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuję.
    • Przez madas_szab
      Jak w temacie kupujecie oryginalne filtry i oleje czy stosujecie zamienniki ??
    • Przez Dodi
      Witam całe społeczeństwo AgroFoto. Mam nie mały problem z Fendtem 310 LSA turbomatik, 88r i zwracam się do osób będących w temacie o pomoc. Tematów o hydraulice w takich ciągnikach jest mnóstwo, ale w żadnym nie znalazłem najmniejszej wskazówki na rozwiązanie bolączki mojego Freda. Moderatorów proszę o wyrozumiałość, że zakładam nowy, podobny temat, jednak mamy żniwa i czas to piniądz. 

Do rzeczy.

Olej hydrauliczny po długiej, ciężkiej pracy jest zagotowany o czym świadczy kontrolka temperatury oleju i przetopione przewody elektryczne, które leżały na pompie. Ciśnienie na zimnym oleju 180 bar, rozgrzanym 120-150. Tu obstawiam pompę. Jednak nawet na zimnym oleju ściśnienie na manometrze ze 180 bar spada w kilka sekund do ok 100 bar. Podnośnik nie opada jednak druga sekcja ładowacza (wysyp łyżki już powoli się przechyla) Wina rozdzielacza? Podlega on w ogóle naprawie? Dodam, że układ jest szczelny, nie ma żadnych wycieków nawet z bloku rozdzielacza. Jest jeszcze jeden mały mankament podczas normalnej roboczej temperatury oleju. Gdy już ciągnik się rozgrzeje słuchać syczenie ciśnienia z okolic rozdzielacza. Jakby jakieś lewe ciśnienie. Ustaje czasem na kilka sekund lub gdy ruszę podnośnikiem do góry, lub dźwignią krzyżową podniosę ładowacz. Zetknął się ktoś kiedyś z podobnym problemem?

Z góry dziękuje za pomoc.
      Pozdrawiam Rafał.
    • Przez Denis1997
      Witam. Koledzy pomóżcie mi !
      Mama problem, a dokładnie  nie mam pojęcia jak rozebrać zwrotnice. A bliżej przytaczając problem to jak zdemontować seger widoczny na zdjęciu ?