wyumagiczniony

Oleje do Fendt

Polecane posty

Witam, Jakie oleje polecacie/uzywacie do swoich maszyn (oleje do skrzyni,silnika...)? Sam musze wymienić a nie zabardzo wiem jaki kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Ja niedawno kupiłem fendta i też nie bardzo wiem jaki, ale pod siedlcami jest serwis gdzie mówisz jaki model i rocznik i do czego a oni ci dają odpowiedni. Poprzedni właściciel ciągnika też tam się zaopatrzał. Jak będe u nich to się zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

@pello111 owszem powiedzą Ci jaki gdzie, ale szczena opadnie jak zobaczysz ceny ;)

 

Ja do swojego leję do silnika Platinum ultror CG, w skrzyni wymieniałem na Agrol Stou kilka lat temu (można oryginał Fuchs'a ale wiadomo - KASA ;) ) do hydrauliki leję z Lotosu LHL 68. Mam zamiar teraz wymienić w turbomatiku to zaleję Fuchs'a, a do przedniego mostu też Agrol Stou ;) Parametry to już wg własnego upodobania...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Tylko nie można do turbomatika lać zbyt gęstego oleju bo po wciśnięciu sprzęgła ciągnik będzie dalej ciągnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Haha ja nie moge co wy piszecie... Ty myślisz że turbomatik pełni role zwykłego sprzęgła i to ono rozłacza jazde jak wciskasz sprzegło? :wacko: :blink: Do przedniego mostu agrol!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

A ma on specyfikacje LS 90, bo taki ma byc olej do przodu... Na tabliczce znamionowej na przedniej osi pisze nawet...

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Pomyłka, sprawdzałem mam w garażu zapisane do przedniego mostu poszedł Fuchs ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Haha ja nie moge co wy piszecie... Ty myślisz że turbomatik pełni role zwykłego sprzęgła i to ono rozłacza jazde jak wciskasz sprzegło? :wacko: :blink: Do przedniego mostu agrol!?

 

Turbomatik to sprzęgło hydrokinetyczne, gdy wlejesz za gęsty olej i ruszysz ciecz nabiera rozpędu gdy wciśniesz sprzęgło, zatrzymasz ciągnik i zgasisz silnik

Ciecz w turbomatiku jeszcze przez dłuższą chwile nie wytraci pędu ty puścisz sprzęgło a ciągnik szarpnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ty chcesz zrobić ze mnie idiote? Wyrażnie napisałeś wczesniej ze jak sie za dużo naleje to po wciśnięciu sprzegła traktor dalej pojedzie.... A teraz mi bedziesz wielce tłumaczył co to jest turbomatk i jak to działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Silnik 15W40, skrzynia 80W90(teraz nowy katalog podaje 75W90?), most przedni LS 90, hydraulika żródła róznie podaja 10W30 lub 10W40...

Edytowano przez JD1052
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

JD1052 Widze że masz spore rozeznanie a nie mogę do Ciebie wbić na PW to zapytam tu.Czy można zalać do Fendta z seri 6xx turbomatik ls z lat 80-tych olej Hy-Garol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopy...Pogubiłem się w tej waszej dyskusji i ogolnie jestem zdezorientowany ;D.To może ktoś napisze wkońcu "polecane/sprawdzone" oleje ktore mogę zalać do mojego fendta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbi    0

możesz wlać olej TEDEX do silnika Agra STOU 10W 40 ten sam do hydrauliki przekładnie zwolnice skrzynia GEAR 80W90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Ja osobiście do 310 zalałem Lotosa Turdusa 15W40 do silnika.Jest to jeden z lepszych olei.Do skrzyni to myślę,że jeśli nie koniecznie chcemy wydawać kasy na Fusch'a to może być jakiś tańszy odpowiednik.Ważne byle był czysty i świezy.Parametry to jak wyżej ktoś napisął wedle upodobania.Nie oszukujmy się skrzynia ZF nie jest jakaś wielce skomplikowana w konstrukcji.Co innego jakby był to powerschift,która wymaga oleju o klasę lepszego.Można jeszcze wejść na stronę Fusch'a wpisać markę,model oraz rok produkcji ciągnika i wyskoczą nam rodzaje olei do poszczególnych zespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

W sąsiedniej wiosce facet do 108 LS zalał Hipol do skrzyni i też dobrze :ph34r:


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje cały EHR do Fendt Farmer 311 turbomatik LSA jeżeli można oczywiście takie coś nabyć ?
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
    • Przez misieka
      mam 9 błędów w ciągniku, co one oznaczają? proszę o odpowiedź
      -0.0.20
      -0.1.59
      -0.1.60
      -0.1.62
      -0.1.63
      -0.1.65
      -5.1.01
      -5.1.72
      -4.1.08
    • Przez pkmasta
      Witam
      posiadam fendta 926 pierwszej generacji od dosyć niedawna, jest to mój pierwszy fendt stad tez pytanie
      czy jest ktoś w stanie podzielić się instrukcja do 926 pierwszej generacji?
      prosze również o pomoc w rozszyfrowaniu kodu błędu:
      8.3.15
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj