kombajnista1

Jak sprawuje się Bizon Hydrostatic

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co piszesz jak nie wiesz jak się sprawuje... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Wiem tyle,że się dobrze sprawuje,o niebo lepsze wyposażnienie i komfort w kabinie.Chyba prawie to samo co wersje eksportowe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

hydrostat to najlepsza sprawa jaką mogli wymyślec w kombajnie !!! cudo!!! polecam mam BS i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Ja mam Bizona Z058 sprowadzonego z Dani jeśli chodzi o hydrostat to nie moge sie tym nacieszyć jaka jest to świetna srawa zwykłym ciąłem 11 sezonów a teraz jak juz wiem jak jest z hydrostatem to nigdy wiecej bym nie wsiadł na zwykłego. Polecam każdemu prosta konstrukcja działa bez zarzutu a jazda to czysta przyjemność.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

Powiem Tak Bizon BS Z110 który znajduje sie w mojej Galerii to bardzo dobre udogodnienie w tym kombajnie hamulca nie trzeba wogóle używac na uwrociach wszystkim steruje Hydromotor a ty tylko Joystikiem sobie sterujesz jak szybko chcesz jechac ale i tu jest takie cos jak nie zsynchronizowana skrzynia biegów jak chcesz zmienic bieg kombajn mysi stac nieruchomo to jest jedyne niedociągnięcie a więc mogę powiedzieć ze duzo lepiej sie jezdzi


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

To fakt aby bieg zmienić trzeba zatrzymać maszyne bo inaczej nie ma szans. Ale pozatym wszystko jest jak należy. Ja to na początku poprostu nie mogłem się nacieszyć. Tylko powierzchnia sit w Rekordzie jest za mała reszta by mogła dużo wiecej zrobić ale niestety trzeba zwracać uwgę na czujke strat na sitach bo inaczej to bedzie mocno rosło po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

hydrostat to piekna sprawa ja mam w bizonie bs-ie i nie potrzeba nic wiecej

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

we wszystkich niebieskich i niektórych czerwonych z lat 92 do góry

super sprawa a szczególnie w BSZ110

sa takze montowane z gigantach Z060 Z083

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

tylko w wersjach eksportowych, a i to nie zawsze, bo 5056 były raczej na skrzyni Rekorda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy macie w bizonach stół do rzepaku i czy różni się od tego z napędem pasowym i czy jest dużo przeróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

zależy jakiej przeróbki??

ja w Z110 nic nie przerabiam tylko zakładam go podłączam elektrykę pas i tyle żadnej przeróbki a w Z056 to nie wiem jak tam jest kosiłem do tej pory bez stołu bo ciężko podnosił heder

moje pytanie ile warzy stół do Z056 ????? bo do Z110 to 680kg z całym oprzyrządowaniem dodatkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Kupiłem bizona 5058 rekorda z napędem hydrostatycznym i chciałbym kupić stół do rzepaku, ale gościu mi powiedział, że nie będzie pasował z napędem tradycyjnym. Moje pytanie: Czy da rade go przerobić i jakie są koszty?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Czyli masz przekładnię Schumachera?? Ja bym się nie bawił w przeróbki, tylko poszukałbym tradycyjnego hedera, i do niego założył stół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Tak mam przekładnię Schumachera. Czy to byłoby łatwiej doprowadzić napęd do kosy?, A może wiesz ile kosztuje heder?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Widziałem na internecie kilka hederów do sprzedania...

Za 5000zł powinieneś kupić heder z wózkiem w (bardzo?)dobrym stanie, jednakże ciężko znaleźć heder z napędem Rekorda(Z058, i Z056 po '87r.) Ewentualnie może być z napędem na tzw. "krzyżak" koszt przeróbki ok 300zł.

O przerabianiu nic Ci nie powiem , bo Schumachera nigdy z na żywo nie widziałem.

P.S.

Widziałem gdzieś zdjęcie 5056 z Schumacherem właśnie, i ze stołem do rzepaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Witam. Mam pytanko. Jaką prędkością jeździcie po drodze i czy hydrostatic ma coś takiego jak wolne i szybkie? Bo kupiłem 5058 i jak prowadziłem go to jechał tylko nie całe 20 km/h i nie mogłem zmienić na te niby szybkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja w BS'ie mam tak, że wrzucam 3 bieg, gaz deska i pełna dzojem do przodu i tyle. Ty zapewne masz skrzynie 4 wiec to samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Wszystko się zgadza tylko ja nie mogę zmienić biegu i wyrzucić z tego biegu na którym jest gość mi mówił, że on jeździł na tym biegu co jest. Może gdzieś przyłapała rdza po drodze do skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj