lukas17d

Prędkość i obroty do poszczególnych prac

Polecane posty

lew908    210
http://www.bankfotek.pl/view/1683836 tutaj masz zaznaczyłem ci :P myślę że pomogłem :D Edytowano przez lew908
  • Like 1

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Michal1993, to cos wolno ta Metal Fach owija. Ja mam Rivierre Casalis i prasuje 3p, to na 1400 obr silnika owiniecie JEDNYM sznurkiem zajmuje mi minute, sznurek jest owijany ok 20 razy, a w pszenzycie lub sianie moge mniej.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciacz    0

Witam, mam rozrzutnik obornika z Czarnj Białosockiej dwuosiow z adapterem na dwa poziome wałki rozrzucające. Wałki obracają się do dołu, tzn wyrzucają obornik dołem. Często ukręcają się te wałki, a jak nie to pękaj obudowy łożysk, na których poruszają się. Sąsiad ma podobny rozrzutnik ale jednoosiowy i z adapterem na jeden wałek. jego wałek rozrzuca obornik w stronę do góry. Nie ma też takich problemów jak w rozrzutniku na dwa wałki. Czy może ktoś wie, czy da radę przerobić adapter na dwa wałki, tak żeby rozrzucał tak jak ten na jeden wałek? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Ursusem C-360 najlepiej rozrzuca się na 3 biegu i z 1500-1600 obrotów. Drugi bieg jest za wolny a trójka jest w sam raz. A duże obroty są po to aby wałki ładnie "pocięły" obornik na mniejsze kawałki i później obornik jest równiej rozrzucony po polu. Ja mam rozrzutke 3 tonową i nią przejade 360 metrów i jeszcze na rozrzutniku troche zostaje, żeby przy następnym załadunku obornik nie wylatywał między dolnym wałkiem a podłogą. Najlepiej WOM załączać przez skrzynie, ja robie tak: wjeżdżam na 3 biegu na pole, wciskam sprzęglo do pierwszego oporu (I stopień) czekam aż ciągnik prawie sie zatrzyma, wtedy lewą dźwignie daje lekko do góry i puszczam sprzegło i już można jechać. A przy wyłączaniu WOM-u to noga z gazu od razu lewą wajchą szybko lekko na dół. I już można jechac po obornik.

A wałki powinny sie obracać do góry, moim zdaniem to ta przekładnia jest odwrotnie założona. Wałek WOM idzie przez cały rozrzutnik i wchodzi do takiego korpusu przekładni i następnie z tej przekładni wychodzą wałki jeden z prawej i jeden z lewej. Jak na moje to trzeba obrócić przekładnie o 180 stopni względem wałka WOM (patrzac z tyłu rozrzutkika) zeby lewy wałek był z prawej strony a prawy z lewej. Innego wyjścia nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Trochę się pogubiłeś

Przecież w tym cięgniku obroty zależne na 3 biegu są wolniejsze od niezależnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Tak zgadza sie, wg instrukcji naprawy ursus 360, przy obrotach silnika 2200 na WOM-ie niezależnym jest 595 obrotów, a na zależnym (przez skrzynie na 3 biegu) jest 519 obrotów. To jest "całe" 76 obr/min mniej na wałku, czy to przy rozwożeniu obornika ma jakieś znaczenie? raczej nie a przynajmniej jest wygoda przy załaczaniu i wyłaczaniu WOM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer13    0

Cześć. Odświeżam trochę temat. Mam C-355 od tygodnia i nie wiem jeszcze jakim biegiem pracować np. podczas orki czy z kultywatorem. Dziś pierwszy raz w pole wyjechałem, ale ziemia jeszcze mokra w moich stronach, kultywator 1.85 m na 2 biegu szedł elegancko i przy 1600 obr/min i 2200 obr/min. Zastanawiam się jak będzie się pracowało jak ziemia obeschnie trochę, może i na 3 biegu pójdzie, bo dziś na 3 biegu ruszył spoko z miejsca i szedł przy ok 2000 obr/min, ale wjechałem trochę w miękką ziemię i ciężej mu było więc zredukowałem na 2 bieg.
Będę wdzięczny za Wasze sugestie odnośnie tego jaki bieg najlepiej dobrać do prac polowych takich jak:
- orka 3 skiby,
- kultywator 1.85 m
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Zależy też od stanu ciągnika, opon, wilgotności gleby...

Sam musisz się przekonać bo na odległość to sobie można pofantazjować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nad czym się tu zastanawiać... uciagnie na 3 to jedziesz na 3 tyle... 1.8m kultywator to zabawka nawet do takiej 60tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Przy 1,8 jak serce zdrowe przy IV klasie nawet na 4 biegu można jechać ale się nie czaj 3 bieg na sam dół opuszczasz jedziesz do 2 tyś  i więcej nie dawaj bo tylko więcej paliwa pójdzie a prędkości dużej różnicy nie ma przy 1800 jest najekonomiczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Cześć,
Jakie obroty silnika do rotacyjnej 1,65 w zestawie z c 360?
Gdzieś o tym było ale znaleźć nie mogę
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848
Napisano (edytowany)

Do 2 tyś 1800 Najekonomiczniej.Ja daje 1800 oprócz siewnika i opryskiwacza.Opryskiwacz 4 bieg 1200 a przy siewniku 3 bieg obroty 1200 1400 maks 1600.Prace ziemne 1800 2000 to samo kosiarka

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Dzieki wielkie za rozpiskę, zakres obrotów ekonomicznych najważniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj