lukas17d

Prędkość i obroty do poszczególnych prac

Polecane posty

arek116    3

ja z tandemem 6t coprawda ciagnik lepiej dociążony czyli się nie kopie tylko przód sie za to mocno podnosi to wchodze jak niższa pryzma to 3 a jak większa to zależy 3 i szybka redukcja na dwójkę albo od samego dołu 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

jak zatrzymasz się na kukurydzy to ruszysz z miejsca czy potszebna jest pomoc innego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

to zalezy czy tandem już wszedł na górę czy nie. na blokadzie przeważnie da rade ruszyć ale nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja wjeżdżam 2 z dwuosiowym rozrzutnikiem, jak jest wyżej to 3 a czasami nawet 4 bo z rozpędu wyżej wjedzie, ale jak już nie idzie to nie ma co kombinować tylko zaczepiać drugi ciągnik, bo nie warto kopać dziur na pryzmie ponieważ zrusza się już ubitą masę, która później może się psuć.

 

W tym roku wjeżdzałem ciągnikiem z przednim napędem - zupełnie inna bajka. Pracuje się bez porównania lepiej i nie trzeba nikogo do pomocy przy pryźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

miałem na myśli inny ciągnik, nie C 360. Chociaż fajnie byłoby mieć przedni napęd w sześćdziesiątce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja 60 wjeżdzałem 3 z rozrzutnikiem 4t a przyczepą 4,5ton obie maszynki podwójne burty i po desce to z rozrzutnikiem jest gorzej wiechać przeważnie zaraz sie kopie i potrzeba drugi ciagnik albo zrzucac kukurydze raz miałem przypadek że wiechałem wszystko elegancko ustałem wysypałem troche ruszyłem i sie zakopałem :)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u nas to rozgarniają ciągnikami ze spycharkami albo turami. A przecież jak rozgarniają tym co wypisałem to nie musi być równo rozsypane.

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek12    1

Ja wjeżdżam z rozrzutnikiem 4,5 nadstawki nad siatkę 3 z rozpędu a później 1 polowa i zrzut taśmą przez długość pryzmy i nigdy się nie zakopałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

ja z rozpędu jak mniejsza pryzma to 3 a jak już wysoka to rozpęd 4 potem na pryzmie 3 a na koniec 2 i prawie zawsze wyjade zadko mnie wciągają a ciągam przyczepe dwu osiową 4,5t z nadstawkami z siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konraddd    0

W tym roku obydwaj moi bracia niestety w okresie zniw będą poza domem i wiekszoć praca spadnie na ojca i na mnie a ja niezbyt umiem jeździć ciągnikiem a tata nie umie tłumaczyć czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na kilka pytań :

co zrobić żeby 3P tak szybko nie ruszał i jak zmieniać szybko biegi ? Czy przy przewracaniu siana pajakiem trzeba go podnosic na zakrętach ? Czy w 3P są biegi polowe i szosowe ? Jak się włącza wałek ? I jak się rozpędza rotacyjną ? Jak się rusza jak sa słabe akumulatory ? A i jeszcze odnosnie 30 to dlaczego jest 4 biegi polowe i szosowe skoro jest razem 5 biegów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Żeby szybko nie ruszał musisz wolniej puszczać sprzęgło.

Przy przewracaniu siana na zakrętach można lekko go podnieść, żeby nie rył ziemi kółkami.

Są polowe i szosowe. :)

Wałek wlączasz dźwignią ktorą masz między nogami kolo siedzenia - jedną włączasz pompe, drugą wałek.

Żeby rozpędzić rotacyjną musisz wcisnąć sprzęgło do oporu, włączyć wałek i powoli puszczać sprzęgło dodając obrotów.

Jak są słabe akumulatora to najlepiej wymienić, innego wyjścia nie ma :P

W 330 masz 3 biegi polowe i wsteczny oraz 3 szosowe i wsteczny razem 6 i 2 wsteczne. :)

 

 

Mam nadzieję że pomogłem :D

Edytowano przez gospodarz97



 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Są polowe i szosowe. :)

Wałek wlączasz dźwignią ktorą masz między nogami kolo siedzenia - jedną włączasz pompe, drugą wałek.

Żeby rozpędzić rotacyjną musisz wcisnąć sprzęgło do oporu, włączyć wałek i powoli puszczać sprzęgło dodając obrotów.

 

poprawka

 

Lewa dzwignia jest zarazem od WOM jak i pompy Do góry obroty zależne WOM(Jest jeszcze opcja obrotów zalerznych na pompe dzwignia lewa prawie w pionie prawa na luz i dzwignia od biegów na jakis tam wybrany bieg np. 4 lub3 przy 5 zniszcysz pompe) Na dół pompa i WOM 540

Prawa jest od zakresów biegów do góry drogowe na dół polowe

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

a tak w ogole to ile masz lat?

a juz wiem 16... i ciagnikiem jezdzic nie potrafisz (tak wynika przynajmniej z twojego postu) a nagle rzucają cie na gleboką wode...zeby tylko tragedii z tego nie bylo

 

zeby szybko - czytaj odpowiednio, zmieniac biegi to po pierwsze trzeba znac ich układ na pamiec a nie po wcisnieciu sprzegla zastanawiac sie co tu teraz zrobic

 

a jak sie ma słabe akumulatory to albo na zaciag albo pod prostownik a potem to juz sie ciagnika nie gasi :lol:


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

No i jak nie używaż WOM to nie gazuj mu więcej jak 1500-1600 obr, oprucz transportu czy przejazdów to wtedy spali kieliszek i jest ekonomiczny. Nieraz słyszy się jak raży w bronach, opsypniku, a nawet pługu na max, ten silnik tego nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, mam pytanie czy da się jakoś zwięszyć prędkość wałka, ponieważ irytuje mnie długie czekanie jak prasa (metal fach) owinie. Słyszałem coś o włączeniu biegów wolnych, ale nie mam pewnośći. I czy owczywiście nie znieszczy to silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62
Napisano (edytowany)

Kolego prasa jak i większość maszyn jest przystosowana do prędkości WOM 540obr./min. by prawidłowo funkcjonować i tu nic nie zmienisz. Jak byś dał większe obroty to albo prasę rozwalisz albo traktor nie podoła czy urwiesz wałek. Fakt jest możliwość przez bieg przyspieszenia ale hydrauliki jak podepniesz owijarkę :) W prasie nie masz możliwości ustawięnia gęstości owijania?. Tylko słoma potrzebuje gęstego owijania bo krucha i krótka.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Witam, mam pytanie czy da się jakoś zwięszyć prędkość wałka, ponieważ irytuje mnie długie czekanie jak prasa (metal fach) owinie. Słyszałem coś o włączeniu biegów wolnych, ale nie mam pewnośći. I czy owczywiście nie znieszczy to silnika?

kolego jest to możliwe ale nie polecam bo rozniesie Ci zwijkę :(

dajesz reduktor na pozycję wałek zależny od biegów (maksymalnie do góry ) drugi reduktor na terenowe i dajesz 5-ty bieg kręci jak szalony :)

ALE NIE POLECAM to stosuje przy cyklopie na wolnym gazie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj