Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DOMINIKCBE

Dokarmianie rozsady

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DOMINIKCBE    0

Witam, Może ktos podpowiedziec czym pryska czy cos w tym stylu rozsade żeby lepiej rosłą ???Chodzi mi o selera i pora .

rolnik554    8

są specjalne nawozy w tym celu popytaj sprzedawców środków ochrony roślin

są specjalne nawozy w tym celu popytaj sprzedawców środków ochrony roślin

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez misio2614
      Witam wszystkich

Ze względu na zbliżający się nowy sezon chciałbym się was spytać i doradzić czy może ktoś stosował odżywki z linii Yara

Dokładnie chodzi o odżywianie dolistne z serii Kristalon oraz YaraVita

Posiadam taką tabele dokarmiania z całej serii i chciałbym w tym roku zastosować odżywki z tej serii
      W poprzednim roku zacząłem z tymi odżywkami jednak tylko z Kristalonem zielonym bo on jest uniwersalny/zrównowazony

Te odzywki wychodzą w miarę dobrze cenowo miedzy np. Agroleaf

I dlatego jestem ciekaw czy ktoś z was stosuje z Yara

Głównie chodzi mi o dokarmianie marchwi, pietruszki, buraczków ćwikłowych, selerów

Przykład na marchwi to jest na początku;
      -Kristalon żółty (fosforowy) 3kg/ha
      -Kristalon zielony (zrównoważony) 3kg/ha x2
      -kristalon pomarańczowy (potasowy) 3kg/ha x2

Średnio 3 kg kosztuje 30-40 zł więc przy maksymalnym dokarmianiu to 200 zł na hektar

Co wy o tym myślicie zamiast stosować nawozy doglebowe ??
      Oczywiście chodzi o zmniejszenie dawki nawozów doglebowych ?

Czekam na jakieś odpowiedzi
    • Przez ZF9641
      Proszę o podpowiedzi jak właściwie to zrobić.Zakupiłem siewniczek na 160 nasionek i multiplaty oraz drobny torf do kapusty z hormana.Podpowiedzcie mi czy dobrze planuję zasiew: nakładamy torf i uciskamy go tym przyciskiem dołączonym do siewnika,wysiew , przysypanie torfem,podlanie i przykrycie folią .Czy przykrywacie folią,fizeliną a może robi się to bez przykrycia i często podlewa.Liczę na dobre rady i pomoc.
    • Przez uglibugli
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z was spotkał się przy tej maszynie z tymi pazurkami do rozsady ??? Producent podaję to na swojej stronie jako wyposażenie dodatkowe i jestem ciekawy o co w tym chodzi ??? http://www.krukowiak.com.pl/oferta/maszyny-do-warzyw/sadzarka-do-rozsady-planta-s-240
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez agrofoto
      Drodzy AGROFOTOWICZE !!!

Zapraszamy na kolejny czat z ekspertem firmy Intermag, który odbędzie się 15 kwietnia 2015 roku (środa) o godzinie 20:00

Tematem spotkania będzie :

Właściwe dokarmianie dolistne kluczem do utrzymania zdrowotności roślin i wysokiego plonu.

Dokarmianie dolistne wzmacnia efektywność nawożenia doglebowego, sprzyja
      lepszej zdrowotności i zwiększa plonowanie roślin uprawnych.

Sukces uprawowy, mierzony wynikiem ekonomicznym w gospodarstwie, jest efektem
      zaplanowanych, a następnie precyzyjnie wykonanych działań agrotechnicznych bezpośrednio
      wpływających na plonowanie roślin i jakość biologiczną uzyskanego plonu.

Specjaliści INTERMAG mogą zaproponować wiele rozwiązań pomocnych w osiągnięciu
      dobrych efektów uprawowych i ekonomicznych.

Zapraszamy do korzystania z wiedzy i doświadczeń Doradców INTERMAG w trakcie czatu,
      który odbędzie się we środę 15 kwietnia 2015 r. o godz. 20.

Aby uczestniczyć w czacie, trzeba być zalogowanym na Agrofoto.pl

Zapraszamy w środę 15 kwietnia na nasz czat:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=chat

Trzem uczestnikom zadającym najciekawsze pytania rozdamy nagrody - produkty firmy Intermag!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.