Skocz do zawartości
Ciapek330

Jaki agregat uprawowy do Zetora 7211

Polecane posty

corrado    217

Maja niektórzy wyobraźnie :) o mocach swoich ciągników już nie jeden raz tu można o takich rzeczach poczytać.

piotr4255    7

chyba was boli mały jak zetorek da rade z 2,5 metra agregatem aktywnym z siewnikiem ewentualnie to może da rade z 2,5 metra bierny lekkim z wałem rurowym i jakiś siewnik lekkim i żeby to tylko oderwał od  ziemi mtz dają rade z 3 m ale mają przedni naped i są  dość cieżkie a i tak było mu na przód wdygać 250 kg dobrze wysunięte

20111982    0

A ja dziś mimo waszych drwin i podsmiewek zapiolem zetora do agregatu aktywnego!!2.5m leyly spiętego z siewnikiem nordsten na sztywno bez chydropaku ibez wwiekszych problemów podniósł troszkę przód unosilo ale jak wrzucę z350 to będzie grzeczny

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    287

Kolego ok, tylko nasyp ziarna jedz na pole i po godz, napisz ale uczciwie jakie wrażenia z zasiewów ,nie ma sie co oszukiwac nie da rady i tyle olej sie nagrzeje  i nie podniesie ,wjedziesz w jakąs nierówność terenu i przód doi góry  ,ja poradziłem nadbudowany ,mniejszy opór ciężar blisko ciągnika i z tego rozwiazania będziesz zadowolony

MF675ursus    68

A ja dziś mimo waszych drwin i podsmiewek zapiolem zetora do agregatu aktywnego!!2.5m leyly spiętego z siewnikiem nordsten na sztywno bez chydropaku ibez wwiekszych problemów podniósł troszkę przód unosilo ale jak wrzucę z350 to będzie grzeczny

I jak kolego? Posiałeś coś takim zestawem? Z włączonym WOM?  :)

mój zetor 7211 pracuje z 2,80m Bomet, ale jeden sezon dawał rade z 3,2m - tylko lekkie ziemie w moich stronach 5 klasa, brak wzniesień.

akmaly    179

To że ciągną nie znaczy że uprawiał - bo ciężko w biernym agregacie mówić o uprawie przy 5 km/h. 

Piszcie co chcecie ale ten zetor nie nadaje się do żadnego aktywnego w zestawie, a bierny to też więcej jak 2,8 m to delikatna przesada ( szczerze to i 2,8m to wcale nie mało na niego - bierny potrzebuje prędkości, oczywiście nie na piachu ale jakbyś pojechał w cięższą ziemię to zapomnij o przyzwoitej uprawie takim zestawem ).

daron64    105

Jak tak czasem czytam co ludzie piszą, że ciągają (albo chcą) zetorkami to ja chyba jakaś słaba wersję mam, albo wszyscy tylko piachy mają.

romek6340    203

No akurat w Twojej wypowiedzi to nie jest napisane lecz  jakby wynikło to z wcześniejszych postów ;) 

W skrócie ktoś się zapytał czy agregat aktywny 2,7 m da rade z zetorem i dostał od Ciebie odpowiedź, że masz agregat 2,7 m i daje rade. Każdy w domyśle już uznał że chodziło o aktywny

MF675ursus    68

Wracając do tematu agregatów aktywnych:

Na filmiku widać jak przód podrywa na uwrociach, mimo iż ma położony na przodzie cały złom jaki w domu znalazł  :)  każdy kto się zastanawia nad zestawem agregat aktywny+ siewnik do zetora 7211- niech zapomni.

Edytowano przez MF675ursus

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się