Ciapek330

Jaki agregat uprawowy do Zetora 7211

Polecane posty

corrado    401

Maja niektórzy wyobraźnie :) o mocach swoich ciągników już nie jeden raz tu można o takich rzeczach poczytać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

chyba was boli mały jak zetorek da rade z 2,5 metra agregatem aktywnym z siewnikiem ewentualnie to może da rade z 2,5 metra bierny lekkim z wałem rurowym i jakiś siewnik lekkim i żeby to tylko oderwał od  ziemi mtz dają rade z 3 m ale mają przedni naped i są  dość cieżkie a i tak było mu na przód wdygać 250 kg dobrze wysunięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20111982    0

A ja dziś mimo waszych drwin i podsmiewek zapiolem zetora do agregatu aktywnego!!2.5m leyly spiętego z siewnikiem nordsten na sztywno bez chydropaku ibez wwiekszych problemów podniósł troszkę przód unosilo ale jak wrzucę z350 to będzie grzeczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego ok, tylko nasyp ziarna jedz na pole i po godz, napisz ale uczciwie jakie wrażenia z zasiewów ,nie ma sie co oszukiwac nie da rady i tyle olej sie nagrzeje  i nie podniesie ,wjedziesz w jakąs nierówność terenu i przód doi góry  ,ja poradziłem nadbudowany ,mniejszy opór ciężar blisko ciągnika i z tego rozwiazania będziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

A ja dziś mimo waszych drwin i podsmiewek zapiolem zetora do agregatu aktywnego!!2.5m leyly spiętego z siewnikiem nordsten na sztywno bez chydropaku ibez wwiekszych problemów podniósł troszkę przód unosilo ale jak wrzucę z350 to będzie grzeczny

 

I jak kolego? Posiałeś coś takim zestawem? Z włączonym WOM?  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój zetor 7211 pracuje z 2,80m Bomet, ale jeden sezon dawał rade z 3,2m - tylko lekkie ziemie w moich stronach 5 klasa, brak wzniesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

To że ciągną nie znaczy że uprawiał - bo ciężko w biernym agregacie mówić o uprawie przy 5 km/h. 

Piszcie co chcecie ale ten zetor nie nadaje się do żadnego aktywnego w zestawie, a bierny to też więcej jak 2,8 m to delikatna przesada ( szczerze to i 2,8m to wcale nie mało na niego - bierny potrzebuje prędkości, oczywiście nie na piachu ale jakbyś pojechał w cięższą ziemię to zapomnij o przyzwoitej uprawie takim zestawem ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Jak tak czasem czytam co ludzie piszą, że ciągają (albo chcą) zetorkami to ja chyba jakaś słaba wersję mam, albo wszyscy tylko piachy mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No akurat w Twojej wypowiedzi to nie jest napisane lecz  jakby wynikło to z wcześniejszych postów ;) 

W skrócie ktoś się zapytał czy agregat aktywny 2,7 m da rade z zetorem i dostał od Ciebie odpowiedź, że masz agregat 2,7 m i daje rade. Każdy w domyśle już uznał że chodziło o aktywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Wracając do tematu agregatów aktywnych:

 

 

Na filmiku widać jak przód podrywa na uwrociach, mimo iż ma położony na przodzie cały złom jaki w domu znalazł  :)  każdy kto się zastanawia nad zestawem agregat aktywny+ siewnik do zetora 7211- niech zapomni.

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemrolnik
      ZETOR 7211
       
      DaneTechniczne:
       
      Rok produkcji: 1987r.
      Silnik typu : Z7201 4cyl.
      Pojemność : 3595cm3
      Moc: 66km przy 2200obr./min
      Pojemność zbiornika paliwa: 70L
      Wysokość na kołach r28 to 265cm
      Wydatek pompy hydraulicznej to 30L/ 160Bar
      Udźwig TUZ to 2400KG
      Opony Tył/przód to 16.9r28/ 7,50-20
       
      Skrzynia biegów to 10/2, Bieg 4 i 5 synchronizowany.
      WOM zależny/niezależny 540/1000obr/min
       
      Ceny za taki model górują od 25tyś do 35-38tyś.
      Jest u mnie od nowości, czyli od 1989r.
      Pracuje z agregatem uprawowym 3m i pługiem 3skibowym UG.Jest to ciągnik główny,pracuje na 10ha.Mtg to ma około6-5,5tyś Niewiem ponieważ w tej serii zetorów często siadały te liczniki mtg.
      Remontu silnika nie było od nowości, ale już powoli się szykuję.
      Usterki: Usterek z winy ciągnika niebyło, były tylko z winy użytkowania. A mianowicie siłownik pomocniczy się posypał, tzn. od siania nawozów i płukania wodą ma wżery, i się nie nadaje już do niczego. Po 4tyś mtg. Około. Poszła tarcza sprzęgłowa. Po ponad 5tyś mtg, poszedł Simmering między skrzynią biegów a tarczą sprzęgłową, koszt to około300zł, z robotą.
       
      Koszt serwisowania: wymiana oleju kosztuje około 100zł. Filtry paliwa to groszowe sprawy.
       
      Kabina bardzo komfortowa, sczelna, cicha, duża. Praca w tej kabinie jest przyjemnością. Jest także w kabinie ogrzewanie, szyberdach.
       
      Silnik jest bardzo wytrzymały(jeszcze nie remontowany, i nie pali oleju) Około 6tyś mtg. Ma w obecnej chwili.
       
      Wom jest dobry, lekko się włącza.
       
      Spalanie, szacuję mniej więcej około 7-10 litrów na godzinę ciężkiej pracy.W transporcie spali około 5-6 litrów ON na godzinę.
       
      Opinia na temat 7211 wg. mnie jest bardzo dobra, Bardzo mało awaryjny ciągnik, komfortowy, łatwy dostęp doczęści.
       
      Plusy:
      +duża kabina,
      +wspomaganie,
      +szerokie opony,
      +zmiana prędkości reakcji tylnego TUZ,
      +trzy regulacje podnośnika, D M P. (D -siłowa M- mieszana P-pozycyjna)
       
      Minusy:
      -Spalanie.
       
      Ponowny zakup?
      Oczywiście że tak.
    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez michal009
      Proszę o uwagę na co zwrócić uwagę podczas oglądania przed zakupem Zetora 8441? 
       
      Planuję zakup tego ciągnika i w najbliższym czasie wybieram się obejrzeć kilka modeli. Z racji, że nie miałem takiego, ani podobnego modelu, zdjęcia ze wskazanymi miejscami do sprawdzenia mile widziane. Pytam co mogę sprawdzić samemu, bo jak już wytypuję konkretny egzemplarz, to zabiorę ze sobą mechanika i niech jeszcze zerknie fachowym okiem. 
    • Przez Damians88
      Koledzy,
      Wielka prośba o poradę jaki tur i jakiego producenta założyć do Zetora 6340, 2004 r. Chodzi mi o trzy sekcyjny. Nośność 1,5 tony.
      Proszę o namiary.
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj