Zaloguj się, aby obserwować  
12newholland12

Prawo jazdy na kombajn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witold19861    6

kolego jeśli chodzi o kombajn to musisz mieć prawo jazdy kat. b lub t idziesz na kurs najczęściej w szkołach rolniczych sa one prowadzone cena do 1 tys zale kto to prowadzi a z jakiego województwa jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter94    11

U mnie w szkole można zrobić takie uprawnienia za 500 zł i musisz mieć jedno prawo jazdy T lub B

Edytowano przez Piter94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OpGienio    3

Na początek trzeba mieć ukończone 18 lat, prawo jazdy kategorii B lub T. Kursy organizuje większość szkół rolniczych. Ja u siebie miałem 5 godzin jazdy i egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Zgadza się, pierw trzeba mieć 18 lat prawo jazdy t lub b i jakieś 400 zł na ten kurs :D U mnie teraz jakoś mają w marcu organizować , ale jak by się uparł to gdzie indziej w pobliżu też jest kilka ośrodków co robią takie kursy więc z tym to nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter94    11

Jak ja zdawałem miałem zdaną kategorię T i 16 lat, więc nie wiem chyba, że coś się zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ale na kat b czy tam T to mozna jezdzich po drogach a nie wolno pracowac? czy zeby jechac tez trzeba uprawnienia ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Żeby jechać po drogach to nie trzeba mieć tego kursu również podczas pracy w polu. Schody się zaczynają wtedy gdy kombajn jest ubezpieczony i zdarzy się nieszczęśliwy wypadek na drodze bądź w polu wtedy w 99% nie dostajemy odszkodowania. Ponadto będziemy musieli jeszcze płacić z własnej kieszeni na rzecz poszkodowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
OpGienio    3

Żeby jechać po drogach to nie trzeba mieć tego kursu również podczas pracy w polu. Schody się zaczynają wtedy gdy kombajn jest ubezpieczony i zdarzy się nieszczęśliwy wypadek na drodze bądź w polu wtedy w 99% nie dostajemy odszkodowania. Ponadto będziemy musieli jeszcze płacić z własnej kieszeni na rzecz poszkodowanego

mi się zdarzyło na polu sprawdzanie uprawnień przez jakąś kobietę. Do tego stan techniczny sprawdziła kombajnu i spisała mnie. Znalazłem coś takiego; http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/wojciechowski/0905o.pdf.

Edytowano przez OpGienio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To nawet nie wiesz kto cię spisywał, nie przedstawiła się? Kombajn jest pojazdem wolnobieżnym więc kat B i T uprawnia do prowadzenia kombajnu. Nie jestem pewny jak to jest gdy kosisz własnym kombajnem u siebie czy ci coś mogą zrobić, bo do pracy u kogoś tam to już na bank trzeba te uprawnienia mieć, tak jak i na wózek widłowy bo nikt za Ciebie nie będzie odpowiadał ale chyba na własnym podwórzu nikt Ci nie może zabronić nim jeździć aczkolwiek mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OpGienio    3

Dawno to było to nazwiska nie pamiętam . Kombajn był nie mój tylko szefa więc uprawnienia posiadałem i posiadam w każde żniwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marecki2922
      Witam , potrzebuję porady w zakresie prawa samorządowego mam takie pytanie ; czy przewodniczący rady może pobierać dietę za posiedzenie w komisji , i oczywiście dietę  za pełnienie funkcji przewodniczącego 
      Może ktoś zna temat to byłbym wdzięczny za podpowiedź ,  a może wystarczy podpowiedź gdzie szukać odpowiedzi na moje pytanie
      Pozdrawiam
    • Przez Kolossiwy
      Tak jak w temacie a moje pytanie jak to się sprawdza i konkretnie czy pod koła prowadzące nie dostają się kamienie a jak tak to czy zatrzymuje się taśma bo w hakowy to był problem
    • Przez aress
      Witam
      posiadam kombajny Claas dominator 85 i chcę zakupić do niego heder i mam do was takie pytanie czy wiecie może czy pasuje do 85 heder  z 105 lub z 80?  są to te same hedery?
      Wiecie może jaka jest waga hedera 4.5m tak orientacyjnie przyda mi się to gdy będę organizował transport
      Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam
    • Przez GoodRamQ
      Witam, problem polega na tym że półbiegi podczas jazdy się nie zmieniają [nawet kontrolki nie przeskakują] ale jak się zatrzymam to zmieniają.
      Może się czujnik uszkodził jakiś tylko nawet nie wiem od którego zacząć sprawdzać
    • Przez ROBERTINHO
      Witam. Jaki kombajn zbożowy byłby dobry i sprawdził sie przy zbiorze suchego bobu?
      Kombajn najlepiej żeby miał heder w całośći 3m  a roboczej2.60-2.70 bo mam wąskie drogi dojazdowe na pole i taki byłby na styk dla mnie.
      kombajn kosiłby również kilka ha zbóż rocznie. Najlepiej gdyby to był kombajn sprawdzony już przez kogoś z was do celu omłotu suchego bobu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj