Zaloguj się, aby obserwować  
koksurolnik

Jak sprawdzić stan młocarni?

Polecane posty

koksurolnik    0

Witam. Mam taki problem. Mianowicie upatrzyłem sobie do kupna claasa Mercatora 50 ale mam problem bo nie wiem jak sprawdzić stan młocarni w tym kombajnie ponieważ nigdy nie posiadałem kombajnu. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

sprawdz pasy , cepy,, czy nie jest dobite przez kamienie , klepisko , łożyska , obudowy łożysk , podłogę czy nie jest dziurawa , zajrzyj odrazu na wytrząsacz i sita ;)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Witam

To trudna sprawa najlepszy mechanik Ci nie powie ale co mogę pod powiedzieć to popatrz czy cepy nie są pogięte i klepisko no i na słuch tzn. odpal clasa włącz młocarnie i wsadź ją na obroty cy nie stuka

To tylko tyle chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksurolnik    0

Dzięki wielkie. Ale chce wiedzieć od której strony i jak mam zajrzeć ? Wiem że dla niektórych to głupie ale ja z kombajnem miałem 0 doczynienia i nie wiem gdzie co i jak sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

pod pomostem a nad podnośnikiem pochyłym masz taką przysłonę na dwu takich ryglach odkręć je i masz już młocanię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksurolnik    0

pod pomostem a nad podnośnikiem pochyłym masz taką przysłonę na dwu takich ryglach odkręć je i masz już młocanię

o to mi chodziło, dzięki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

wlacz ja i daj full obrotow na silniku i zobaczysz czy bije :D jak ja szukalem to w jednym tak bila ze dobrze ze trzymalem sie kierownicy bo by mnie z kabiny wyrzucilo :D i te slowa handlarza "pszenica wytlumi" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Weź kogoś kto sie troche zna na kombajnach bo teraz wiesz jak sprawdzić cepy a co z resztą? lepiej dac komus na flaszkę niz wtopić kilkadziesiąt tyś.

W kombajnie jest dużo rzeczy do sprawdzenia a jak zaczniemy ci tlumaczyć co , jak gdzie sprawdzać , na co zwracać uwagę to wyjdzie książka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek1693
      Witam czytałem dzisiaj temat o liczbie mtg w ciągnikach i pomyślałem żeby założyć coś podobnego ale o samochodach. Ja może nie mam własnego samochodu ponieważ ma dopiero 15 lat, Ale mój tata ma Opla Astre 2 Przebieg to: 202586 km
    • Przez ReV
      Witam. Zamocowałem nowe klepisko i cepy. Interesuje mnie jaki powinien być prześwit na wlocie i wylocie słomy?
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam pytanie czy ktoś miał problemy z przekładnią obrotów młocarni, tej za wariatorem w mf187.
      Jeśli ktoś miał do czynienia z jakimś problemem związanym z tą przekładnią to bardzo proszę o kontakt.
    • Przez claasmercator
      Witam. Jak powinien wyglądać prawidłowy montaż łożysk młocarni w dominatorze? Na co uważać podczas montażu.
       
      Wymieniłem te łożyska na łożyska orginal claas, wszystko ładnie poskręcałem i mam problem. Po ok 10 min pracy kombajnu na pusto obudowy tych łożysk są gorące ręki się dłużej nie przytrzyma dotykając te obudowy.
       
      Co mogłem źle zrobić podczas montażu?
       
      Po 10 min pracy te łożyska powinny być zimne według mnie, zgadza się?
       
      Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
    • Przez ursusikc330m
      Mam mały problem chodzi mi o ten pas potrójny z lewej strony jest w dobrym stanie tylko rozszedł się 2 trzymają się razem a jeden oddzielnie i mam pytanie czy da radę tak kosić i zauważyłem że wyrzuca mi trochę ziarno tyłem proszę was o jakieś porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj