misiael7745

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek

Polecane posty

misiael7745    6

niedawno w te duze mrozy nalałem goracej wody do chłodnicy zeby ciągnik lepiej odpalił po 2-3 dnaich zauważyłem ze coś nie tak jest z obrotami zaglądam do miarki oleju a tan stan pełny.byłem przerażony początkowo myślałem że to tylko uszczelka pod głowica ale okazało się ze to pęknięta tuleja.dlatego teraz musze założyć sobie jakąś świece zarową albo coś zeby znów tego błędu ni epopełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Na prawdę dziwny przypadek-może był taki mróz że od razu zacisnęło-ale z drugiej strony to nie możliwe żeby tak szybko ochłodziła się gorąca woda ;) Szkoda c-360 ;) Ale jeszcze z takim przypadkiem się nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie można od razu wlewać wrzątku, metal gwałtownie się wydłuża i powstają naprężenia, mogące uszkodzić tuleje. Najlepiej wlać najpierw wiadro letniej wody i potem dolewać gorącej. Metal nagrzewa się wtedy stopniowo i nic się nie powinno stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

no przez 25 lat sie udawało ale teraz był za.....y mróz wiało i jeszcze na dworze stała biedna 60-tka>Żal mi jej chociaż nie raz nią pałowałem,ale nie ma co założy się new tuleje i chaja bonzaja naprzód.nie moge sie doczekać żniw bo wtedy nagram filmik jak daje rade z tym pługiem 4X40 a z tym filmikiem co mam to nie wiem co jest nie chce działać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9
Nie można od razu wlewać wrzątku, metal gwałtownie się wydłuża i powstają naprężenia, mogące uszkodzić tuleje. Najlepiej wlać najpierw wiadro letniej wody i potem dolewać gorącej. Metal nagrzewa się wtedy stopniowo i nic się nie powinno stać.

 

Ja tak robiłem przy 914 i nic sie nie uszkodziło ale teraz zalełem już płynem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

wiesz nie chciałem męczyć silnika więć nalałem tą wode no i miałem akurat pecha teraz żeby nie wiem co to leje płyn i ch.j a ona biedna w tym garażu teraz stoi i czeka na remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
wiesz nie chciałem męczyć silnika więć nalałem tą wode no i miałem akurat pecha teraz żeby nie wiem co to leje płyn i ch.j a ona biedna w tym garażu teraz stoi i czeka na remont

a ja sie zalozę ze to nie od wody -który zaklada się?? ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
A od czego?

u mnie jak iwana nie bylo to praktycznie codzien sie go gorącą wodą zalewało

dwa czajniki wody WRZĄCEJ i nic ja podejrzewam ze poprostu od częstego lania wody przerdzewiała

a co powiecie o tym:

w październiku kopalem burak (większosc wie jak moja c-360 sobie z nim radzi -chmura dymu) no i nic -wiosną ojciec sadzi pomidory -ciagnik na 3polowej i 1000obr i woda w oleju sie pokazala ;)

i co Wy na to??

a po 1300mth przerdzewiała tulej :):)

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image16465.html

 

ja wykluczyłbym to -a moze bylo odwrotnie -nie zalales wodą i potem dolałes?? ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

U mnie jak T-25 nie chce odpalić na mrozie to biore wiadro wody (nie gotującej sie tylko średniej) polewam po cylindrachi i ma latwiej odpalić.

Ale wrócmy do tematu


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

jak ją majster rozbierze to porobie fotki i wam dokładnie napisze co sie stało ale według mnie to ta gorąca woda rozjeba.a moją ślicznotke ;):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

woda zanim doszla do tuleji to byla juz letnia pierwsze idzie na chlodnice .chyba ze nie masz termostatu to troche moglo isc do silnika


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

No racja że żeby zagrzać silnik to trzeba go "przelać"bo tak to od razy zanim dojdzie do silnika to z kranika i tak będzie leciec zimna woda zanim rozgrzeje to minie pare minut ;)

 

To może rzeczywiscie jest tak jak pisze Marcin że tuleja przerdzewiala od czestego zalewania woda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
No racja że żeby zagrzać silnik to trzeba go "przelać"bo tak to od razy zanim dojdzie do silnika to z kranika i tak będzie leciec zimna woda zanim rozgrzeje to minie pare minut :)

 

To może rzeczywiscie jest tak jak pisze Marcin że tuleja przerdzewiala od czestego zalewania woda :)

no u mnie ojciec sie zdziwił bo to byl taki czas ze on jeździł -jak by mi to sie stalo to bylby meksyk :)

-zdjelismy głowicę, odkręciliśmy misę olejową kapie pod ciągnikiem, zmieniliśmy polozenie tulei -nie kapie, ale po chwili woda pokazała się nad tlokiem ;)

wiec wzięliśmy sie za wyciąganie tulei -ojciec od dolu stal w kanale) puka przez drzewo a ja ciągnę do góry no i po wyciągnięciu przypomniało sie ojcu ze wody nie spuscilismy (trochę za pozno) -ale mokry był ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
a ja sie zalozę ze to nie od wody -który zaklada się?? ;)

To od płynu chłodzącego, którego nie było ;) . Różnica temperatur i nastąpił skurcz termiczny. Zdarza się , że blok potrafi pęknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
To od płynu chłodzącego, którego nie było :) . Różnica temperatur i nastąpił skurcz termiczny. Zdarza się , że blok potrafi pęknąć.

którego nie bylo a gospodarz do rozgrzanego ciągnika wlal wodę ;)

 

z takim czyms to się spotkałem ale ze do zimnego gorące to nie ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

u mnie jeden gość zimą odpalił sześćdziesiątkę na zaciąg oczywiście bez wody a później pod wąż od obory i zalał do pełna ale niestety ie odjechał z miejsca daleko pękła tuleja


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
którego nie bylo a gospodarz do rozgrzanego ciągnika wlal wodę ;)

 

z takim czyms to się spotkałem ale ze do zimnego gorące to nie ;)

Co prawda nie w traktorze a w ciężarówkach, które kiedyś jeździły na wodzie i zimą z rana były zalewane wrzątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzTyWnY    0
u mnie jeden gość zimą odpalił sześćdziesiątkę na zaciąg oczywiście bez wody a później pod wąż od obory i zalał do pełna ale niestety ie odjechał z miejsca daleko pękła tuleja

Co ty powiesz bo mi sie to dziwne wydaje.Ja w okresie w którym sie spuscza wode odpalam bez wody podjezdzam pod kran,gasze i wlewam i nic sie nie dzieje ile sie to zagrze

je przez 1 czy 2 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja tam zawsze na najwiekszych mrozach zalewam chłodnice wrzątkiem i nic sie nie dzieje odpala normalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ja tak samo robie jak "sztywny" tylko ze nie gasze,no ale to jest 360 3p ,może dlatego nic złego sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tadeusz1212
      Duzo jest roboty zeby wymienić uszczelka pod głowica w Ursusie C-360 ??? Pobawić sie samu czy lepiej dać do mechanika ??? Musze wymienić bo olejek zaczyna lecieć jeszcze nie wydmuchuje ale czym prędzej tym lepiej.
    • Przez Waldek66
      Witam, czy może ktoś mi podpowie co może być przyczyną przedostawania się oleju do paliwa? Silnik jest po wymianie tulei i tłoków, głowica po naprawie. Ropa ze zbiornika do pompki paliwowej idzie czysta, ale powraca do filtra paliwa według mnie z olejem. Rurką nadmiarową ropa spływa, paliwo jest ciemne, w zbiorniku widać że ropa jest z olejem. Odjąłem sprężarkę, przewody zaślepiłem, bo uważałem że olej ubywa przez sprężarkę. Problem nie zniknął, nadal są duże ubytki w oleju z silnika.
    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj