misiael7745

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sidrobert    0

ta tuleja i tak by ci pękła.

gorąca woda może trochę to przyspieszyła, ale na pewno nie była przyczyną.

poprostu zdaża się że tuleja pęka i najczęściej spotkałem się ztym w c360.

może być wada w odlewie, ale nie przerdzwienie od wody albo od gorącej wody - bzdury.

 

woda jest pospolicie stosowanym płynem chłodniczym w szczegulności na wsi, kiedyś nikt nie stosował płynów chłodniczych. terza coraz częściej zdaża się to w nowych ciągnikach że ma zalany płyn ale to jest inna epoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
ta tuleja i tak by ci pękła.

gorąca woda może trochę to przyspieszyła, ale na pewno nie była przyczyną.

poprostu zdaża się że tuleja pęka i najczęściej spotkałem się ztym w c360.

może być wada w odlewie, ale nie przerdzwienie od wody albo od gorącej wody - bzdury.

 

woda jest pospolicie stosowanym płynem chłodniczym w szczegulności na wsi, kiedyś nikt nie stosował płynów chłodniczych. terza coraz częściej zdaża się to w nowych ciągnikach że ma zalany płyn ale to jest inna epoka.

Jednemu nie pęknie ,a drugi musi robić remont. W szkole może kiedyś pokazywali jak przeciąć butelkę w połowie - kilka zwojów nici nawinięte obok siebie i nasączone denaturatem, potem zapalamy je i po chwili zanurzamy w zimnej wodzie. Nie ma znaczenia czy gorąca tuleja styka się z zimną wodą, czy odwrotnie, to jest żeliwo - wrażliwe na skurcz termiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie w zetorku również najprawdopodobniej szlak trafił tuleje a cały czas ciągnik był zalany płynem wiec sam jestem ciekawy co mogło być przyczyna tej usterki


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Jeśli tuleje to albo zmęczeni materiału lub wada fabryczna.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1
Co ty powiesz bo mi sie to dziwne wydaje.Ja w okresie w którym sie spuscza wode odpalam bez wody podjezdzam pod kran,gasze i wlewam i nic sie nie dzieje ile sie to zagrze

je przez 1 czy 2 min

nie wiem ile ten traktor chodził bez wody ale efekt był taki jak pisałem nie musisz wierzyć


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mój wujek miał taki przypadek że zalał ciągnik i pojechał do lasu ale zapomniał jednego kranika zamknąć bo mu mróz go przyłapał dojechał do lasu do którego miał dość blisko przypomniało mu się.Zamknął ten kran ale wody już sporo wyleciało to dolał zimnej bo miał i tuleja mu pękła. Ja akurat wierze w coś takiego że jak coś jest nagrzane i nastąpi szybkie oziębienie to może coś pęknąć.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Mój wujek miał taki przypadek że zalał ciągnik i pojechał do lasu ale zapomniał jednego kranika zamknąć bo mu mróz go przyłapał dojechał do lasu do którego miał dość blisko przypomniało mu się.Zamknął ten kran ale wody już sporo wyleciało to dolał zimnej bo miał i tuleja mu pękła. Ja akurat wierze w coś takiego że jak coś jest nagrzane i nastąpi szybkie oziębienie to może coś pęknąć.

spoko cos o tym wiem -wzeszlej zimy raz c-360 zamrozilem i zagotowałem ;)

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image11680.html


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

@misiael7745 masz dziwny przypadek -rozumiem że może ci coś pójść jak zamarznie a tu po gorącej wodzie ?? my zawsze lejemy wrząteko na lodowaty silnik B) i nic nam nie rozwala


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jak uzywalismy mtzta to jego odpalic zima to byla katorga,

zawsze bralismy wiadro wrzatku wlewalismy do chlodnicy, czekalismy okolo 15-20 spuszczalismy cala wode - była już zimna, wlewalismy wtedy do pelna znow wrzatku i wtedy dopiero probowalismy krecic rozrusznikiem.

Jak pamietam to ojciec robil tak z 5 lat albo i lepiej -> do tej pory nie było remontu silnika wiec...


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ja Wam mówię ze w przypadki @misiaela7745 to bylo tak ze woda dokładnie nie zleciała (delikatnie przymarzło) i potem jak wlał wodę za nim stopniało to silnik się trochę przygrzał i w tym momencie zimna musiała pójść B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skofo    29

A ja myślę że to nie woda tylko wada fabryczna :-]


Ursus 1893 - 26.04.2011 Rest in Peace :( [*]


U mojego teścia hektarów dwadzieścia cztery konie w pługu do cholery długu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
A ja myślę że to nie woda tylko wada fabryczna :-]

Jeździł 20 lat i w 21 pojawiła się wada fabryczna. Jak szklanka Ci pęknie po zalaniu wrzątkiem, to też wada fabryczna. Gdybyś zrobił tak w okresie gwarancyjnym, to nikt by nie uznał. Tak nie powinno się robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Skoro tak co robic jak ciagnik nie jest na plynie, nie ma grzalki i chce go zapalic bez zalewania goracej wody??czekac do wiosny? B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Skoro tak co robic jak ciagnik nie jest na plynie, nie ma grzalki i chce go zapalic bez zalewania goracej wody??czekac do wiosny? B) B)

Chuchać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polsza    1

wydaje mi sie to malo prawdopodobne zeby na skutek rozszezania metalu pekly tuleje a nie cos innnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

niechce ci nic mówic ale ja mam ten sam problem z glowicą wyciągalem wtryski i co teraz sie woda leje bo w głowicy dziura w kanale wtrysowym poprostu przerdzewiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wobos1    0

a panowie niewiecie ze cieple powietrze pomaga w rozruchu silnika? najprostrzy sposob jaki jest to do kolektora powietrza puscic ogien z gazety i odpalac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj