Skocz do zawartości

Polecane posty

kamil496    39

Pod spodem trzeba odkręcić, nie pamiętam jaki to dokładnie klucz ale chyba coś koło 24 albo większy

Edit; Sory nie dopatrzyłem się do jakiego to ciągnika ma być <_<

Edytowano przez kamil496

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy filtr bąk w c328 można zamienić na jednorazowy taki jak w ursusie c330? do niego trzeba zakupić jakąś przystawkę?

Wiadomość z agroFakt.pl

denis667    0

To macie jakiś pomysł żeby go wyciągnąć ?

Ja też myślałem nad zmianą na wymieny ale co zobić tym przewodem co wychodzi z bloku i idzie do filtra ?

AlaCapone    4107

Czy kiedykolwiek wcześniej (rok temu) zdejmowałeś go bez problemów? Czy śruba, którą odkręcałeś nie jest urwana i czy przy ostatnim zakładaniu nie skręcałeś go czasem na silikon? Nie ma opcji, żeby nie dało się zdjąć. Chyba, że cały jest zapchany syfem. Opukujesz go delikatnie z różnych stron najlepiej gumowym młotkiem. Jeżeli i to nie pomaga w ostateczności pomiędzy dekiel, który zamierzasz zdjąć a korpus subtelnie wbijasz przecinak lub śrubokręt.

Jeżeli to nie pomaga to nigdy bąka nie wymieniałeś bo jest zespawany :D

denis667    0

Jakiś zj****y bo go poskładał (30 1rok temu miała remont wszystko nowe :) ) go na sylikonie i co zrobić ?

AlaCapone    4107

To będziesz miał poważny problem ze zdjęciem tej pokrywy - silikon trzyma BARDZO MOCNO! Młotek nie pomoże.

Najlepszy pomysł jaki mi przychodzi do głowy to użycie klucza do filtra olejowego i próbowanie zeranie silikonu poprzez obrót pokrywy. Możesz pomóc poprzez delikatne wbijanie śrubokręta pomiędzy dekiel a korpus. Powodzenia.

denis667    0

Aha co za h*j go składał (za przeproszeniem).

No to chyba śrubokręt lub przecinak i go wbijać między filter a podstawkę. :(

mariuszd93    489

Człowieku przez 3 dni go jeszcze nie rozebrałeś? Bierz się do roboty, a nie użalasz się nad sobą ,

Spróbuj ścisnąć obudowę,np imakiem stolarskim i zruszyć , w ostateczności uszkodzić obudowę i kupić nową

denis667    0

Myślałem nad założeniem filtra wymiennego ale co zrobić z tym przewodem co jest przykręcony u góry do tego filtra bąka ?

denis667    0

Witam mam pytanie co zrobić z tym przewodem co wychodzi z bloku i jest przykręcony do filtra oleju bączek ?

Bo chce zamontować wymienny.

AlaCapone    4107

Zrób zdjęcia będzie łatwiej.

Prawdopodobnie masz ciągnik C-325 tam było połączenie między bączkiem a głowicą. Czy to był jakiś dodatkowy zawór przelewowy? - przypuszczalnie tak. Nie powiem ci na 100%, czy można zaślepić ten króciec w głowicy, prawdopodobnie tak, ale muszą się wypowiedzieć posiadacze takiego ciągnika. Dużo wyjaśniłby demontaż głowicy i przyjrzenie się, gdzie wchodzi ten króciec w głowicę od środka.

kastet1984    0

U mnie przy trzydziestce terz buczy filtr oleju.Zjawisko to pojawilo sie dopiero po zamontowaniu nowej pompy olejowej marki HYDROTOR.Zakladatem filtry roznych producentow takich jak Sedziszow,AB Wloclawek,Filtrona a nawet chinskie Agtech na wszystkich tak samo buczy.Objaw ten wystepuje po rozgrzaniu sie silnika a co za tym idzie rowniez oleju.Zmniejszylem cisnienie na zaworze pompy z 500 kpa jakie bylo ustawione fabrycznie przez producenta do 400 kpa z marnym skutkiem.Szukajac dalej przyczyn znalazlem karte gwarancyjna gdzie drobnym drukiem jest napisane ze od nr:jakiegos tam do jakiegos tam silnika moze wystepowac to zjawisko,producen zaleca aby temu zapobiec nalezy obrocic kolo napedowe pompy(ze niby mniejsze zapotrzebowanie mocy,czy cos)Wiec moje pytanie brzmi czy ktos sie juz z tym spotkal?Czy ktos juz to robil?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal16
      hej mam wielki problem mam zamiar kupic deutza 6.45 i mam pytanie czy nie wie ktos czy to jest normalne jak sie ciagnik nagrzeje i jest na niskich obrotach to swieci mu kontrolka o nie smarowaniu. Bardzo prosze o o pomac mam niewile czasu aby sie zasranowic nad kupnem :-(
    • Przez janek999
      Tak jak w temacie .Pompa podnosiale trzeba bardzo dlugo czekac i co jakos 1 min sie podniesie troszeczke i za 1 min znowu i slychac z przodu ciagnika jakies jakby obcieranie czy takie cos jakby olej saczyl sie -niewiem jak to opisac. W domu normalnie jak sie doleje do pompy oleju to podnosi na podworku normalnie.Wyjade na pole podiesie ze 2 raz i juz niepodnosci- na podworku niewidac zeby olej lecial.Wie ktos mzoe w czym problem ? W pompie jest 15 L .Tak podejrzewam bo niewiem gdzie sie wlewa z tylu nad ramionami miechanik mowil.A do jakiegos serwisu niemam nr zeby zadzwonic.
      Jaki to model to niewiem wiem ze ma 31 lat bo niepisze jaki model -wiem ze ma 98 czy 100 KM.
      Z gory dziekuje bardzo.
    • Przez pawel03
      witam.
      mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.
    • Przez xFarmeRx
      W zeszłym roku kupilem SAME z 1984r chcę wymienić olej w pompie podnośnika i w pompie wałka (są oddzielne) ale nie wiem jaki olej zalać czy ktoś może mi pomóc
      ??
    • Przez patryk17
      ma ktos z was w swoim zetorze zmontowany zegarowy wskaźnik oleju, jeśli tak to jakie trzymaja wam ciśnienie, takie same na różnych obrotach czy może inne??