Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil496    39

Pod spodem trzeba odkręcić, nie pamiętam jaki to dokładnie klucz ale chyba coś koło 24 albo większy

 

Edit; Sory nie dopatrzyłem się do jakiego to ciągnika ma być <_<

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy filtr bąk w c328 można zamienić na jednorazowy taki jak w ursusie c330? do niego trzeba zakupić jakąś przystawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

To macie jakiś pomysł żeby go wyciągnąć ?

Ja też myślałem nad zmianą na wymieny ale co zobić tym przewodem co wychodzi z bloku i idzie do filtra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Czy kiedykolwiek wcześniej (rok temu) zdejmowałeś go bez problemów? Czy śruba, którą odkręcałeś nie jest urwana i czy przy ostatnim zakładaniu nie skręcałeś go czasem na silikon? Nie ma opcji, żeby nie dało się zdjąć. Chyba, że cały jest zapchany syfem. Opukujesz go delikatnie z różnych stron najlepiej gumowym młotkiem. Jeżeli i to nie pomaga w ostateczności pomiędzy dekiel, który zamierzasz zdjąć a korpus subtelnie wbijasz przecinak lub śrubokręt.

Jeżeli to nie pomaga to nigdy bąka nie wymieniałeś bo jest zespawany :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Jakiś zj****y bo go poskładał (30 1rok temu miała remont wszystko nowe :) ) go na sylikonie i co zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

To będziesz miał poważny problem ze zdjęciem tej pokrywy - silikon trzyma BARDZO MOCNO! Młotek nie pomoże.

Najlepszy pomysł jaki mi przychodzi do głowy to użycie klucza do filtra olejowego i próbowanie zeranie silikonu poprzez obrót pokrywy. Możesz pomóc poprzez delikatne wbijanie śrubokręta pomiędzy dekiel a korpus. Powodzenia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Aha co za h*j go składał (za przeproszeniem).

No to chyba śrubokręt lub przecinak i go wbijać między filter a podstawkę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Człowieku przez 3 dni go jeszcze nie rozebrałeś? Bierz się do roboty, a nie użalasz się nad sobą ,

Spróbuj ścisnąć obudowę,np imakiem stolarskim i zruszyć , w ostateczności uszkodzić obudowę i kupić nową


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Myślałem nad założeniem filtra wymiennego ale co zrobić z tym przewodem co jest przykręcony u góry do tego filtra bąka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Witam mam pytanie co zrobić z tym przewodem co wychodzi z bloku i jest przykręcony do filtra oleju bączek ?

Bo chce zamontować wymienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zrób zdjęcia będzie łatwiej.

Prawdopodobnie masz ciągnik C-325 tam było połączenie między bączkiem a głowicą. Czy to był jakiś dodatkowy zawór przelewowy? - przypuszczalnie tak. Nie powiem ci na 100%, czy można zaślepić ten króciec w głowicy, prawdopodobnie tak, ale muszą się wypowiedzieć posiadacze takiego ciągnika. Dużo wyjaśniłby demontaż głowicy i przyjrzenie się, gdzie wchodzi ten króciec w głowicę od środka.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kastet1984    0

U mnie przy trzydziestce terz buczy filtr oleju.Zjawisko to pojawilo sie dopiero po zamontowaniu nowej pompy olejowej marki HYDROTOR.Zakladatem filtry roznych producentow takich jak Sedziszow,AB Wloclawek,Filtrona a nawet chinskie Agtech na wszystkich tak samo buczy.Objaw ten wystepuje po rozgrzaniu sie silnika a co za tym idzie rowniez oleju.Zmniejszylem cisnienie na zaworze pompy z 500 kpa jakie bylo ustawione fabrycznie przez producenta do 400 kpa z marnym skutkiem.Szukajac dalej przyczyn znalazlem karte gwarancyjna gdzie drobnym drukiem jest napisane ze od nr:jakiegos tam do jakiegos tam silnika moze wystepowac to zjawisko,producen zaleca aby temu zapobiec nalezy obrocic kolo napedowe pompy(ze niby mniejsze zapotrzebowanie mocy,czy cos)Wiec moje pytanie brzmi czy ktos sie juz z tym spotkal?Czy ktos juz to robil?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystianoo92
      Witam kupiłem nie dawno John deere 6920s  i gdy robię coś na górach dość dużych to zaczyna pokazywać komunikat o niskim ciśnieniu oleju przekładniowego.
       
      Może ktoś spotkał się z czymś takim?
    • Przez Nightdevil
      Witam 
       MF3070

      Zwiększa mi się stan oleju w silniku... pompka zasilająca zmieniona , świeca płomieniowa także 
      czy kolejny krok wyjęcie pompy i regeneracja (dosyć droga)  czy jakieś jeszcze opcje są ? 
      po dniu pracy olej na miarce zwiększył sie od minimum do 1cm ponad MAX, ciagnik nie dymi , nie odczułem zmiany siły .
    • Przez antoniekek
      Witajcie, postawiłem na noc  ciagnik Renault  651 na delikatnym spadzie terenu. Przodem niżej.
      Rano pod ciągnikiem była plama oleju, kapie po zawleczce za misą olejowa tak jakby pod  sprzęgłem, tak jak na zdjęciach. Pierwszy raz widzę tam olej. Jakieś pomysły jaka może być przyczyna wycieku? Po przestawieniu ciągnika na równy teren kąpanie ustało.


    • Przez center
      Hey,
      Kto mi podpowie skąd ten wyciek w zetorze 7211?  czy to olej czy płyn ? pod ciągnikiem na kapane.  Ubywa mi płynu hamulcowego ale prawy cylinderek nowy i przewód reszta sucho, lewy przewód suchy... Pod spodem  prawa strona skrzyni mokra i spód. miedzy mostem a skrzynią.. z góry dekiel suchy, tylko dołek  przy dźwigniach terenowe szosowe mokry. Czy może to cieknąć z dźwigienek bo jest na nich luz ?
       
      Pozdrawiam!




    • Przez kamil5421
      Witam. Potrzebuje informacji ile Oleju wchodzi do silnika w Ciągniku Claas Ares 836 z 2005r . silnik Jonh Deere  model 6068
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj