Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

lopo    0

Redukcja znajduje się między czujnikiem oleju a obudową filrtu starego typu(masz ją przy ciągniku), po prostu ją przekręcasz ze starego do nowego typu razem z czujnikiem.

mechas    0

Podczas pracy z kosiarką rotacyjną znajomemu pękł filtr oleju silnika ! Na szczęscie szybko zauważył awarię i gasząc natychmiast silnik zapobiegł zatarciu. Jak myślicie co mogło byc przyczyną ? Wada filtra ? Ciągnik to C-330M

seweryn20    582

miał pecha i kupił bubla. kumpel kupił wałek rozrządu do 60 w którym starły się krzywki po około piętnastu godzinach pracy. albo nie bił zahartowany albo zrobili z materiału który nie nadaję się do utwardzania. ja dwa razy kupiłem czujnik oleju który ciekł. tak robią prywaciarze niestety.

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    62

Części to nietyle prywaciarzy ile Chińczyków. A z tym filtrem to chociarz wymieniał go z olejem albo może podkręcił zawór by mieć w silniku większe ciśnienie

markpp    1

albo tak jak mówi przed mówca albo kupił jakiegoś bubla chińskiego

my kupiliśmy czujnik ciśnienia do c-360 był montowany razem z kapitalką to go szlag trafił i zamontowałem od drugiego ciągnika używany i śmiga do dziś

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Części to nietyle prywaciarzy ile Chińczyków. A z tym filtrem to chociarz wymieniał go z olejem albo może podkręcił zawór by mieć w silniku większe ciśnienie

Wypadałoby sprawdzić ciśnienie w układzie smarowania. Możliwe jest, że zaciął się zawór przelewowy w pompie oleju i nastąpił wzrost ciśnienia. Radzę zamontować filtr z Sędziszowa i nie będzie problemów.

jezynek5211    1

Przyczyną mogło byc zawysokie ciśnienie w filtrze polecam zamontowanie zegara który pokazuje aktualne cisnienie oleju w śilniku

Pozdrawiam:0

mechas    0

Filtr oleju był wymieniany razem z olejem w silniku jakieś 3 miesiące wcześniej. Wg wskazań zegara cisnienie było prawidłowe, założył od razu po awarii nowy filtr i olej. Na tej samej pompie olejowej silnik chodzi do dziś i taka awaria nigdy później nie wystąpiła. Filtr pękł przy podstawie na prawie całym obwodzie

seweryn20    582

myślę że miał po prostu pecha. teraz wszystko do 60 robią kiepskie. cylinderki hamulców są nie trwałe, w nowych tłokach z prywatki zdarza się że wypadają dziury komorze sprężania prze dobrze ustawionym silniku, do bani pompy hamulcowe nie wspominając o gumowych wężach których trwałość wynosi czasem ledwo sezon.

jezynek5211    1

stare części są o wiele lepsze od nowych jak jakaś część gumowa jest to ona jest zrobiona z przetopionych starych gumowców

markpp    1

dokładnie stare gumowce z domieszką kondonów i do tego dwa sznurki wtopione i mamy wąż od wody do 60-tki który po nie całym sezonie wygląda jak zużyty kondon i do tego dziurawy

zdruj77    1

na pewno był to wadliwy egzemplarz to jest przypadek 1 na 10000 kupionych filtrów

wojtii    5

wymieniłem kiedyś 6 filtrów:)) przyczyna był zawieszony zaworek od ciśnienia:)

mir36    0

jak ktos che kupic przewod za przysłowiowa złotówke lub za piwo to nieczarujmy sie co do jakosci tych produktów, sa na rynku i produkty krajowe ale cene tez maja inna wiec wymagajmy od sklepów produktów lepszych

Karzelek    0

Witam,

mam starego c 330 który jest bardzo zaniedbany. Na szczęście odpala bez problemów.

Postanowiłem się nim trochę zająć, bo szkoda maszyny. Zakupiłem olej na wymianę i filtr oleju i w tym momencie pojawił się problem. Spuściłem stary olej (było go niecałe 3 litry)i nie mam pojęcia, gdzie znajduje się korek wlewu oleju do silnika, ani gdzie znajduję się filtr oleju. Może ktoś mógł by pomóc, był bym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuje.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak podniesiesz maskę to zobaczysz korek na pokrywie klawiatury, a filtr jest koło prądnicy, w stronę kierowcy

Karzelek    0

na pokrywie klawiatury ? nic mi to nie mówi , ale postaram się coś dojrzeć. Filtr koło prądnicy -> to znajdę .

Dziękuje

edit.

Znalazłem zdjęcie przed chwilą gdzie znajduje się filtr oleju. Jednakże w moim traktorku wygląda to nieco inaczej. Jest to puszka (wielkości filtra, a na górze jest przykręcona nakrętka, która trzyma przewodzik przez który prowadzony jest olej z komory silnika właśnie do ów puszki. Po odkręceniu tej nakrętki myślałem, że dana puszka wyjdzie, ale za ch**a nie chce się ruszyć, z niej wystaje śruba (centralnie na środku u góry)i są tam ślady oleju.

Nie wiem jak do tego się zabrać, ponieważ na zdjeciach c330 filtr wygląda tak jak ten co kupiłem, a moim sprzęcie, jest w miejscu filtra cos innego ...(albo jakiś filtr samorób w co watpie)

Przemko    20

Olej wlewasz od góry przez ten korek, jeżeli miałeś tylko 3l oleju to chyba było poniżej min, więc nie dobrze, a jak będziesz dokręcał filtr oleju to przykręć go ręką mocną, tylko nie używaj klucza B)

Karzelek    0

I właśnie u mnie to się troche różni.

Zrobiłem przed chwilą zdjęcia, które zamieszczam niżej.

1.Zdjęcie silnika z boku :

dsc01645p.jpg

Uploaded with ImageShack.us

2. Zdjęcie silnika z drugiego boku:

dsc01642y.jpg

3.Zdjęcie silnika od góry:

dsc01644w.jpg

4.Zdjęcie - filtr oleju ?

dsc01648.jpg

5.Z innego ujęcia:

dsc01643g.jpg

Nie wiem dlaczego to wszystko różni się od reszty, może to po prostu inny model ursusa ?

Rok produkcji ? Szczerze to nie mam pojęcia, nie wiem gdzie jest (czy w ogole jeszcze istnieje) dowod rejestracyjny.

Petekw    3

Kurcze jakas dziwna ta 30. Co do filtra to masz filter starego typu tzw. odrzutnikowy. Wystarczy go rozebrać i wymyć chyba.

Ta wajcha to odprężnik. Pomaga przy odpaleniu. A co do wleu oleju to wygląda na to że u ciebie wlewa sie go przez ten grzybek kolo pompy paliwowej. jeszcze nie widziałem czegoś takiego. Niech sie wypowiedzą inni koledzy bardziej obeznani. Pozdro.

Po pierwsze to nie jest 30 tylko 28.

Ten grzybek który zaznaczyłeś, to tam wlewasz olej, dawniej tak robili.

A na tym filtrze to odkręcasz tę górną śrubę, można postukać i musi zejść, następnie płukasz srodek. Jego się nie wymienia tylko myje. musiało z tego korka wyciec bo inaczej byś się popaprał B)

A ta wajchą podnosi się klawiaturę, inaczej odprężnik. Pomocna jest przy zapalaniu w zimę, eliminuje tzw. suchy start.

rafff24    26

to jest 325 poprzerabiany na 330, pompa od 330, ciekawe jakie cylindry, 330 ma większą średnicę

325 miały właśnie ten wężyk pomiędzy filtrem a blokiem

jak masz tabliczkę na silniku to zobacz czy to S 312 czy 312b 312c

filtr nie jest odrzutnikowy tylko odśrodkowy, nie będę się rozpisywał bo znam go teoretycznie tylko, po prostu w środku wiruje wirnik i na jego ściankach pod wpływem siły odśrodkowej osadzają się zanieczyszczenia, rozebrać, wymyć jak kolega pisze

kielbasa    1

Witaj kolego. A więc tak: silnik jest od C-328 albo C-325. Wlew jest do pokrywy rozrządu siedząc na siedzeniu to jest prawa strona. Z przodu przed pompą wtryskową. Do silnika wchodzi 6.3L oleju, najlepiej i ekonomicznie Turdus 15W40. Teraz jedziemy dalej, masz filtr oleju ośrodkowy, tzw. bąk. Jeżeli chcesz go wyczyścić to rozbierasz i myjesz w ON. Ja bym kupił korpus filtra oleju i założył filtr pełnoprzepływowy - koszt 35zł. W tym silniku masz dwa przewody od pompy olejowej, jeden napędza ten oto filtr, a drugi smaruje. Ta dźwignia na pokrywie zaworów, tudzież klawiatury to tzw. odprężnik. Otwiera on zawory wydechowe, przez co rozrusznik na lżej kręcić wałem, ponieważ kompresja ucieka przez otwarte zawory. Ten srebrny wkręt nad filtrem to od czujnika temperatury. Masz zerwany przewód, czyli jeżeli chcesz mieć to sprawne musisz kupić cały nowy wskaźnik, najlepiej Mera KFM. Dwuwskaźnik około 80zł, trój gdzieś 120zł. @raff24 cylindry w każdym silniku: S-312/b/c mają taką samą średnicę. Poza tym masz zużyte pierścienie albo prowadnice zaworów. Może być też głowica pęknięta koło sztyftu kolektora wydechowego, zaraz tam są kanały olejowe i tamtędy kapie Ci olej. W innych miejscach też masz dość spore wycieki. Usuń je jak najprędzej. Umyj ten ciągnik bardzo dobrze, bo wygląda jak dzik. B) Rok produkcji masz pod pedałem gazu na tabliczce, albo obok przewodów wysokiego ciśnienia od wtryskiwaczy. Na 99% jest to C-328 z silnikiem S-312B z czasu 1963-1967.

tomek30    11

Masz silnik od C328 tym grzybkiem wlewasz olej,filtr się czyści a nie wymienia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal16
      hej mam wielki problem mam zamiar kupic deutza 6.45 i mam pytanie czy nie wie ktos czy to jest normalne jak sie ciagnik nagrzeje i jest na niskich obrotach to swieci mu kontrolka o nie smarowaniu. Bardzo prosze o o pomac mam niewile czasu aby sie zasranowic nad kupnem :-(
    • Przez janek999
      Tak jak w temacie .Pompa podnosiale trzeba bardzo dlugo czekac i co jakos 1 min sie podniesie troszeczke i za 1 min znowu i slychac z przodu ciagnika jakies jakby obcieranie czy takie cos jakby olej saczyl sie -niewiem jak to opisac. W domu normalnie jak sie doleje do pompy oleju to podnosi na podworku normalnie.Wyjade na pole podiesie ze 2 raz i juz niepodnosci- na podworku niewidac zeby olej lecial.Wie ktos mzoe w czym problem ? W pompie jest 15 L .Tak podejrzewam bo niewiem gdzie sie wlewa z tylu nad ramionami miechanik mowil.A do jakiegos serwisu niemam nr zeby zadzwonic.
      Jaki to model to niewiem wiem ze ma 31 lat bo niepisze jaki model -wiem ze ma 98 czy 100 KM.
      Z gory dziekuje bardzo.
    • Przez pawel03
      witam.
      mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.
    • Przez xFarmeRx
      W zeszłym roku kupilem SAME z 1984r chcę wymienić olej w pompie podnośnika i w pompie wałka (są oddzielne) ale nie wiem jaki olej zalać czy ktoś może mi pomóc
      ??
    • Przez patryk17
      ma ktos z was w swoim zetorze zmontowany zegarowy wskaźnik oleju, jeśli tak to jakie trzymaja wam ciśnienie, takie same na różnych obrotach czy może inne??