gabrysiek

Konflikt 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gabrysiek    82

Witam!

 

Nie ma raczej takiego tematu, a zaczyna się robić gorąco. (Mam nadzieję, że w dobrym dziale umieściłem).

Czy jak to media spekulują będzie ''3 wojna światowa''? Zastanawia mnie to jak to wszystko co się dzieje odbije się na naszej gospodarce? Putin z Polski robi wroga. Przecież dużo naszych towarów idzie na wschód? Do tego cały pomór, który właśnie ze wschodu przyszedł. Ceny u nas spadły. Co według was może się wydarzyć i jak to się może odbić na gospodarce, a raczej na nas czyli producentach? Większość państw neguje poczynania Rosji. Jak to może się odbić na UE?

 

Wg mnie rynek może przez to wszystko się spowolnić i ceny zaczną spadać, chociaż można powiedzieć, że i tak nie ma bardzo z czego- bydło/świnie/zboże. To wszystko może się odbić również na rynku paliw.

 

Jak tu się odniesiecie do polityki i gospodarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Paliwo według mnie może zdrożeje ale nie dużo . Cena około 100 $ za baryłkę ropy jest stabilna ze względu na Amerykę . Gorzej będzie z gospodarką bo jeśli chodzi o mięso i warzywa to nie chce wymieniać cyfr ale eksportujemy tam tego bardzo dużo .Warzyw latem mamy nadmiar i jeśli będą blokady ze strony Rosji to będziemy się z tym męczyć i w przypadku warzyw i owoców miękkich grozi nam utylizacja tego towaru . Boję się że kursy walut spowodują to że Rosjanom coraz bardziej nie będzie się opłacało importować towarów od nas . A jeśli chodzi o mięso to sądzie że niedługo zniosą blokady . Nie znam się na hodowli zwierząt , ale ja gdybym znalazł zdechłego dzika to bym go po prostu spalił a nie robił aferę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Co do tego dzika to mój nauczyciel w szkole sam tak powiedział. Sami sobie narobiliśmy przez to problemów. Co możliwe,że mogło to być też do nas podrzucone.

 

Co do działu to naprawdę nie widziałem gdzie to umieścić. Czy lepsze by było przypisy i finanse? Jeżeli tak to przepraszam i proszę skupić się na tematyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

dział jest dobry bo konflikt odbije się na polskim rolnictwie a to forum rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Ale widzisz, ruskie przerzucili te dziki na naszą stronę dali flaszkę temu ,, dziadkowi '' a on się ucieszył bo miał co pić i na dodatek jeszcze w telewizji był... Jak by myślał ,,normalnie'' to wziął by szpadel wykopał dziurę i zasypał je i była by cisza, tym bardziej wiedział co się dzieje. A nie, pogrążył polskę jeszcze bardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Co do tego dzika to z tego co słyszałem od weterynarza to najpierw musieli go rozmrozić po głębokim mrożeniu zanim go zbadali, wiec sami pomyślcie kto go nam podrzucił:) Co do wojny to może przyjść, mam pełną zamrażarkę, 2 świniaki, 20 szt bydła, agregat prądotwórczy i 10 tyś paliwa w zbiornikach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hahahaha,i myślisz że będziesz siedział sobie w domu i smażył kotlety jak by była wojna, a ja za Ciebie pójdę do wojska ;[ i będę bronił Twoich dwóch świnek i 20-stu szt. bydła, o agregacie i paliwie już nawet nie wspominam. A broń sobie tego paliwa sam, bo jak to pitolnie, to z góry zobaczysz gdzie jest reszta Twojego dobytku. :lol:

 

Zastanów się co w ogóle mówisz. ;[ to że nie ma teraz poboru do wojska, to jeszcze nie znaczy że mundury i broń nie czekają na tych co tak pragną wojny. ;[

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego dzika to z tego co słyszałem od weterynarza to najpierw musieli go rozmrozić po głębokim mrożeniu zanim go zbadali, wiec sami pomyślcie kto go nam podrzucił :) Co do wojny to może przyjść, mam pełną zamrażarkę, 2 świniaki, 20 szt bydła, agregat prądotwórczy i 10 tyś paliwa w zbiornikach:)

 

 

Jebnij się w łeb baranie.

 

Pozdrawiam gorliwego moderatora , który mi wlepi ostrzeżenie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Temat dobry . Nasi kochani politycy mieli spory udział w rozpętaniu zamieszek na Ukrainie. W zamian za to dostaliśmy :

Zniesienie cła na import z Ukrainy do UE

Wprowadzenie embarga na Polską wieprzowinę ( pewnie zaraz się rozkręci embargo na wszystko co się da)

dwa dziki zdechłe co prawda ale zawsze

Myślę że jeszcze powinniśmy ukraińcom oddać te powiaty do których oni roszczą sobie prawo a najlepiej całe województwo.

Więc przyznam szczerze że nie za bardzo się ciesze z działań naszych polityków przecież mogli być lekko z tyłu a nie w pierwszym szeregu :(


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy stoją z tyłu, nie wtrącają się i prawdopodobnie najlepiej na tym wyjdą.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tak najlepiej żebyśmy siedzieli cicho .... ruskie wzieli krym i nikt go nie zabierze im bo USA czy wielcy z UE mają w d... ten Krym i Ukrainę też, zwłaszcza że ich wszystkich łączą różne interesy. Żadnych działań zbrojnych nie przewiduje bo to dla każdej ze stron nie na rękę.

 

Pamiętam co mówiła nauczycielka historii-najlepiej było w Polsce za czasów unii polsko-litewskiej, a jakby dołączyć do tego Ukrainę, Łotwę, Estonię, Czechy i Słowację to by była prawdziwa unia gdzie była by równość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wielu historyków twierdzi, że III wojna się zaczęła. Teraz wojny są bardziej nastawione na zniszczenie wroga gospodarczo, a nie militarnie. Zachód europy oficjalnie "potępia" działania Putina, ale pod stolikiem załatwia z nim szereg rzeczy. Polski rząd jako pachołek eurokołchozu wychodzi przed szereg i próbuje stroszyć piórka. Ale nikt się nie liczy z krajem w którym rządzą zdrajcy, bo wiedzą że z takimi się nie układa. Teraz jeszcze Tusk ucieka z zielonej wyspy jak szczur z tonącego okrętu. Skoro premier wyjeżdża do pracy za granicą to wiedzcie, że coś się dzieje.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

będziemy czekać na "motorole" powitamy go i jego ziomków powitamy ich jak należy serią z kałacha


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron3    0

Mi się wydaje, że to co się zaczeło pomiędzy Rosją, a Ukrainą może się jedynie przerodzić w wojne ekonomiczną na większą skalę. Działania zbrojne powinny z czasem się skończyć, raczej nie dojdzie do eskalacji, bo Rosja nie zaryzykuje jeszcze większego osłabienia swojej gospodarki. Niestety niezależnie od rozmiarów tego konfliktu Polska też cały czas będzie mocno go odczuwać ze względu na zależności jakie mamy z Rosją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

jak padnie ruska gospodarka a juz powoli pada bo na jednego dolara potrzebują 50 rubli to nie ma co się łudzić ze bedzie to wojna gospodarcza, kacap nie popusci i muszą być ofiary. Tylko pytanie czy Ameryka nam wtedy pomoże i jak zachowa się ta nasza wspaniałomyślna Unia która robi nas w balona z niemcami na czele? 

 

Co do owoców miękkich jak ktoś wcześniej pisał, to znam przetwórców malin i oni nic nie wysylają na Rosje wszystko bierze UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Obecnie żyjemy w najdłuższym okresie międzywojennym, ale bardziej prawdopodobną rzeczą na masową skalę jest epidemia niżeli wojna zbrojna.

Na pewno zauważyliście że teraz to są wojny które polegają na przejęciu centrum władzy i machanie embargiem.

Społeczeństwo jest coraz bardziej zaradne, z jabłek produkujemy teraz soki, mleko przy wschodniej granicy robi większe koło i omija embargo.

Wiosną wszyscy byliśmy w strachu przed Rosją, tak jak Jackowski zapowiedział że wszyscy będziemy się budzić ze strachem. Teraz to wszystko przeszło, jest jakby za nami.

Jedynie Grzegorz Braun mówił że Ukraina była na danie pierwsze a Polska ma być na danie główne. Ale i tak niesłusznie pozamykali do paki protestujących pod PKW, za mało ludzi jest przeciw takiej hołocie w rządzie. Większość ludzi ma usta pozamykane bo albo widzą wszędzie propagandowe tablice że coś jest finansowane z ue albo sami dostają dopłatę.

Zastanówcie się sami, jaki interes ma ue w tym że dają rolnikom dopłatę od np. poplonu? Interes władzy absolutnej.

A jak to się dzieje że niby ue daje więcej kasy niż zabiera? Właśnie jest odwrotnie, bo nikt nie liczy ilości różnorodnych kar, nie patrzy na zwiększone składki, a dziennikarze o tym jakoś nie piszą... widocznie się boją.

Gdyby dojść po sznurku do kłębka to doszlibyśmy do najpierw banków centralnych europejskich, a następnie do banku federalnego FED, i należało by powiązać historię FED z czynami prezydentów stanów zjednoczonych tuż przed tym jak ich zastrzelono, a było takich kilka. FED wprowadzał kilkukrotnie kryzys, tak jak ostatnio w 2008 roku wycofując z obiegu ponad pół tryliona dolarów. Oni nie cofną się przed niczym.

W ich interesie jest by zadłużać kraje a nie jednostki takie jak my, kiedy jedną decyzją wycofają ponownie masę kasy z obiegu powodując kryzys i przejmując zgodzie z prawem majątek krajów w których owe banki korzystają z wykreowanego pieniądza. W samych stanach mają wszystkie pieniadze30% pokrycia w formie bilonu, pozostała część to cyferki na koncie.

Pamiętacie panikę w Grecji kiedy to normalni ludzi nie mogli wypłacić kasy z bankomatów, nie mieli wypłat, nie mieli z czego żyć.

Dopóki kraje gdzie sięga euro i dolar będą grzeczni i będą wprowadzać zmiany w prawie takie jak Rokefeler sobie zażyczył, to kryzysu nie będzie, ale będzie się ciągle powiększający się dług. Pamiętajcie że prawo ue jest ponad prawem polski i każdego innego kraju.

Należy wspomnąć też o samym Hitlerze i tego kto go finansował, bo tak samo z siebie to kogo stać by było na taki ekspresowy rozwój i podbój krajów wkoło? FED finansuje wojny i to bardzo często po obu stronach konfliktu.

 

Dalej co będzie się działo to coraz większa ilość pieniądza elektronicznego, obecnie już jest "bitcoin". Kolejną rzeczą i niekoniecznie ostateczną w planach FED jest wszczepienie w ludziach microchipu który automatycznie przelewa pieniążki podczas robieniu zakupów, zarobkowaniu brania kredytów, ale to są jeszcze plany a jeszcze daleko do realizacji. W międzyczasie muszą ograniczyć ilość ludzi na ziemi, co już robią przez wprowadzenie chemitrialis, GMO, aspartan, rtęć, aluminium do obiegu. W przypadku GMO to chodzi bardziej o monopolizację rynku, ale jakby się przyjrzeć terenom gdzie te patenty są stosowane od lat to też bardziej szkodzi ludziom i zwierzętom niżeli "poprawia" życie

Edytowano przez Apista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ciekawe teorie snujesz :wacko: , ale masz rację tylko nie wiem w jakim stopniu :blink: , W USA właśnie słyszałem że rządzą te ich nie sekty tylko (nie pamiętam) jeszcze gorsze "zgromadzenia" które mają wszędzie dojścia i mało tego jak wspomniałeś nie cofną się przed niczym i to ich siła bo nikt stamtąd nie odchodzi ... żywy

 

Tylko te organizacje muszą uważać żeby się nie ujawnić tzn właśnie doprowadzać do konfliktów innych

 

Co do kredytów idąc wzorem USA biorę kredyt na samochód, dom itd, ale musżę spłacać = zapiepszać-niema czasu na myślenie :huh:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie dużo racji ale do realizacji tego planu jest potrzebna globalizacja która właśnie trwa -powstała UE która się stale powiększa, powstają coraz większe przedsiębiorstwa i koncerny działające na całym świecie tylko po to żeby przejąć jak największy rynek zbytu i rynek pracy  żeby jak najwięcej osób było od nich zależnych ale jeszcze skuteczniejsza jest polityka kija i marchewki konkretnie to co robi UE z rolnikami - domy ci parę groszy ale musi spełnić określone przez nas warunki i w ten sposób wielu rolników się uzależniło od UE jak od narkotyków i bez uni chyba by sobie rady nie dało bo masz stary i psujący się traktor to musisz wchodzić im w du-e żeby ci skredytowali zakup nowego bo stary zachodni naprawiać się nie opłaci a i o majstra dobrego i taniego trudno.

Teraz rolnicy są na etapie testowania nowinek technicznych żeby globalizacje w uprawie ziemi można było wprowadzić a tak konkretnie to chodzi o to żeby ziemie przejęły instytucje które będą zajmowały się uprawom i produkcją żywności na przemysłową  skale po to żeby dyktować w przyszłości ceny jedzenia bo każdy jeść musi a uprawa ziemi w niedalekiej przyszłości będzie wyglądała tak że same ciągniki i maszyny będą pracowały w polu a jedna osoba siedząc przed komputerem będzie kontrolowała pracę kilkunastu takich maszyn w pracy które można tak zrobić żeby się nie psuły jak te buble które obecnie są produkowane po to żebyś je stale zmieniał bo cenę części zamiennych tak wygórowali żebyś tego nie naprawiał tylko kupił nowe 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj