Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateo105    1

witam interesuje mnie jedna sprawa poniewaz mam bedzke plastykowa 1000l na rope i gdy kupie 1000 l ropy w hurcir to ile ma byc nalane ? pod sam korek czy troche mniej aby nie dac sie oszukac bo wiem ze licznik moze pokazywac 1000l w moze wydac tylko 970. prosze o odpowiedz

Masz podzialke na beczce z litrami. Ale to domysl bo nie wiadomo co to za beczka, zapewne mauzer na palecie. Dopytaj w jakiej temperaturze kupujesz. Czy rzeczywistej czy referencyjnej 15°C

Wiadomość z agroFakt.pl

jahooo    416

Prosta sprawa - kupić legalizowany pojemnik, wlać na próbę te 3-5l i porównać wskazanie na zegarze z tym, co w zbiorniku. Albo samemu zrobić próbę z dokładną miarką, np 1l i robić kreski na baniaku, na przykład takim 25l. Tylko do tego trzeba dobrą menzurkę z dokładnym cechowaniem no i trochę zabawy w skalowanie. Dokładność licznika też ma jakieś granice, np 3% czyli 3 litry na 100, 30 na 1000. Kierowca powinien mieć papiery z dozoru na liczydło. Jak kupujecie na stacji, to jest tak samo, też można kupić +/- ileś litrów i jest to zgodne z normami.

Tygrysek    21

koledzy macie namiary może na dobrego dostawce paliwa w hurcie  gmina Kolno podlaskie z góry dziekuję

Jurniczek    15

Kolego Mateo105 beczka beczce nie jest równa.Ja mam taką że już zlałem w nią ładnych parę tysięcy i tak to wygląda...kupiony olej w CPN to milimetr tylko mniej niż podziałka 1000,gdy mi przywiozą to bywa nawet na 950 l ale przeważnie na 970 litrach zostaje.Czasem kupie na lewo z tira to jest więcej 2 bańki 30 l jak od tych co rozwożą z cpn.

kobra89    66

to teraz wszystko zależy od pogody, nalej sobie zimą przy -20 w beczke 200l pod korek i odkręc ją latem zobaczysz, bedziesz zdziwiony że paliwa przybyło ;)

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

janczar810    267

Rafineria Orlen non stop trzyma cene na nie zmienionym stanie od Sylwestra czy to pradawna ściema z dolarem czy wysprzedają zapasy ? Ciekawe ? 

soltys48    733

dziś w trasie zauważyłem najniższą ceną ON od dużego czasu

Radzyń Chełmiński lotos 3,78

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

qazi    59

Rafineria Orlen non stop trzyma cene na nie zmienionym stanie od Sylwestra czy to pradawna ściema z dolarem czy wysprzedają zapasy ? Ciekawe ? 

ja tam widzę na orlen.pl ciągłe spadki ceny

tomek73    228

Z 10 km na Orlenie 3,7 a z 35 km dalej w Legnicy 4,19.

Mi jak teraz paliwo przywiuzł to od razu powiedział że będzie brakować 10 litrów na 1 tyś, i tak było. Na miarce w oryginalnym zbiorniku na olej brakowało z 20 l a według licznika to 10 wyszło. paliwo miało 8 stopni i tu ta różnica.

malorolny121    25

paliwo ma swoją rozszerzalność w zależności od temperatury ale nie przesadzajmy że w beczce 1000l może brakować 50 litry. Jak zaleje zbiornik w tirze co jest cały aluminiowy i to paliwo postoi na słońcu ( mówie o porze latem temp 30-35st) i doleje tak pod samiutki korek.To w nocy po ochłodzeniu doleje max 20 litry. 

Edytowano przez malorolny121

GucioJUMZ    293

Witam kupiłem po 3,55zł/L za 1000L Woj Lubelskie . nie wiem czy dalej stanieje czy nie ale jak złoty słabnie to dolar się umacnia czyli chyba będą podwyżki .Odnośnie gmin to w każdej gminie składamy tam gdzie mamy pole w moim przypadku to 3 gm 

slonju77    16

Cena baryłki ropy spadła do 30 dolarów a eksperci twierdzą ze jezscze e spadnie  :rolleyes:  :)

Poszukuję sprawdzonego dostawcę,hurtownika oleju napędowego z okolic Opatowa,Sandomierza

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.